P: CPU & RAM

Discussion in 'Računari i komponente' started by kolinsb, May 25, 2018.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz radni narode. Ako moze procjena CPU-a (cini mi se da imam i stock cooler) i RAM-a iz potpisa. Ispravno, nema garanciju. Tnx
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Sta ne ba nedas Noctua cooler, hahaha
    Procesor drzi dobru cak nerealnu cijenu na pik-u tako da ga mozes pofino udati.
    Kako vidim oko 400km bi bilo realno za procesor.
    Ps. Vidim imas pravo kuciste
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nedam Noctua ni za zivu glavu ba :) kupio sam ga kad sam imao sck 775 i CPU E8400. Nakon toga je bio AMD Phenom X4 9600 cini mi se, pa SandyBridge i7 2600K i sad ovaj 4790K :) Kuciste sam kupio od druga Juke za 200 kermi prije 4 godine i ne vidim nijedan razlog da ga mijenjam :) komotno, dovoljno ventova... Ovaj CPU je zaista dobar, ja ga nisam mnogo silio. Zamjena mi nije bila ni na kraj pameti, ali eto ode MBO. Planirao kupiti telefon, ali cu zbog ovoga izgleda Xiaomi Mi 3 nosati još neko vrijeme :(
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    I ja sa Noctuom hladim ryzen thedripper 1950x em hladi, em se necuje, a kuciste isto to kupljeno prije 6g, i nedam ga nema sanse, znalo mi se desiti na i5 stane ventilator, ali se ne pregrije jer kuciste ima bolesno dobru ventilaciju.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Drug i ti imas Noctua model kao i kod mene ili je NH14? Je li ovaj moj kompatibilan sa AM4 socketom ili treba kakav kit?

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Jok, kod mene je mrcina za TR4 socket, Theadripper 1950x 16/32 core
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam imao NHD14, najbolje hlađenje daleko. Ne čuje se, a hladi BOŽE. Prodao ga jer sam prešao na mini itx kuciste :(
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam mini itx prodao nedavno ovdje kolegi sa foruma, i prodao ryzen 7 1700 , asus plocu, i gtx 1050 pa kupikupio ovo 5x jace, a kuciste haf 932
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    D14 je vrh zraka, a tisina je fenomenalna, imao sam ga poprilicno dugo.
    Jos se mogu tri venta staviti.
     
    Last edited: May 27, 2018
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Kod mene je
    NOCTUA NH-U14S TR4-SP3
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    NH-D14 je beton i dan danas, kod mene 4930K OC 4.4GHz 1.32V i u IBT-u ne dotakne 80C na jezgrama, u igrama max 60C na jezgri, dva CM LED Blue venta na max 1300 rpm u LOAD-u.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam probao vodeno kraken x62 i ovaj noctua za tr4 socket, noctua sa 1 ventom dere vodeno za 7 stepeni, sada cekam da mi stigne jos jedan pa da vidim, vodeno sam vratio em duplo skuplje, em zvrnda pumpa, lose hladi za te pare,
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ide prodaja. RAM i CPU iz potpisa. Sve je u origunalnoj ambalazi. Uz CPU imam nikad korišteni originalni cooler.

    CPU 390KM
    RAM 140KM

    Zamjene me ne zanimaju. Moze cener ili dva dole ako se uzme u kompletu. Komponente nemaju garanciju naravno. Prodaja iskljicovo radi problema sa MBO radi cega sam bio primoran preci na novu platformu, inace me CPU i ram odlicno sluzili. Sve ostalo na PM.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Ok. Cijena dobar procesor, i ram ko god kupi nece pogrijesiti jer ovo moze jos koju godinu fino da gura sve
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Bump! Pa zar niko ccccc
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    CPU otisao. RAM jos uvijek na prodaju :)
     
  17. neko

    neko Aktivista

    Pozdrav :)

    Jel' još tu RAM? Koja je zadnja cijena?
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo mi je najmrze pitanje kad prodajem nesto...
    I kad kazes, opet je malo, mozel jos koju marku dole. Najbolje dzaba, i da mu doneses kuci :)

    Ja dva mobitela prodajem i ljudi u 10KM zapnu, iako im spustim cijenu za 30KM.

    Bez uvrede tebi, ovo govorim u globalu :)
     
    Konjislav, NaLe!, Benq and 1 other person like this.
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ja i zaborabio za ovaj ram haha :) cpu je otisao davno.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  20. neko

    neko Aktivista

    Ne spamaj bez potrebe. :p