Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    [​IMG] Caka su dva sistema po 2 opcije.
    Prva je u ponudjenom - vidjenom broju paketa sa promjenom cijena i drugo poskupljenju jednog od 2 rentanja. Imamo 2 rentanja, mjesecno odrzavanje (analog) i paket koji smo odabrali. Potom prave mix ponudu :

    1. korisnik ima pravo da placa istu cijenu prelaskom na novi paket usluga :) ... jako mudro, jer traje samo 12 mjeseci !! :)
    A. izmjena ponude-usluge paketa i njihovih naziva sa ili bez dodatnih opcija i sl.
    2. korisnik ima pravo na popust (obicno 10 KM je u pitanju, ali izgubi "vrijednost" paketa koji je imao u periodu 2 godine).
    B. svi promjene naziv/paket ili nesto u periodu di 4 godine uz konstantne izmjene

    Moj primjer.

    Imao sam DUO paket, internet 25/2 Mbps i nebitan broj programa i usluga za 24,90 KM. Moj paket je poskupio sa 22 KM na 24,90 i tada moj sadasnji TRIO paket imao je isti internet 25/2 uz popust od 10 KM i na kraju cijena je ista 24,90 . Glavna fora je sto danas NE POSTOJI PONUDA DUO od 26 KM :), samo od 45,90 KM minimalno (+19,90 km = 68,80 KM zadana vrijednost), sto je poskupljenje samo na vrsti paketa u iznosu od 20 KM za nesto manje od 4 godine ili po 10 KM na 2 godine retrospektivno samo na paketima. Prije ili kasnije covjek mora promjeniti paket usluga ili oni povecaju neznatno jedno od 2 vrste rentanja i dizu tako cijenu njegova paketa. Neko pametan je izracunao sistem 1/2/4 godine, a naravno da jedan dio korisnika ostane na istom paketu, ali onda ima opcija 2 :) koja znaci :

    Moj DUO paket imao je rentanja koja su za manje od 4 godine poskupile za :
    - odrzavanje za 4,90 KM
    - svi paketi usluga za 1,10 KM

    To je 6 KM za neke 3 godine. Ako sada neki korisnik pogleda aktuelnu ponudu i pomisli, cekaj, za iste pare mogu imati vise, aha-tu ga ulove :) i za godinu vec placa vise i za neke 2 godine nema vise njegova paketa sto je imao-ne postoji !. Da sam ostao na starom DUO paketu, sada bi placao 26,00 KM+19,90= 45,90 KM, dok svi koji promijene paket ce placati 32,90 ili 13 KM manje, ali za 12 mjeseci ce leci novi korisnici skupljih paketa, potom poskupljenje rentanja u prosjeku 2 KM po godini, ukidanje minimalnih paketa itd sve tako u krug...

    Historija TRIO GRANDE PAKETA
    2014 - 49,90 (akcija 27,90 KM)
    2017 - 52,90 (akcija 42,90 KM)
    Planirano i trenutno se vidi poskupljenje 55,90 KM (akcija 32,90)
    Razlika 32,90-27,90 = 5 KM pomjeren prag.
    http://prntscr.com/k9o4ik

    Nakon isteka ugovora od 24 mjeseca, ostave ti brzinu intereneta i jednostavno gase programe 1 po 1 , zatamljuju sadrzaj i sl., meni su krenuli od ukidanja Mini Ultra djecijeg programa ili placas planirano poskupljenje (meni sledece je 3 KM nakon isteka Ugovora od 10 mjeseca 2018.).
     
    Last edited: Jul 23, 2018
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

  3. Benq

    Benq Komšija

    Interesantna je stvar da svi vide poskupljenje a ne vide da su se paketi poboljsali brzim internetom, novim servisima.. Kako rece vec neko "Bosnjo bi da placa cvaju a da ima sve zivo u paketu", pokrij se koliko mozes, ako vidis da ti se ne uklapa u budzet, trazis alternativu.

    Zatamnjenje je vec izvakana tema milion puta, nijedan operater ne zatamnjuje "jer mu se moze", nego zato sto je neko otkupio prava za nesto i rekao "ja imam prava na ta desavanja, a zatamnit ces taj i taj kanal".

    Sto se tice ukidanja kanala, ne ukidaju selektivno nikome, ako ukinu odredjeni kanal to onda cine na nivou UG-a. Sve sto ukinu zamijene sa nekim novim kanalima, to je uvijek bila praksa.
     
    Haker and dams82 like this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ti si uvijek realan što se telemacha tiče,ali narod ko narod,uvijek misle da su prevareni...
     
