Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Meni postar ostavio paketic u sanduce i rekao da mu ostavim tu pare, pa ce doci sutra po njih. :D
    Znaci vjerovatno mu mozes dati kad donese paket, ne moras u postu.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Najveci je problem sto mora licno predati. Moras potpisati da si primio. Da se samo treba platiti, ja bih u sanducetu ostavljao po 2KM.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nista nisam potpisao :/
    Jedino ono gdje su mi naplacivali carinski pregled.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Potpisao se postar za tebe
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Moguce i to
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    platio sam i ja neki dan 1.8 KM
    zove me postar,kaze smijem li uci,boji se psa reko smijes ostavi kod vrata paket,kaze ne mogu,moras platiti i potpisati

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je sve do postara, kakav je i koliko se opustio u poslu. Ima ih koji popiju necije penzije :)
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa dobro je biti dobar s postarom, razmijeniti broj telefona... Kod mene godinama isti postar, zna sta mi moze staviti u sanduce, zna sta raditi kad nisam kuci, sve imamo dogovoreno. Sretan ja, a sretan i on :)

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  9. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mali off topic vezan za carinu ako prevozite kupljenu robu iz inostranstva fizički preko granice (npr. u automobilu i sl.)......Prije 3 dana regularno se prijavio za povrat poreza na srbijanskoj granici i javio se kod nas na carinu da ne bi bilo da svercam....faktura bila oko 290 eura u dinarskoj protivvrijednosti....službenik na granici me regularno pustio sa napomenom da roba do 600 KM ne podliježe carini....pošteno, baš.... :D
     
    Vedo likes this.
  10. Esh

    Esh HWB

    Jesi li to kupovao kakav DDR4? :D
     
    Stormbringer likes this.
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ma jok,ne smijem ni reci....

    Ikea...

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moze li mi neko reci da li je ovo regularan TN...artikal je od 10 ak eura
    UH126054967TR
    na 17 track pokazuje da je fol stiglo na odrediste a na strqnici bh poste ovaj tn ne pokazuje nista
    a peglqm se sa ovim prodavcem,prvo mi poslao neispravan artikal a sada fol ponovo posla pa sve me zavlaci,cekaj jos sedmicu,cekaj jos sedmicu i tako u krug
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gledam neke telefone na aliexpress koji malo prelaze cifru od 300KM, tipa 320-330KM. Je li ko narucivo nesto sto neznatno prelazi dozvoljenu vrijednost i kako je prosao na carini? Moze li ono da napisu malo nizu vrijednost na kutiji, da se uklopi ispod 300KM?
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Većina stranica će htjeti deklarisati nižu cijenu na tvoj zahtjev. Aliexpress to sigurno radi. Gearbest to radi i bez tvog zahtjeva. Ne znam da li navode svoju nabavnu cijenu ili neku drugu , ali znam da je na deklaraciji bar dvostruko manja od one koju ja stvarno platim. Evo kako izgleda za android box placen ~30$. Ja apsolutno ništa nisam od njih tražio, niti da paket označe kao gift niti da deklarišu nižu cijenu. Oni to sami rade. Također, za sve pošiljke skuplje od 30$, oni sami salju kao tracked, bez obzira što ti odabereš untracked
    [​IMG]
     
    Last edited: Aug 10, 2018
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jel ovaj tracking broj koji pocinje sa LP validan?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koliko ja znam nije. Samo oni koji pocinju sa R su validni. Ako je Aliexpress u pitanju, to je njihov interni tracking broj. Provjeri da li ima i drugi, medjunarodni. Pored ordera, s desne strane imas dugmic Track Order (ovo ne funkcioniše na app-u jer tu vidiš samo LP broj, pa stoga moraš koristiti web sajt) na koji klikneš (kad pokažeš na njega, onda dobiješ taj LP broj), pa s lijeve strane bi trebao imati ovako nesto:
    [​IMG]
     
    Last edited: Aug 10, 2018
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni danas stigla tri paketica i na dva mi posta stavila svoj R, 3.60KM al postar smoto nije imao sitna pa cu mu sljedeci put namiriti jer trebaju jos dva da dodju. Sad je dao iz svog dzepa :)

    Na trecem paketicu nije bio nikakav tracking br. al nisu nista naplatili. Taj treci mi je bio tempered glass za Note 5 i katastrofa je. U gornjem lijevom uglu ostecen, kao da je zagreban. Nije imao zastitni film sa prednje strane nego samo nazad. A prodaju ga kao premium temp. glass, oko 5£ + dostava...
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma naplacuju po 1,8KM samo one pakete gdje nema medjunarodni tracking number, i to je to
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. selvin

    selvin Moderator

    Skoro je bila live prezentacija/press konferencija na Facebooku tokom promocije usluge pa sam gledao. Mislim da rekose da je limit isti kao na beskontaktnim karticama, tj. 30KM. Btw. Moj xiaomi nema NFC :(

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk