Knjige - Preporuka

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Aug 13, 2018.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne vidim da ima, pa da mozda i ovdje malo protabirimo oko knjiga za procitat :)

    Ja sam inace ljubitelj krimica, i sve sto se tice toga :)
    Pa tako imam cirka 300 knjiga, od cega 100 ovih po 4.95 :D Sta cu...

    Elem obzirom da ide more, da vas cujem sta nosite na plazu ?

    Ja sam ove godine planirao ponijet naredne naslove:

    M.Jergovic:
    SARAJEVSKI MARLBORO, BUICK RIVERA

    Vince Flynn : Treca Opcija,
    Gillian Flyann: Sharp Objects
    lee child : Nocna Skola
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam nekih knjiga cekaju da se procita. Trenutno zapoceo: Sjena vjetra - Carlos Zafon.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Metro 2033.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Od Jergovića Insallah Madonna Insallah, od Dežulović a jebo sad 1000 dinara isto dobre

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlična.@bhd ja počeo sharp objects loša. Metro isto loše.

    Ima tema za knjige, ali nije loše obnoviti. Ja malo manje čitam, teško mi je naći da mi odgovara, prije mi je sve super bilo, sada od deset jedna mi se svidi.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja poslije Brace Karamazov nisam nista dotakao pola godine, nema dalje :D Siddhartha isto vrh.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve što trebaš znati o životu nalazi se u Braći Karamazov :) Najdraža knjiga, a i Dostojevski mi je najbolji pisac.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Na faksu upoznam prijateljicu koja studira psihologiju, i cura je sama od sebe bas interesantna i razumije se u svoje podrucje, i s njom onako volim popricati o dosta stvari vezano za psihologiju, bio sam i uzeo psihologiju kao izborni predmet, bas me fasciniralo dosta stvari.

    S kolegom tako kasnije uletim u neke diskusije oko posmatranja stvari oko sebe. I povuce me da malo pocnem istrazivati jos u vezi ovoga, i evo poceo sad citati knjigu ´What every body is saying´ od Joe Navarro.

    Pored ove, pripremio sam sebi ´The Psychology of Persuasion´ Robert B. Cialdini te ´Art Of Public Speaking´ Dale Carnegie.

    Prije ovoga je bila velika pauza, jedno vrijeme se prebacio na audio knjige, ´citao´ Paulo Coelho Alhemičar, a prije toga procitao Steve Jobs od Walter Isaacson.
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hyperion - remek djelo SciFi književnosti... tople preporuke
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Moze li preporuka neke knjige na eng jeziku? Drama neka, mistery?
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zahvaljujem za oba posta.
     
    Haker likes this.
  13. black

    black Komšija

    Moze li preporuka za knjigu o osnovama računara, kako memorija ferca i sl. ali po mogucnosti na nasem jeziku?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    A ovaj je jeftin. Ne znam koliko čitaš, neki dan drugarica uzela paperwhite 3 za stoju kao nov.

    Ovom ekran razlupan, što se tiče readera ekran ko ekran na svima gotov isti, bitno da čita epub ili mobi i to je to.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imam ja kindle na prodaju, malo je ekran zagreban ali sve radi i može se čitati. Naravno opet uzmeš vidiš i skontaš da li ti dogovara. 50 KM. Prodajem jer ne koristim, od blood sweat and pixels nisam ništa na njemu pročitao.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Malo koristen, žmirio kada sam čitao :D Koji model i ako moze slika ogrebotine. Danke.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije malo korišten, ima mu dosta, ali ga odavno ne koristim. Odavno znači 5+ godina. Bit će slike kasnije.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Protegni se na paperwhite, ako nema pozadinsko osvjetljenje ja ga ne bih nikako.
    Ako je zoijev PW super deal za pedesetku [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Prošli mjesec 3 rodjendana i registracija. Ovaj nova godina i iduci rodjendan sestrinom malom. Nisam ministar :D

    Šalu na stranu, kontam uzeti nov Paperwhite ali su preko 200KM pa reko de ne bacam puno para, uzeti nesto privremeno. Sad nemam nikakav. Ali nisam znao da su tako jeftini. Zato mi se onaj gore ucinio jeftin. Ali izgleda da ce biti kako kazes. Vidjet cu prvo sta je kod njega.