Zvučnici 2.1 preporuka

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sumeir, Jan 14, 2018.

  1. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ma samo Logi, ja x230 imam od 2008 i dan danas sluze ko novi

    Sent from my SM-T230 using Tapatalk
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Dugo se lozim da uzmem Z-5500. Ima ih po Ebay-u, cak i novih nekad po 400 $. Oni su mi bas zelja neostvarena ostali, al nekako vazda odustanem, nesto se preprijeci... Najbolji Logitechovi zvucinici ikad, ovi poslije njih Z906 im ne mogu prismrdit...
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma 5.1 sistem je pegla sa kablovima, 2.1 je sasvim dovoljno.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gdje uopće kod nas uzeti ove Z625 (po normalnoj cijeni) pošto mi treba optika?
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Ma jarane vrijedi muke svake i cable magamenta... Jesi li cuo kako sviraju u zivo? Ne znam, ono je meni beton...
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja kada vidim 5.1 sistem na PC stolu onako, sateliti poredani jedan pored drugog. Meni hoce nesto biti.

    5.1 vrijedi ako ces ga poredati kako treba, svaki satelit u svoj cosak. Mada ne pamtim kada sam nesto slusao/gledao da nije bilo stereo. Sa tim se zayebavao dok su kucna kina bila u modi. Danas jok.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisam čuo te zvučnike, ali i ja imao kućno kino, krhnuo lovu i nakon godinu završili u podrumu.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam kućno kino koje je spojeno na tv i preko njega mi ide zvuk. Odlično za dnevne :) pogotovo kad filmove gledam. Sony BVD-6100 meni se čini da je tačan model... Dok nisam imao smart TV preko njega gledao Netflix I youtube

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam imao nekoliko kucnih kina, razne 5.1 zvucnike (ukljucujuci Logitech Z906) i sto se muzike tice iskreno najsretniji sam sad sa Sony GTK-X1BT zvucnikom. Solidan zvuk, nema kablova, moze se lako premjestiti po potrebi. Za filmove i serije planiram kupiti soundbar sa wireless subwooferom, tek toliko da dobijem bass. Jednostavno nemam uslove za kablove, raspored zvucnika, smor je to i cistiti.

    Mozda kad preselim u svoju kucu napravim neki bolji raspored, uticnice u podu, zvucnici u tus kabini... :D
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Soundbar majka za tv.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja koristim sanyo pojačalo i dva velika Philips zvuka, oboje je 84. godište oboje starije od mene, ali zvuk je odličan. Samo još sluške moram nabaviti za igranje navečer
     
    heroic likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    de mi recite,za ove z530 sto planiram uzeti,je li pjevaju svi zvucnici kada je u stereo modu,tacnije kada ustekam u laptop ili telefon
    ili se preko drivera to nastima da svi sviraju
    i jos jedno pitanje...sviraju li svi istom jacinom ili zadnji budu slabiji
    5.1 zvuk tesko da cu kada slusati,to nisam nikada stimao
    sada imam 5.1 sistem ali sam sve zice pogurao u prednje izlaze,jer samo oni rade u stereo modu, sljaka tako neke 4 godine :D
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Radice ti bas i prednja dva kad pustis stereo a ako hoces da se cuju svi sateliti onda na zvucnicima upalis opciju da sviraju svi. Ja imam x540 koji su isti kao i ti samo malo ko noviji model.

    Sent from my Mate10pro using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo dosli su mi zvucnici
    sve je ispravno ali za sada od 5.1 mogu koristiti ustvari 2.1 :D
    niko mi ne rece ovdje da su namijenjeni da se ustekaju u zvucnu karticu ili direktno na maticnu,koja ima 5.1 ulaze za zvuk
    ja sam ovo planirao koristiti na laptopu,gdje imam samo jedaun 3,5 mm utor a na logitech zvucnicima imaju tri jacka
    sada mogu ustekati kombinaciju 2.1 i 1.1 (centralni i woofer)
    nije da mi nije dovljno i ovo 2.1 za ovu sobu gdje budem i gdje nisam imao nikakvih zvucnika ali sam pomalo razocaran,jer sam mislio da ce bas rokati :D
    sto se zvuka tice...zvuk je dobar ali barem ovako sa 2.1 kombinaciji nije me impresionirao toliko...cist je ,bass je udaran,duva kroz rupu kao ventilator da dere ...ali kao da im nedostaje malo vise snage
    ili sam ja navikao na svoje kucno kino kodkuce,koje je nekih 200W i kada pojacam,tresti davalja...mada je kod mene na tom kucnom kinu losiji bass nego na ovim zvucnicima
    kada ih probam kod kuce na desktopu,ustekane u zvucnu karticu ,mozda me impresioniraju

    i jedno pitanje,ima li kakvo rjesenje (adapter) da se ovo sve usteka u laptop i da se moze pustiti 5.1 sistem
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedan 3.5mm izlaz moze dati samo dva kanala. Trebao si reci da ide samo na jedan izlaz da uzmes 2.1.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma nema veze...imam i ovako 2.1 a kod kuce imam zvucnu karticu,na njoj ce sigurno davati jos bolji zvuk
    evo sada slusam neku muziku sa bassom i bas je dubok ali nije bas snazan...ipak je woofer samo 25W ali i dalje je zadovoljavajuci i udaran
    sto se kvalitetnog i jakog zvuka tice,najbolje opcije su pojacalo i bookshelfs zvucnici ali ovakva rjesenja su skupa ali i daju najbolje rezultate
    uglavnom nisam se pokajao,dobro ovi zvucnici sviraju,zvuk je cist i bez distorzije
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Imao sam priliku probati nekoliko modela Z serije. Licno sam 3 promjenio. Trenutno imam Z333. Iskreno su svi teze sranje. Razlika izmedju PC zuvnika i "linije" je razlika izmedju headseta i "pravih" slusalica.

    Ušminkano, precjenjeno, nekvalitetno. Male stereo linije daju kvalitetniji zvuk nego bilo sta sto sam probao iz Z serije.

    Ako mogu preporuciti, cak i za integrusu, APO equalizer je poprilicno mocan softver za manipulaciju zvuka. Moze se zvuk fino pročistiti bez disttorzije, kanali kontrolisati ili cak obrnuti mjesta. Bilo koja kombinacija zvučne + zvucnika ima benifita. Koristim ga vec koju godinu i rock solid je. Dok su sve ostale instalacije softvera koji dolazi uz audio PC setove bloatware.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam prezadovoljan sa z-2300 a kao sto nešto reče z-5500 su klasa za sebe

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nakon par sati slusanja muzike,na 2.1 konfiguraciji,zvuk je odlican ali samo kada su direktno upereni u glavu
    vjerujem da su odlicni u 5.1 konfiguraciji,kada se zvucnici pravilno rasporede
    pokusao sam malo ustimati zvuk i sa ovim ekvilajzerom,sto je kolega iznad spomenuo...ima dosta opcija i moze se srediti zvuk...ja sam malo caprkao i podesavao
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bas na tim 530 nema da ukljucis opciju da sviraju svi zvucnici iako je samo stereo ulaz? Na mojim 540 ima. Na tom zvucniku gdje se pojacava i smanjuje imaju tri "dugmeta" jedno za volume drugo za mute i trece za taj kao neki virtual surround.