    Benq likes this.
  5. Benq

    Benq Komšija

    @dams82 I ja sam samo obican korisnik, ali sagledajmo stvari objektivno onako kako jeste. Lako se zakacit za poskupljenje, ali daj da vidimo sta to poskupljenje donosi nama korisnicima.

    Cak na drugim forumima pojedinci pisu kako je Telemach poskupio odjednom za 22KM, a ne sjecaju se da su koristili paket u akciji, pa su placali 12mj -22KM (besplatan internet), a nakon isteka tog perioda od 12mj Telemach poceo naplacivati punu cijenu paketa, ali ne, lopovi, lopovi.. :)
     
    dams82 likes this.
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    svaka cast pionir, konacno da neko kaze istinu o Telemachu.
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Ja od kako imam Telemach placam istu pretplatu od prvog dana, a brzina interneta stalno raste. U odnosu na HS analogna+internet + BHT fiksna kombinaciju, placam par KM manje, a dobio sam digitalne, HD kanale, X minuta besplatnih poziva i internet brzina mi je povecana skoro trostruko.
     
  8. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ja koristim duo net grande family koji je bio u pocetku 49.90 a sad 52.90KM sto mi nije nikakav problem ali svaki dan mi smanjuju bandwidth duplo sa 80mbps na ispod 40 i tek poslije reseta modema vrati brzinu, malo to frustrira insana. Kanali me bas i ne zanimaju...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Trio grande je u pocetku bio 50KM, sada je 56KM. Poskupla taksa za odrzavanje kroz ovih par godina.

    Prije je u paketu net bio 25/2, sada je 40/6. Dodali su jos kanala i EON.

    To je sve. Ali da ce poskupljivati opet nekada u buducnosti, vjeerovatno hoce. Samo je pitanje sta je alternativa.

    Vec sam pisao da su mi za TRIO Grande Family racuni dolazio oko 75KM. Prebacim se na TRIO Grande Extra i prvu godinu ce racun dolaziti 62KM fiksno, poslije 75KM. Dobio sam free risiver, free prošireni paket za drugi risiver, net 120/10 (stari 80/8), EON na smart tv-u i imat cu 30 minuta free za pozive prema BiH mob mrežama". Ima jos dodano kanala kojih nije bilo itd itd.

    Znaci dobio sma više za manje para. Kada se potpisuje novi ugovor, uvijek se mogu izganjati nove pogodnosti.
     
    dams82 likes this.
  10. black

    black Komšija

    Kako ferca navigacija na toj SmartTV aplikaciji? Moze li se normalno CH+/- tipkama šaltati?
    Probao sam EON u Njemačkoj preko OpenVPNa i sve radi, brzo otvara kanale.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nisam napisao nista da nekog ocrnim, a mogao bi javno napisati neke stvari, kopije nekih stvari itd, pa tek tada da govorimo o eventualnoj kleveti. Nisam, jer svi imamo tu i tamo neku slicnu situaciju.

    Ne znam kako je moguce da neko placa istu pretplatu kada smo svi dobili pismenu obavijest sa 03/2018 da su svi paketi poskupili, imam sliku ako treba i niste procitali ?
    edit, slika obavijesti (samo da dokazem kako imam crno na bijelo, sve!) : https://prnt.sc/ka0fq1

    Znam sta me ceka, jer sam bio korisnik Telekabla Zenica kojeg je preuzeo Tlemach. Prethodni paket placao sam 39,90 i poskupio je na 42,90 i da je tako vjerovatno bi imao isto sada za 39,90 ili 42,90 KM, jel tako ? Paket je paket, a imaju oni u ponudi "dodatak" internet, kome to treba :
    https://telemach.ba/Binary/10610/CJENOVNIK-USLUGA-TELEMACH-USLUGA-3.5.2018.pdf

    Nije, jer su me neprestalno zvali obzirom da je nas Ugovor vec odavno bio nevazeci. Ja sam pristao da placam poskupljenje od 42,90 KM, ali mi tele-teta objasnila da to ne ide tako...moze neko vrijeme... Konacno sam pristao na novi Ugovor kada su ugasili Ultra i Mini Ultra i prebacili to na ovaj paket sada. Ako sam ja tebi rekao razlog i ti znas zasto, pa nakon mjesec ili dva ugasis program koji sam ti precizirao, od njih 170 bas ta dva, ja jasno vidim poruku koju mi saljes.

    Ko moze da razumije, neka razumije, ali meni 1.300.000 HD programa nista ne znaci koliko su ta dva progama. Pare nisu problem, jer se jasno sada vidi da placam ovaj "obecani" paket od 50-tak KM i opet su ugasili/izgubili navedene programe (sta god, nema ih).

