Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    U istom postotku kao i bez takvih opterecenja...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i nije bas, gledo sam nedavno na YT video o crkavanju 780, 980, 980ti kartica nakon nekog vremena, razlog usteda nvidie na naponskoj skciji. Ako nadjem video postat cu ga.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ode btc gore za 13%. Nish od prodaje kartica izgleda :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakvi su to mineri kad im trenutacni kurs utice na odluku hoce li nastaviti!?!?! Neka majnaju sad a nek prodaju kad poraste BTC.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa nisam ja ni mislio na sebe, niti mi je prodaja kartica još ikad pala na pamet. Ovo je više bila zeza onima koji su se obradovali da će jeftino kupiti kartice :)
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa generalno govorim, fakat trenutacni kurs utice da li ce se majnat ili ne, pa to je valjda dugorocniji biznis :)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  9. Loki

    Loki Komšija

  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta se ovo desava u zadnjih par dana, hoce li hodleri iz jamuarskog peak-a vratiti pare :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Last edited: May 15, 2018
  12. Esh

    Esh HWB

    Ima li kakav poseban razlog?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  14. Esh

    Esh HWB

  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neko je obrao kajmak, a izgleda najvise proizvodjaci GPU.
    Nebi me cudilo da krenu hapsane u vezi coin mininga.
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Ja imam nesto BitoinCash-a, cekam da malo skoci, da prodam i da svoje novce vratim.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ima ljudi u BiH (fizicka lica) koji se ozbiljno bave rudarenjem sa minerima, narucuju opremu vrijednu desetine hiljada KM, firma Biz Plys takodje uvozi minere po 30k USD iako su telekomunikacijska kompanija.
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Ja cisto sumnjam da ce kripto ikad zamjeniti Fiat ili cak uci u isti kolosjek. Transakcije su brutalno spore, koji se to biznis moze osloniti na Bitcoin koji radi samo par transakcija po sekundi. Visa napravi preko 4k TPS, a ima mogucnost da procesuira preko 20k, ako je potrebno. Nisam neki ekspert u ovom polju, a ne treba ti puno znanja da skontas neke stvari. Mislim da su se pare vec obrnule, ciljane korporacije i individue su se obogatile, po neki smrtnik je zaradio koji dinar i cao. Volio bih i ja da ovo sve zazivi i da se ne moram bakcat sa bankama, ali to je nemoguce. Cim su u USA, J.P Morgan, Bank of America, Capital One, Discover Card, ukinuli sve transakcije sa njihovih kreditnih kartica, vezano za krtipto, tu je jasno da elita igra strateski. Sve vece sume kriptovaluta su kupljene preko kreditnih kartica, sto je logicno. Od kad raja vise nije u mogucnosti da kupi kripto preko krede, tad je sve i pocelo da pada. Banke su krenule sa ovom politikom u Januaru ove godine i tad je bio najveci pad kripto valuta, kako ja znam.

    Edit: Evo procitah sad da je od 11. Juna i Wells Fargo ukinuo transakcije sa njihovih kreditnih kartica. Znaci sve bitne banke u USA su banovale isti.

    https://cointelegraph.com/news/us-bank-wells-fargo-bans-crypto-purchases-with-its-credit-cards
     
    Last edited: Jul 3, 2018
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja mislim da je ovo još mlada tehnologija, al da će doći to sve na svoje kad tad, za širu primjenu.
    Što se tiče ukidanja tog u Americi nemam pojma, al u EU možeš bez problema kupovati kripto bilo kojom karticom.
    Čak jučer je Coinbase uveo opciju velikim investitorima i igračima da lakše dođu do kripta https://custody.coinbase.com/
     
  20. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Crypto ima jednu veliku prednost u odnosu na Fiat, koju nikad niko nece premostiti, pokusajte poslati 10.000eur ili 100.000eur iz amerike u evropu ili iz bilo koje zemlje u drugu zemlju, pogledajte koliko dugo ce to trajati i koliko ce vas kostati ta transakcija!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk