Nova konfiguracija?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Paddy, Jul 9, 2018.

  1. Paddy

    Paddy Novi član

    Pozdrav. Znam da cu ovdje dobiti prave odgovore zato molim za pomoc. Htjeo bih naime promijenti svoj trenutni komp:

    https://ibb.co/eK5Oz8

    Iz njega sam namjeravao ostaviti ssd i napajanje od 700 W, a kupiti novu plocu, procesor, graficku i ram. Imam "samo"full HD gaming monitor. Recite mi sta bi bilo najbolje za budzet otprilike nekih 1500 do 2000 KM, a kupnja bi bila na rate u radnjama plus.ba ili didakta.ba. Hvala.
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija


    Kompjuter bi se koristio za ...

    ?
     
  3. Paddy

    Paddy Novi član

    Gaming pretežno
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U plusu:
    Intel i5 8600K - 644KM
    MB GIGABYTE Z370 HD3 -304KM
    Kingston DDR4 8GB 3200MHz - 265KM

    Nvidia MSI GTX 1060 6GB OCV1- 770KM

    Sve izadje ispod 2000KM na rate i namirio si se na duze staze. Za gotovinu je jeftinije. Sad neznam jel ti isplatljivije uzeti kredit pa platiti kesom, mozda se ustedi koja stoja? Zavisi ti i od banke i kakve pogodnosti imas za svoj racun.

    Ja bih radije Gskill ram ali ga nema u plusu, a i zbog cijene rama mozda ici na polovan.
     
    Last edited: Jul 14, 2018
  5. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ja bih radije ovako, isto u plusu. Iako na stranici pise da neki artikli nisu na stanju. Ali budimo realni vecina tih artikala nema u radnjama vec oni narucuju naknadno.

    Intel Core i5-8500 - 472KM
    MB ASUS PRIME B360-PLUS - 221KM
    Kingston 8GB DDR4 2400 Fury- 205KM
    GAINWARD VGA GeForce GTX 1070 - 1045KM



     
    Aldiin likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo sto sam ja linkao je navedeno da je na stanju. Mislim da mu za 1080p ne treba vise od GTX 1060, ali svakako ako moze neka uzme GTX 1070.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čuj 8GB RAM-a u 2018.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Problem mu je budzet, a 16GB je preko 400KM. Po meni bolje je kupiti polovnih 16 GB za 250KM.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A cijena RAM-a jbt, strasno. U svakom slucaju bolje 1060 i vise RAM-a. Na 1080p ti ne treba vise od 1060.
     
  10. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ja mislim da mu je lakse kasnije dodati jos 8GB nego uzimati slabiju graficku. Ja kad sam dodao jos 8GB sebi nisam primjetio razliku u igrama, vjerovatno bih primjetio u nekim programima ali njemu je primarni cilj gaming.
     
  11. mirseth

    mirseth Aktivista

    Na prste ruke mozes nabrojati igre koje prave znacajnu razliku izmedju 8 i 16 gb rama. Ja licno znam da je jedino max payne 3 trazio 16 gb rama u preporucenoj konfiguraciji.

    Sent from my LG-H500 using Tapatalk
     
    Soviet likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Traže sada igre ali meni isto rade i na osam
     
  13. Paddy

    Paddy Novi član

    Hvala svima, sad otprilike znam sta i kako. Ako jos neko ima neki prijedlog bio bih zahvalan. POZDRAV!!!
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda neko da sastavi Ryzen 7 konfiguraciju?