Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Znam za ovo neko vrijeme već. Čekamo odgovor ostalih banaka. Po mom mišljenju odlična stvar
     
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Objašnjeno ovdje sve [​IMG]
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Thx, nisam vidio. Trebali bi omoguciti korisniku da postavi limit..
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Nisu spominjali taj dio oko m-plati sifre i otiska prsta kad je bilo predstavljanje ili sam ja propustio. Taj dio se cini malo komplikovaniji od unosa pin-a :) Ali cool je stvar svakako, ako nista, barem za transakcije do 30KM. A vezano za taj limit od 30KM, mislim da to ne moze biti korisnicka postavka, to je ako se dobro sjecam na nivou drzave. Rekose na toj press konferenciji da su Poljaci trazili povecanje na 50Eur, i ne znam koja jos drzava na 100Eur i slicno. Tako rece taj neki stranac ispred RF banke :)

    EDIT:
    To je to, nismo u listi ali je npr. Hrvatska sa 100 HRK:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Contactless_payment#Floor_limit
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kad je bio testni live period dali mi da instaliram...probam. Tugo... Nema xiaomi nfc :))
    Inace radi na principu beskontaktnog mplacanjebkao i kartice. A limit je tu da se uplata ne zloupotrijebi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Sad ide NFC euforija, hladno. Hajmo sad svi prodati šljaomi-je u znak protesta protiv Kineza što nisu ubacili NFC u telefone srednjeg segmenta. Da sjebemo Kinesku ekonomiju :D:D:D
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hebo vas NFC, ja ga imao na Huaweiu a nisam ga nikada koristio.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam NFC koristio na Symbianu najvise :D
     
    Esh likes this.
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sto nisi mustuluk za ovo trazio :)


    Kad je najjednostavnije na symbianu i radio


    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Radio je kako je zamišljen da radi...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    A sad inace NFC radi komplikovano jer...? Hocu da se konektujem na DSLR, primaknem telefon fotoaparatu i konektuje se na njegovu mrezu, otvori mi aplikaciju, a moje je samo da uradim sta hocu, tipa skinem slike, remote shoot itd. A i ovo sa karticama je komplikovano koristit NFC, treba mobitel primaknut terminalu, valja ispruzit ruku :D Sta ima bit komplikovano kod primicanja telefona drugim uredjajima? :D
     
    Pelikan likes this.
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koju stranicu preporucujete za narudzbu mobilnog, ALiexpress ili Gearbest? Odakle brze stigne ili je to sve isto?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Aliexpress.

    U zadnje vrijeme sve vise problema u posti, stigne mi paket, dobijem obavijest da podignem, dodjem a oni ne mogu pronaci. Evo drugi put ove sedmice. Jutros otisao nakon 20 min jer nisam vise mogao cekati.

    Cini mi se da je to sve zbog ovih 1.80KM, jer sad razdvajaju pakete u dvije skupine, a ne urade to dobro.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    za koliko je stigao paket do nase poste?
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel ovo dolar skocio na 1.73?

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jep, i ja sad vidim.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo sad pogledao, znaci shipped 25.07, narucio 21.07.

    Auu, dolar skocio, znaci manje goriva za cvaju ide. :D
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad je stigao u Tz?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prije dva dana.