Gaming laptop saveti

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Jesper23, Sep 18, 2018.

  1. Jesper23

    Jesper23 Guest

    Trebao bih sebi kupit gaming laptop. Uglavno, picim strategije i fudbal menadzer, ali bih rado imao i laptop za nesto zahtjevnije naslove.

    Mozete li mi preporuciti laptop u rasponu od 1500-2000 KM.

    Razmisljao sam o Lenovo Legion y520 sa 8giga rama-1050 4 giga graficka

    Pozdrav i hvala unapred
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    najbolji savjet za gaming laptop je da ne uzimas laptop za gaming. Desktop masina od 300KM je 3 put brza od toga laptopa.
     
  3. Jesper23

    Jesper23 Guest

    Na zalost dosta vremena provodim na putu, a za vikend sam retko kad kući, tako da sam primoran da kupim laptop.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    uzmes rog zadnji model, 1199$ sa bestbuy i cao :)
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

    ja ne bi isao na taj. Ta graficka je preslaba. Probaj nac neki sa gtx1060 mobile.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako ce uzeti a da carinu prodje
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    fino, otpakuje i korisi ga kao svog, niko nikog nikada nije zaustavio niti zezao zbog toga.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako ide vani, onda da. Ustedis usput 500KM, kod nas su zavaljene cijene pravo.
     
  10. Jesper23

    Jesper23 Guest

    Imam drugaricu koja sad u oktobru dolazi iz Amerike, mogao bih preko nje nabaviti, ali se bojim zbog garancije.
     
  11. Jesper23

    Jesper23 Guest

  12. Tensai

    Tensai Komšija

    taj je visestruko bolji od onog Lenovo
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod nas nisam nasao jeftiniju stranicu od te gore, skoro isto ganjao sebi laptop. Kod nas je najjeftini laptop sa GTX 1060 oko 2600KM, a obicno je 2900KM maloprodajna cijena, dok je u Njemackoj 1750KM. Isplati se sjesti na avion :D
    Jesi siguran da odbijas u imtecu na tu crvenu cijenu? Mislim da je to vec odbijeno jer iznad vec pise mpc 2300...
    Mislim da ni nemas kod nas nista bolje i jeftinije od ovog modela u tom cjenovnom rangu: https://www.laptopi.ba/laptop-hp-pavilion-17-ab309nm-17-3-fhd-intel-core-i5-7300hq-bez-os-a-crni
     
  14. Jesper23

    Jesper23 Guest

    Bio juče kod njih cijena mu je 1925KM
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija

  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Definitivno se isplati zaletiti jedan dan u Beograd, nije ni daleko.
     
  17. Jesper23

    Jesper23 Guest

    I o tome sam razmišljao imate li kakvu radnju za preporučiti i opet u tom rangu cijene laptop preporučiti. Znači da nije preko 2000 KM.

    Mislim da postoji i mogucnost povrata pdv-a
     
  18. Tensai

    Tensai Komšija

    EMMI i Monitor su najjeftinije
     
  19. Jesper23

    Jesper23 Guest

    Hvala puno na savjetima :D
     
  20. mirseth

    mirseth Aktivista

    Acer Helios vec neko vrijeme nema konkurenciju sto se tice gaming laptopa kad se poredi ulozeno/dobijeno.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk