Star Trek [filmovi i serije]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Sep 17, 2017.

Tags:
  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja prestao gledati nakon pet minuta.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Patrick Stewart To Star In New ‘Star Trek’ Series As Jean-Luc Picard On CBS
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Jel to neki cameo u ovom novom ST univerzumu ili neki novi canon?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Kazu da nije nastavak TNG, nego "next chapter in Picard's life", sta god to bilo :D

    Ne znam moze li bit cudnije od Discoverya?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Ovaj novi STD treš neću ni da piratiziram, toliko me ne interesuje.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nije toliko los, pogotovo drugi dio sezone. Tu su se dobro popravili. Bas je bilo par twistova onako dobrih. Ja vala cekam da vidmi cpt Pike u akciji kao i Picarda, sta li su sa njim iskomplikovali...
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mioguće da će biti u ulozi admirala ili nešto... Sigurno neće praviti seriju kako okopava luk :D
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Šiša grožđe, molim te lijepo :D
     
    Ninja likes this.
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Vjerovatno će se neko sranje dogodit (npr. povratak Borga), a onda će se LaForge pojavit u Picardovoj njivi dok ovaj obrezuje grožđe. Picard će prvo malo da negoduje zbog zahtjeva da se vrati u svemir, jer mu je baš bilo lijepo mrsit mUda po vazdan, ali ce se pokolebati kad mu LaFroge kaže the needs of the many outway the needs of the few.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Pa bilo bi interesantno kad bi se ubacilo nešto likova iz TNG / Voyager svijeta..
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bring back the Q
     
    AdoSA and Esh like this.
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bilo bi definitivno dobro, ali i ovo sto dobijamo na slamku je ok.
    Mislim u doba cgi i plitkih scenarija, i trka za novcima je tesko imati neku jacu pricu. Mozda da se mjenjaju redatelji iz sezone u sezonu :D
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pazi.... ST je uvijek bio na samom vrhu što se tiče mogućih naučnih dostignuća, gadgeta i sl.... Sad zamisli da se malo pametne glooove razrade i da naprave nešto novo koristeći trenutno tehničko znanje i pravac u kojem se tehnologija razvija. Tamna materija, Tamna energija, Dronovi, Power Armori, Commando jedinice koje će koristiti prave Special Forces taktike i kretanja, personalni štitovi.... ihhh. To je serija koju bi gledao definitivno.
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Pa sve se to već pojavljivalo.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jeste ali veoma malo, i integracija je užasna :D Može se to puno bolje povezati u jednu cjelinu. Sa obzirom na računarsku moć koja bi trebala da postoji u tom vijeku mislim da bi to moglo puno bolje da se uradi :D Zamisli Starship sa cijelom unutrašnjosti pokrivenom holo emiterima. Kako bi se taktička situacija odmah promijenila. Smart target assist na svim power armorima integrisan sa integrisanim AR i holo sistemom ... Komunikatori, lično naoružanje, itd se mogu puuno popraviti imho :D Malo sam pustio mašti na volju hehehehe
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema se vremena za takve high tech fantazije niti mogu doći do izražaja pored raznih (Star Trek TM) etičkih dilema, diplomatskih odnosa i posredovanja, intimnih odnosa sa drugim vrstama i istraživanja vlastite ljudskosti.
     
    Ninja likes this.
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zato je Orville za red veličine bolja serija od svega ostalog što nam se servira
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    A jbg, tako ispadne. Ali bilo bi extra... Kad se sjetim Voyagera i zilion novih džidža :D

    Sent from my STF-L09 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nedavno sam opet pregledao Voyager i promijenio sam mišljenje od ranije, dosta se dobro drži iako je cgi krš od prve do zadnje sezone.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Samo da ne bude ovaj Picard ST kao zadnja sezona X-Files..