P: Racunar

Discussion in 'Računari i komponente' started by Benq, Sep 29, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Benq

    Benq Komšija

    [​IMG][​IMG]


    MBO: AsRock B75M-GL
    CPU: Intel i7 3770K
    RAM: Hynix 2x4GB DDR3 1600MHz
    Cooler: LC Power CC100
    VGA: R7 370 2GB DDR5 256bit
    PSU: Raidmax RX-500 XT
    SSD: Kingston A400 120GB

    Napojna, ssd i cooler su novi i pod garancijom.

    Cijena 550KM
     
    Last edited: Oct 4, 2018
  2. Benq

    Benq Komšija

    Editovan oglas, nova fiksna cijena.
     
  3. efo

    efo Komšija

    Podrzava li ova ploca kakav OC?
     
  4. Benq

    Benq Komšija

  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    B75 cipset nije namjenjen za OC, 4+2 naponske faze ti sve govore. Bez obzira na to, ovo je dobra ponuda.
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    itekako podrzava sa Extreme Tuning Utility. Mozda nije najbolja ploca za overclocking ali moze se izvuci jos koji MHz iz ovog CPU
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ali pri tome moras dobro paziti na temp vrm-a jer nemaju nikakvog hladjenja. Mislim i da sa ovih 3.9GHz turbo boost na 3770k ce doci do limita. Ako bude htio 4GHz 24/7 treba vent okrenut na plocu da je hladi.
     
  8. veki81

    veki81 Aktivista

    Koliko bi bilo bez grafike?
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    @veki81 , ne isplati mi se tako prodavat jer sam vec maksimalno spustio cijenu, onda bih morao racunat po komponentama a to ti se vjerovatno ne bi isplatilo. 550KM je u kompletu (i ispod cijene) jer imam nesto drugo u planu i taman mi toliko treba, a kad bih sad od ove cijene odbio graficku onda me ne bi bilo nigdje.
     
  10. veki81

    veki81 Aktivista

    Ok, reko da provjerim posto jednom kolegi trazim masinu, a ta bi bila taman samo malo grafika je slabija, u svakom slucaju sretno u prodaji i jeste jeftina trebala bi brzo otici.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je podebelo ispod cijene. Eno neki dan sam prodao slabiji racunar za iste pare. Stavi na pik, plati one 3KM da istaknes oglas i otice sutra.
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    @Pelikan , znam inace nikad nisam bio pohlepan sa cijenom, trazim onoliko koliko mi treba za nesto drugo :)
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neka uzme ovo u kompletu i onda proda grafiku i kupi bolju. Jer ovo i bez grafike vrijedi 500KM.
     
  14. rainman

    rainman Aktivista

    Prekjucer sam kupio combo i7 3770K i asus maticna z77 chipset za 350KM (smatram da sam jos i dobro prosao) da upgrejdujem svoj phenom... Ovo je predobra cijena. Sretno sa prodajom
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    @Reventon upravo o tome sam mu ja govorio, jer od ove cijene ne mogu odbijat cijenu graficke, a cijenu bez graficke si pogodio u marku :D

    @rainman hvala drug :)
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Benq mozel ta Ploca na moju 4770 da Zamjenimo

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    @bhd ova ploca podrzava 2. i 3. generaciju procesora :)
     
    bhd likes this.
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znaci ne moze ta ploca damn :)) haj sretno sa prodajom

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. efo

    efo Komšija

    Ma na ovoj konfi treba jedna i5 3.gen umjesto ovog i7 i da bude dobro zaokruzena i tad bi mogla ici za 400-450 i otisla bi ja mislim jos brze nego ovako. Idalje je ovako dobra kupovina, pogotovo za nekog ko bi uzeo i mijenjao ovaj procesor za i5 3.gen s nekim i uzeo 100-120 KM razlike i onda imao balansiranu, dobro zaokruzenu konfu. (Ovo sve govorim unutar gaming konteksta, za ostale use case-ove je malo drugacija prica)

    Sorry za O.T., nek obrisu komentar ako nije prikladan, malo reko da i ja pametujem na forumu, nisam odavno. :)
     
    veki81 likes this.
  20. Benq

    Benq Komšija

    @efo , ne ravnaj se po ovoj cijeni koju sam ja napisao za citav komp, da sam isao sa realnom cijenom bilo bi to jos skuplje. Cak i da nije ovaj i7 nego da je neki i5 opet prava cijena ne bi mogla biti 400-450. Kao sto ni ova cijena od 550KM nije prava cijena racunajuci po komponentama.
     
Thread Status:
Not open for further replies.