Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

    To sto ti pise tu to platis prilikom kupovine i to je to. Narucivao sam komponente prije 2 sedmice bas, ako te sta zanima javi.
     
  2. vutra

    vutra Komšija

    Nisi imao nikakvih problema s našom carinom, u smislu da su tražili nešta dodatno da platiš?
    Koliko skontah, Amazon doplati razliku ako su troškovi uvoza veći, a kupcu vraća razliku ako su troškovi manji?
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    UPS rjsava da sve platis na stranici i samo ti ovde donesu.
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne moras nista da doplatis ali traze iz UPS/DHL da isprintas formular dje moras napisat sta si sve kupio i potpises se i onda im to skeniras i posaljes.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    E da, upravo tako.
    Doduse meni su trazi.i da potpisem da cu platiti i carinu, ali dobro posilja je bila od preko 2500 eura, valjda se osiguraju?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni jucer postar donjeo onaj zuti papir da podignem posiljku (neka sica za zenu), i opet mi u posti naplatise 1.8KM. Nekontam sto mi nedonese kuci kad sam vec morao platiti, nije da su dvije futrole za mob. toliko teske.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    E pa to je ono sto mene najvise nervira, koja je poenta trackinga ako cu ja podici paket?
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    ^ pa ovo njihovo sto su uveli ima za poentu samo naplatiti tih haman 2 KM, nista manje nista vise

    tracking bez da krajnji korisnik ima ikakav podatak o istom dok mu posiljka ne dodje na vrata je u najmanju ruku smijesan
     
    bhd likes this.
  9. vutra

    vutra Komšija

    Eh hvala.
    Kad skontam, ovo i nije toliko loša stvar.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja fakat nista ne placam, dobar postar.:D
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Takodje haha.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja nedavno kupovo neke sitnice sa bangood i po komadu bile oko 2-3$, i nisam ni konto da ce svaka od tih sitnica biti poslana odvojeno po paketima. Tako da je na svaku dodano jos 1,8KM :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja fo sada platio dva puta po 2,8 KM
    toliko mi je paketa i stiglo u zadnja dva mjeseca

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako su uveli placam svaki put 1.8KM. Samo je jednom, prvi put, poštar došao na vrata.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pazi ovo, stojim na salteru i dvije gospodje koje rade u posti uzele taj papiric i dogovaraju se o cemu se radi i treba li se platiti ili ne?
    Situacija je tako izgledala da, ako im dodje neko njihov npr, pustile bi i bez placanja. Mogla je i sebi u dzep staviti tu sicu.
    Uostalom, ako platim nesto onda se dobije potvrda ili racun jel? Za mjesec dana mi je doslo vise paketa i nakupilo se nekih 10KM, pomnozi to sa hiljadama ljudi mjesecno. Koji su to novci jbt, nigdje nisu zavedeni.
     
    Last edited: Sep 1, 2018
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    U drzavnim institucijama je i dalje "disciplina" kao u doba juge. Nema privatnika koji ce ti dati otkaz tako da im se j...
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa da vi sisice imate sta kupovati :D
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Koji troškovi se ne plaćaju na narudžbe ispod 300 KM i od kada je ovo na snazi ?
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    ovo ljeto su uveli to, vrati par stranica nazad, pisano je o ovome. al su zato namet novi stavili ako pošiljka nema početno slovo R na sebi, plaćaš 1.80km :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Drug, to je tobože javno preduzece. Oni ne moraju imati fiskalne kase ali svi uredno naplaćuju PDV. Kako dokazuju i da li dokazuju državi koliko PDV-a su u drzavino ime naplatili? Placam racune za net, komunalije, struju preko neta. Ni za jedno ne dobijam fiskalni račun. Isto ga ne dobijem ni u posti kad nešto posaljem Express-om i platim cenera. Isporučili su mi uslugu.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk