Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Osakatili 2080 da bi 2080Ti licila na nesto. Umjesto da 2080 zamjeni 1080Ti, ispade ustvari da je slabija grafa. Koji ciganluk od Nvidije.
    Najisplativije je sacekati malo da spadnu cijene 1080Ti pa se prebaciti na nju. Raytracing ce ionako biti gimmick 3-5 godina sa jednom igrom godisnje (aka dx 12), em je implementacija najjednostavnije sto mogu trenutno kao npr. novi Metro.
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba sacekati ponedjeljak kada izadje review. Mislim ipak da ce RTX 2080 biti na nivou GTX 1080Ti, ako ne i jaca zbog brze memorije a i ove sa custom hladjenjem ce imati veci OC. TDP isto mislim da ce biti manji od Ti verzije jer ima dosta manje cuda jezgri.
     
    Neso likes this.
  4. Esh

    Esh HWB

  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bazno vuku arhitekturu od Keplera, ono nije lose, ali nema nekih inovacija na low level nivou, sem Tensor sada, ali za nas je nebitno to.
    Nisam sad rekao da AMD izmislja toplu vodu, ali GCN je bas revolucija bio, nadam se da ce slavno ostati upamcen, jer Navi je zadnji GPU baziran na tom dizajnu.
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Ja mislim da ce 2080 biti za dlaku jaca od 1080Ti, GDDR6 ce odraditi svoje tu. Samo ova 2080 Ti ce da bude zivotinja od kartice, prema ovim specifikacijama, 4352 CUDA cores...
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Titan T, 2k USD, moj bet.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    https://m.twitch.tv/nvidia
    U 6 sati pocinje event, sada se spominje i RTX 2080+ koja je smjestena izmedju RTX 2080 i Ti verzije, a 2070 ostaje GTX.
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    ma i oni precerase :D ..2080,2080+,2080ti...koliko planiraju da muzu ove karte.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da im se zuri. Sljedece godine se ide na 7nm proces i mozda AMD ima planove za isti pa ce morat izbaciti novu 3000 seriju, zato sad u par mjeseci izlazi cijela 12nm 2000 serija. Inace Ti izadje pola godine poslije obicne xx80.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Moraju dostaviti performanse sa ovom generacijom radi Nvidia 4k 144hz panela, koji su vec na trzistu... Zato izbacuju Ti model odmah na launchu. Vidis koliko je Ti model nazvekan :)
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Bit ce garant i novi Titan na proljece..
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Upravo sad rece Jensen da je svaki leak bio netacan :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Vidjet cemo, samo dok zavrsi ovu pricu o sjenama :D
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Novi koznjak je nabacio, bura se sprema :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Jeste, garant ovdje kod mene u Visokom se obezbjedio

    Sad ce malo i o igrama, samo sto nije..
     
    Neso likes this.
  18. Neso

    Neso Komšija

  19. Esh

    Esh HWB

    Htjedoh reci koji stream ti gledas? :D
     
    Neso likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma