Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mene jedan smrdo sa ebaya zavlaci evo dva mjeseca
    uzeo od njega artikal i neispravan,trazio da mi posalje ponovo i nakon natezanja,fol je poslao ali dva mjeseca ni traga ni glasa artiklu
    a on svaki puta u poruku pise da sacekam jos sedmicu ili vraca novac
    fol neki dan uplatio refund ali nigdje refunda na paypalu i vise mi i ne odgovarq nq poruke
    dqnqs cu otvoriti case na paypalu pa neka se ebe,kada je govno...fino sam mu nekoliko puta napisao dq mi pare nisu problem i da zelim artikal



    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma samo case otvoris :D
    Kad se uradi refund to bude u secundi,bar dobijes mail od paypala i ebaya da si dobio refund :D
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    savjet narode
    kontam kupiti ovaj meizu M6 Note 3/32 GB ,ima dobru cijenu i specifikacije...izadje oko 100 Eura
    https://es.aliexpress.com/store/pro...&terminal_id=ba8cc9dc450d4344ababe312551250c8

    Kako je stranica na spanskom,nesto kontam,nesto ne kontam...vidim da pise da je kineska verzija ali na slikama vidim da ima recimo i hrvatski jezik i ima google playstore
    sta je sada razlika izmedju kineske verzije i globalne...i da li se ovo uopste isplati kupiti
    telefon po specifikacijama izgleda odlicno,snapdragod 625 u njemu

    i je li kupovina sa aliexpressa klasicna...jer nisam od njih nikada kupovao,mada mislim da imam account i tu
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Redmi Note 4X je kod nas 280KM nov, istih spec.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Nisi trebao ići na špansku stranicu ako ne znaš španski,sad ti to dođe ko špansko pismo :)
    imaš gore u ćošku Go to Global Site (English) i onda pretraži,evo ja sam našao ovo https://www.aliexpress.com/item/Mei...e060c9d&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  8. dams82

    dams82 Komšija

    Jel ovaj ok?
    http://s.aliexpress.com/2En6BvAJ?fromSns=

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  10. dams82

    dams82 Komšija

    Nema dhl za BiH. Samo aliexpress dostava. Dhl samo za eu, kad izabereš npr španiju onda se pojavi da biraš dhl.

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znaci ne bi trebalo biti nikakvih dodatnih troskova,osim ovih sto pise na stranici
    nije lose

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ima, jucer sam gledao neki artikal, samo nude DHL (koji je naravno preskup)
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam mislio konkretno na artikal za koji je @zippoo stavio link,na njemu nema DHL za BiH,samo AliExpress Standard Shipping,obzirom da nema carine za ovaj iznos neće biti dodatnih troškova,a za ove artikle uvijek ima tracking number tako da nema ni famoznih 1,80KM
     
    zippoo likes this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je nedavno dolazilo nesto preko Aliexpress shippinga, bome platih 1.8KM. Nisam placao jedino kad je China Registered Mail.

    I tracking broj nije bio onaj sa “R”.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja nista neplacam, danas stigao doom za one. Nista.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni su 4 paketa naplatili svaki po 1.8km. Doslo mi kinezu da kazem neka zaljepi bilo kakav R broj :)
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad cekam gamepad za ps4; to je skuplje, bas cu vidjeti.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pala je narudzba...pa sta biDne biDne :D
     
    dams82 likes this.
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Je li iko aktivirao m-plati kod Raiffeisen banke?

    Mora li se ici u poslovnicu ili moze preko poziva.

    Ja bio nekidan u Bihacu i lik mi rece dodji za dan dva, nesto nije mogao taj dan da mi to odradi, ja sam stek´o dojam kao da nije znao, kad sam mu rekao da mi aktivira m-plati pita jel ti hoces RmB, ne nego ono preko NFC placanja. Pogleda u smislu ´dje me nadje´
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dobra stvar pravo :) Ako si u sa mogu te uputiti.