Sport - internacionalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 30, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moja prognoza je bila isto Francuska tu, ali finale Belgija-Hrvatska, jer sam ocekivao da ce tu Belgija proc. Hrvatska je kako znamo imala relativno lagan prolaz do finala.

    I Englesku sam bio potcjenio, cak sam mislio da ce ih Kolumbija izbacit.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je Belgija isto bila dobra, bolja od Engleske i Francuske.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa uzeli su medalju...tu su otprilike gdje i trebaju biti
    ovo prvenstvo je bilo jedno od zanimljivijih ...poispadali su svi favoriti a oni iz drugog i treceg reda su prolazili
    niije se igrao sada neki vrhunski fudbal,valjda je to posljedica globalizacije i toga da sada svaka reprezentacija zna igrati furbal i ima igrace u najjacim ekipama svijeta...pa su svi manje vise ujednaceni
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ako su Hrvati imali srece protiv Danske i Rusije veceras ih je ta sreca napustila.

    Francuska rekao bih imali su tezi put do finala ipak uzeli su zasluzeno titulu.

    Hrvati su definitivno najbolji od ex yu drzava i to ce dugo ostati, jedva se izbori prvenstvno a tek 3 mjesto 1998 ili 2 mjesto 2018 sumnjam da cu dozivjeti nesto takvo sa svojom BIH :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Francuska zasluzeno. Da je i Hrvatska dobila nebi bilo ne zasluzeno. Dosta raje od Francuza, a i ja sam, su ocekivali da ce pritisnuti Hrvate, ali se oni drzali dobitnog recepta. Lagano i disciplinovano bez srljanja. Penal je bio, barem ja mislim tako.

    Francuska tezi put do finala. Prosli pored Sveda, Urugvajaca i Belgijanaca. Dok na drugoj strani Danci, Bacuske sirovine i Englezi.

    Danas me golman Francuza, kod 6og gola podsjeti na Kenana Hasagica, sa onim glupisanjem.

    Meni licno ovo SP nista posebno. Fina bajka Hrvata, ali sto se tice kvalitete fudbala, ne mogu reci da sam previse uzivao. Dosta smor utakmica.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    VAR se treba malo vise fokusirat na padanja odnosno simulacije. To je zadnjh godina pretjeran trend. Bilo kakav, pa i najmanji kontakt, padanje.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Možda ne bi bilo opcije da se i bezobrazne simulacije kažnjavaju poslije tekmi ala "teški prekršaji".
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ja se nadam da su juznoamerikanci, prvaci u simuliranju, barem malo skontali dokle su s tim dogurali na ovom SP.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Odlicna tekma, 6 golova u finalu je za pozelit :)

    mislim da su Hrvati nadigrali francuze u skoro svakom segmentu sem u golijadi.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hrvatska je hladno mogla osvojiti. Svakako su bolje izgledali na terenu, svaka im čast.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da su imali srece kao Francuska, osvojili bi.
    Pa jest manje ofirnih bacanja, ali posto to nije predmet VAR-a ako nije u sesnaestercu a sudija vec mislio sudit penal, nikom nista. Za ovakve situacije poput Grizmanovog prvog bacanja se nikad ne bi potego VAR.

    BTW Neymara su sudije pocele ignorirat kad padne. :D
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Cuj da su imali srece kao Francuzi uzeli bi ih, da nisu imali srece ne bi imali lagan zrijeb poslije grupe i ne bi prosli dance/ruse na penale. Ljudima svaka cast, muda do poda, haos uspjeh ali nemojte pretjerivati Boga vam.
     
    adsubzero likes this.
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    I VAR se ne koristi u situacijama kao sto je slobodnjak Griezmanna.

    Simulatori se kaznjavaju zabranom od 2 tekme zabrane u EPL od sezone 17/18, u slucaju naravno da sudija vec u istoj utakmici nije dao igracu zuti/crveni karton.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj domaćin prvenstva lagan zrijeb. Rusi su bili najtvrđa ekipa na prvenstvu.
    Da nije bio onako glup penal i još gluplji auto gol, definitivno bi bili u igri.
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Rusi su toliko kvalitetna ekipa da su igrali kvalifikacije i da je islo lupam 20 ekipa ne bi prosli. Ne mogu da vjerujem da se Rusija izdize sad, kakva mitomanija.

    Da nije ovo, da nije ono, presmijesno.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    U pravu si, slučajno su do finala došli :)
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa nemoj da izvrces moje rijeci, spin ti proci nece.

    Posto ti treba crtati - Ljudi su zasluzeno dosli u finale u svom dijelu zrijeba.

    Ako ti nije jasna moja konstatacija u vezi sa Rusima jer si to potegso, zapitaj se:

    Ima li ijedna reprezentacija koja ne bi "uzela" Ruse u 1/4 finalu, a Boga mi 99% njih bi ih rado vidjelo i u osmini.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @aNaToMiC ! Jasno je da si navijao za Hrvatsku, ali moras biti objektivan. U polufinalu su Hrvati maksimalno simulirali i krali vrijeme. Mandzukic se hvata za nogu pred kraj utakmice,ne moze da ustane, a kad se zavrsilo skace od srece.
    Da se razumijemo mene nervira to simuliranje i kradja vremena ko god da igra, i Francuzi su to radili, kao i svaka ekipa na prventsvu koja je bila u prednosti. Francuzi su imali tezi put do finala od Hrvatske, to je jasno, a Hrvati su imali srece kao i Francuska koja je na poklon dobila prva dva gola, sto je opet dio fudbala. Bez srece ti dzaba sav kvalitet.
    Maradona rukom dao gol i uzeo svjetsko pa je heroj, jbg.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @aNaToMiC ! koliko je ono igrala Franucska sa Danskom? Zabila im jelde 5 golova?
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    A kad već pametuješ, Francuska - Danska je bila rezultatski nebitna haman utakmica, posljednja u grupi gdje je sve rijeseno.
     
    Last edited by a moderator: Jul 16, 2018