Sport - internacionalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 30, 2008.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Svi su se provlacili, ne znam sta pametujete. Hrvatska da je pobijedila ne bi bilo nezasluzeno, ali ne bi bilo i da je Belgija osvojila. E jedino Engleska sto dogura daleko preko levata.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Samo bez politike, znate da to nije nikad i neće nikad prolaziti na forumu, bez obzira što bi neko malo volio da "iskaže mišljenje" i na tu temu. Hvala na razumijevanju.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Generalno je Francuska dosta lakše prošla svoje protivnike nego Hrvatska, a imali su teže protivnike. Kud ćeš dalje kad im je rutinska utakmica protiv Belgije bila najneizvjesnija. Rutinski su odigrali i finale, na iskustvo, Hrvati su bezveze srljali a nekome je to izgledalo kao da su bolji na terenu. Iskreno sa 3 pokušaja u okvir gola ide teško protiv ekipe poput Francuske. Mislite da bi se Lloris poigravao da nije bilo već 4:1 i utakmica riješena, to je taj treći šut na gol.
     
    adsubzero, veki81 and aNaToMiC ! like this.
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Ovo je bit svega, Hrvatska ima vezni red tehnicki najaci na SP. Francuska ima brze igrace od Hrvatske,
    kolumbo da ce ljudi prepustiti loptu hrvatima i igrati na svoju brzinu i na prekide jer imaju brdo bandera u ekipi.
    Te price Hrvatska ih nadigrala su nidje veze.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pogodovalo je Francuskoj sto su imali vodstvo. Sipak bi tako igrali da su gubili 2:0.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Te price SBBKBB, su mi uvijek nekako smijesne.

    Tu filozofiju onda u skoro svakoj utakmici mozes iskoristiti.
     
    aNaToMiC ! and Esh like this.
  7. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Susjedi jesu imali lakše protivnike do finala, to su izborili tako što su pobijedili jednu Argentinu, koja je, istina, bila raštimana.

    Ko je kriv Meksiku, Njemačkoj ili Portugalu što nisu bili prvi u svojim grupama, ko je kriv Špancima što podbaciše protiv Rusa?

    Francuzi jesu životinje, bili su bolji, samo onaj prekršaj prije prvog gola nad Grizmanom je totalno diskutabilan, meni ono liči na simuliranje.

    Podsjeti me na našu utakmicu protiv smrdljivih Francuza, lomljenje stopala našem Mujdži i penala zbog faula nad Nasri-em, koji se dogodio van 16.

    E moj VAR, gdje si bio tada, gdje si bio protiv Nigerije...
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da nije bilo VAR-a, ne bi po svemu sudeci ni bilo penala za Francusku u ovom finalu. :)

    Opet je VAR posten, ali samo za situacije kad se gleda - problem je sto se puno diskutabilnih situacija ne gleda.

    Opet bolje s njim nego bez njega. Bas steta sto ga nisu prije uveli. Ne bismo tada ispali u grupnoj fazi...
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma eno gledam Mourinho, Wenger smatraju da nije ni penal trebao biti jer igrac nema kad reagovat kad je ispred njeg neki drugi igrac. Cak i u pravilima ima distanca izmedju igraca i opet svirao penal. Faul nije ni bio, onaj odglumi samo tako ali se VAR nazalost ne koristi za takve situacije. Dva gola primis bezveze, ode i moral i momentum, a bolje su poceli utakmicu puno.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Francuzi su tu Argentinu u knockout fazi pobjedili. Zadnjih 16 jel ono. Ja sam bio napisao Svedjane, da su Francuzi izbacili u zadnjih 16, ali me tvoj post napomeni da je to ustvari bila Argentina. 4-3 jel ono za Francuze bilo.

    Znaci Argentina, Urugvaj i Belgija u knock out fazi za Francuze. Belgija i Urugvaj dvije ekipe koje su i u grupnoj fazi pokazale najvise (uz Hrvatsku).
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ebem ja taj VAR, gdje je bio kod simuliranja Griezmana za prekršaj, a potom i ofsajd Pogbe (ili koga već) kad je Mandzukic zaprdio autogol, a crnjo iz ofsajda uticao tu na igru.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Definitivno moraju usavrsiti taj VAR proces, i isto tako uzet 'zadnju' iz ruku sudija na terenu.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    VAR se ne koristi kod slobodnih udaraca, iako je cisti dive bio. Offside ne vjerujem da se svira ono po novim pravilima, plus sto ima sada snimak koji pokazuje da Pogba nije mozda nije bio u offsideu, tako da je mutno.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    De ba ljudi, utakmice su zavrsene, zavrsite i vi. Uhvatili ste se par situacija u ovoj utakmici kojih je bilo u svakoj. Sudija je bio dobar, mislim da je sudio hrvatima u cetvrt finalu.
    Sljedece svjetsko je u Kataru, novembar ili decembar 2022 cini mi se. Mislim da ce biti bezveze u to vrijeme gledati SP.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bice svakako bezveze sa 48 ekipa, da je tako bilo ove godine, gledali bi na SP Siriju, Uzbekistan i slicne ekipe. Fazon je sto se prosiruje zbog Azije, lova, popularnost, a kvalitet tih ekipa je nula, dok Evropa dobija samo 2 mjesta, tako da nama i nije neka promjena..
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prosiruje se najvise radi nacija koji imaju puno potencijalnih navijaca, a imaju slab tim da nastupi na prvenstvu.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa kakve ce biti grupe sa 48 timova, po 3? To je malo uzasno
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Ma previse je 32 i za Evropu..
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa po 6 valjda?
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sad sam provjerio, 16 grupa po 3 tima haha