    Vec odavno koristim mobilni internet za mnoge telefonske razgovore putem whatzz upa i vibera, ponekad neki drugi app. Razgovor s Njemackom bagatela MG potrosnje, dostupan na terenu i u voznji, a imam i besplatne minute aktivirane putem mobilne telefonije, sve zovem i vise ne gledam koliko trosim.
     
    Last edited: Jul 23, 2018
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    @black Ja dao acc da @pac koristi tako da nisam uspio ni jednom probati.
     
  13. pac

    pac Komšija

    Sve funkcionise bez problema, komande preko daljinskog funkionisu kao i preko kablovske tj. sve osim settings tipke...
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel postoji mogucnost podesavanja vpn na smart tv ?

    Ja sam jaranu takodjer dao na koristenje, al brate, samo ftv bht i rts moze gledat :D
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Teško. Vjerovatno može na routeru da se digne kakav pptp tunel.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam i tad rekao da konkretno moj paket (TRIO Grande Premium) nije poskupio, 92,90KM bio i ostao, a brzina interneta se povecala, tako da hajmo reci u biti placam manje jedinicnu cijenu.

    Mislim da, osim ako nisi u ugovoru precizirao da bas uzimas zbog ta dva kanala, tu nemas bas neke osnove da se zalis, ni pravno, ni ovako "medju rajom", kad ti neko nesto prodaje usmeno ce ti reci i vise nego sto ima ili cak ubjedjivati da ima neki drugi bolji proizvod (i to mi se desilo, da prodavac blati proizvod jednog brenda pricajuci nebuloze/lazi, da bi mi pokusao prodati drugi brend).
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    @heroic U ugovoru ne postoji stavka u vezi odredjenih kanala, cak sta vise, pise da imaju pravo izmjene programske sheme, a ne pise ni cijena na koju se ugovor potpisuje nego samo naziv paketa, i opet su se i tu ogradili u OUP-u da imaju pravo izmjene cjenovnika ali da ce korisnik biti obavijesten 30 dana prije nego novi cijenovnik stupa na snagu kako bi mogao bez penala raskinut ugovor ili preci na manji paket. Kad se potpisuje ugovor, tu stoji naziv paketa, vrijeme obaveznog trajanja ugovora (12/24mj), i ugovoreni benefiti (niza cijena, paket kanala...).

    Problem postoji i kad se predje npr sa Trio Grande na Trio Grande Family paket, pa korisnik dobije benefit u vidu placanja stare cijene paketa 12mj, ali to vecina korisnika zaboravi pa kad im dodje puna cijena novog paketa nakon isteka tih 12mj onda drvlje i kamenje na operatera jer su "prevareni"...
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Razumijem poskupljenja, jesu bila, za moj paket konkretno nisu, ali za ostale mi je jasno da jesu, ali koliko sam upratio i brzine su povecavane u istim vremenskim razdobljima, novi kanali...itd.

    Sad bas ne vidim da je neko u ovoj prici prevaren. Da li je opravdano poskupljenje i koliko je nepozeljno, to je vec druga stvar, ali neke prevare u pravom smislu rijeci ne vidim da ima.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sto se mene tice Telemach je No 1.

    Jesu poskupljivali, jesu stosta, ali mene kao kupca interesuje kvalitet za cijenu koju platim.
    Podrska im je Top. Svaki problem, pitanje, sugestiju, primjedbu, pakete i slicno, tj sve skoro mozes da prijavis putem vise kanala (facebook, forum i slicno)
    Samo to mi vrijedi +10KM kad bi ponuda bila = drugim.

    Meni su par puta zeznuli, nisu ispostavali neke stvari. Na moju primjedbu sam dobio tipa, umanjenje racuna, dodatne kanale, benefite i slicno, i to sve putem telefona zavrsio, bez ikakvog hodanja i papirologije.

    Ko je vani, zivi, radi zna o cemu pricam. Kakva hodanje i papirologija, ljudi vrijeme trose na druge stvari. Samo kod nas redovi za papire i dalje moderno (treba ti papir za sve ) :D:D
     
    Benq and dams82 like this.
  20. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Da li je iko imao problema sa prikazom titlova na HBO HD 1,2,3 na CAM modulu? Znači, uključim da prikazuje titlove u setupu TV-a i u tom trenutku proradi i na HBO, međutim, čim prebacim na drugi HBO (ili neki drugi kanal), izgubi se, odnosno, kad se vratim na HBO, opet nema titla. To se samo dešava na HBO kanalima, ni na jednom drugom???
    Na drugom TV-u je resiver koji radi uredno i prikazuje titlove jednoobrazno na svim kanalima bez problema.....