Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Istu sam dilemu imao Samsung modeli su dostupni gotov u svakoj radnji pa samo ganjaj najnize cijene ima sad dobih akcija ja sam uzeo prije NG 1295km ispao me a vidim da ide sad još niže.

    Opet bih isti model uzeo ne bih npr odabrao VA 50" išao bih na 55" :D

    Jedino ne znam jesu li izasli novi modeli Samsunga za 2018 godinu jer MU je iz 2017 a KU cini mi se 2016 godine cjenovno se ne razlikuje mnogo.

    Jedina mana 55" je stalak, mogao je biti cvrsci doduse ko ga na zid stavlja nema taj problem :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je na zidu :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

  4. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    To su cijene u SAD-u, kod nas ili preko njemackog Amazona takav tv nije 400$ nego 600€...
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  6. Almir

    Almir Komšija

    Taman ko nešto odlučio kad sony 65xe7005 65inch za 1987 :) samsung verzija bi bila 400km skuplja...ludilo
     
  7. chivas

    chivas Novi član

    U55P6006 980,55 KM
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Smetlje, socijala, sadaka, svijetli k'o Las Vegas.
    /s

    Samo stoja skuplje nego u njemačkom Saturnu. Respect.
     
    forzamilan and zoi like this.
  9. Almir

    Almir Komšija

    Mislim da sam odučio tj cijena da je odlučila, gore navedeni soni pored one cijene ide još 10% za plaćanje karticom i eto 65" ispod 1800km, za 65mu6172 više 600km, što mi dođe ps4 gratis za iste pare...

    obzirom da volim čuti i druga mišljenja da li je ovo bestbuy kupovina i da li vrijedi, smart na soniju je loši ali ja imam htpc sa kodijem za te namijene tako da mi to nije presudno...

    tv će biti dostupan za 2 dana toliko imam vremena da se predomislim...
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Drug mi ima taj TV, sasvim ok. Ne prikazuje HDR baš najbolje i kontrast nije sjajan ali za tu dijagonalu jako dobra cijena.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li kod nas kupiti LG LED UHD televizora sa FALD tehnologijom dijagonala 55" i 60"?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Koja je to serija?
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Flagshipi su SK9500 i SK9000. Ne znam ima li šta jeftinije. Mislim da ima i SK8000.



    Edit: Pardon, na SK8000 je edge osvjetljenje, ali ima local dimming. Sad vidjeh.
     
    Last edited: Jun 7, 2018
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Stanić je ovlašteni uvoznik, tako da ako nema na technoshop.ba onda nigdje nema.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    ppl lego soni 65 dijagonale uhd 4k 5g garancije hdr i wifi smart i ostale sitnice za 1799km sa uračunatim popustom mislim da je dobra kupovina kakav će biti tv vidjećemo ovaj tv u genelecu do neki dan bio preko 3000, na piku kod par ljudi još je 3000 stvarno katastrofa.

    Kao što sam gore naveo planirao sam 65mu6172 i za taj max budžet koji bi išao odlučio sam radi ove cijene sonija idem na jefiniju verziju a za ostatak kupim ps4 pro :) pa da nekad bacim igru, sad valja složiti i novi htpc za 4k podršku...

    Čekam da mi tv dovuku jel nemože stati u auto :)
     
    Vedo likes this.
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cestitam moja zivotna zelja je 65", al' se ukucani bune. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Vakat mijenjati ukućane :p
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bio sam nedavno kod čovjeka u kući ima 75", znači bukvalno čitav zid mu zauzeo :D 55" naspram tog izgleda sićušno. Još je on to stavio u sobu malih dimenzija, ono standardna dnevno soba sa nišom, pregolemo za tu sobu.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni je 55 sljedeci, a i to je max za sobu.
     
  20. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    @JVC majstore znam da ti imas 50mu6172 i ako ti nije problem da mi onako, iz prve ruke, preneses utiske o tom televizoru. Vidim da si napisao da mu je dobra crna boja ali me interesuje kakva mu je slika opcenito, do kojeg ugla je gledljiv i vrijedi li 950KM koliko kosta sada?
    Naravno, i drugi forumasi koji imaju isti TV su dobrodosli da napisu sta misle o tom TV-u i bicu im zahvalan jer sam pred odlukom da li da ga kupim ili nesto drugo do 1000KM velicine 50 inca ili vise.
     
    Last edited: Jun 12, 2018