Gaming laptop saveti

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Jesper23, Sep 18, 2018.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Laptop iz siga (ROG GL753VE), nije mi bas ugodno igrati, 1 od 4 CPU jezgre ode i do 89C pri igranju, koliko je to zdravo i dugovjecno ne znam bas.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I u reviews pise isto, jedna jezgra ide preko 85, ostale 75, cudno...
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Vjerovatno taj 'cosak' CPUa nalijeze najmanje na heatsink. Il je ta jezgra pod najvecim stresom.

    Al citajuci reviewe slicnih modela, sve to ide do 90C pa onda throttla brzinu CPUa.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa ta jedna jezgra je pod najvecim opterecenjem :)
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Bit ce da je do coolera, i kad rendam (sve jezgre na 100% zakucane) ta jedna je 2-3 C toplija od ostalih.
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja sam zato rekao momku da batali laptop i uzme centralnu. Ne samo da su temperature prevelike, nego su performanse mobilne GTX 1060 oko 10% losije od desktop verzije, a duplo je skuplja.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jbg druze prenosivost kosta, a covjeku svakako treba laptop.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Iz mog iskustva...
    1. Ako mislis igrati moras znati da laptop mora biti ustekan u struju, inace to igranje nece dugo trajati jer GPU trosi struju ko lud.
    2. Ako ces taj laptop nositi u rukama, tj u nekoj torbi, idi na 15". Ako imas neki ruksak ili ce biti u koferu u autu itd, moze i 17"
    3. SSD obavezno

    Evo ti moj prijedlog...
    https://www.computeruniverse.net/en...q-gtx1060-8gb-1tb-396-cm-156-notebook-schwarz

    Zamjeni samo HDD sa SSD-om i to je do 2000KM. Probaj naci taj ili model sa slicnim specifikacijama kod nas ili u okruzenju (jeftinije).
     
  9. Jesper23

    Jesper23 Guest

  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izgleda da ne možeš bolje kod nas. Samo kao što kolega rece, ako ti je prenosivost prioritet, ovo je prenosivo koliko i desktop.
     
  11. Jesper23

    Jesper23 Guest

    Ma imam auto, kad idem na put stavim ga u gepek i to je to.

    Prenosivost nije problem.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

  13. selvin

    selvin Moderator

    Ako je imtec najskuplji, posaljes link na taj laptop gdje sve ima jeftinije...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Jesper23

    Jesper23 Guest

    Ista cijena na imel-u, slicna cijena ali moram platiti uncredit karticom, a to mi nije opcija posto istu nemam.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma zauzet sam na poslu, nemam kad da pretrazujem na telefonu tacan model.
    Uglavnom prije par mjeseci sam trazio laptop i zakljucio da su tu najjeftijiji laptopi kad uzmes u obzir 10% popust na jednokratno placanje unicredit karticama.
     
  16. Jesper23

    Jesper23 Guest

    Nudi mi covjek polovan fujitsu h730 intel i7 16gb rama intel i7 4 gene 2gb ddrt grafiks nvidia ssd 180 gb 18 mjeseci garancije za 1100 KM. Vrijedi? Ince laptop je gotovo nov
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Preskupo ti je to, mozes uzeti nov i5/8gb ram/256 ssd sa novom baterijom i full garancijom za manje pare a neces osjetiti razliku na laptopu nikakvu. Koja je tu graficka uopste? Btw. ne znam kakvu garanciju taj ima jos 18 mjeseci kad je laptop star sigurno 3 godine.
     
  18. Jesper23

    Jesper23 Guest

    I meni je djelovao kao lihvar. Pitam ga koja je tu graficka on kaze 2gb ddr5 i da se fizicki moze mijenjati. Ma naravno da je skupo dodam 400 km i uzmem Lenovo y520
     
  19. Jesper23

    Jesper23 Guest

  20. Esh

    Esh HWB

    Ne znam kakav je kvalitet izrade iz prve ruke, ali čisto zbog novije generacije Intel procesora, išao bih na ovaj Acer Nitro 5. Možda ne bi bilo loše provjeriti ni koliko košta ona produžena garancija, obično je to stotinjak KM, za svaki slučaj, a dobro dođe i kod prodaje..