Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ukucas na ebay win10 pro key ili koji ti je vec win i kupis onaj gdje ima barem 50 transakcija.

    Ja koristim dva kljuca na 6 uredjaja bez problema.
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    bgm ja prezadovoljan 5,5km ofice 365, prije toga za malo veće pare kupio win 10 pro za sada sve 5
    [​IMG]
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Da li itko od vas ima problem s brzinom neta na Win 10? Paket je netflat20, ali Windows iz nekog razloga odjednom počne da limitira brzinu na 10/1. Nakon reboota sve bude OK neko vrijeme, i ponovo se limitira brzina.

    http://www.speedtest.net/result/7653922969.png
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da neradi win sta u pozadini, ima li kakvih apdejta?
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    kad ti se to desi provjeri koja ti je brzina u localu, znaju te kartice sa gb pasti na 10mb
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Moguće je da ispadne iz auto negotiation Moda na 10Mbps.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jesi li probao da nije na auto, da stavis 100mbps?
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nisam. Vidjet cu sta se desava kad padne speed. Ako bude do toga, onda cu ja fixirati na 100Mbps

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. exwizzard

    exwizzard Komšija

    d
     
    Last edited: Sep 24, 2018
  10. DSA

    DSA Aktivista

    Kako misliš dva ključa na 6 uređaja? Zar nije ta licenca vezana za matičnu?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ocito da nije, meni je proslo na vise uredjaja.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Novi windows 10 update briše fajlove.. sreća na pc-u mi ugašen automatic, al na laptopu nije. Sad moram dizat sistem.
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli ima opcija da se podesi "ručno" da radi update ?

    Mislim da dobijaš notifikaciju za dostpnost novog update - a ali da ga ručno pokrećeš ?

    @Aldiin

    Koji su ti fajlovi pobrisani ?

    Negdje sam naletio da je to slučaj kad se "spašavaju" podatci u "libraries" da u tom slučaju briše fajlove nakon update - a
    Navodono nekim korisnicima su brisani fajlovi i ako nisu u "libraries" tj na drugim particijama ali su folderi imenovovani "Document" i sl
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Obrisani su mi neki sistemski fajlovi jer OS neće da boota. Msm nebitno, sve je na cloudu svakako.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Možeš odgoditi update i na godinu dana, spominjao sam prije:

    [​IMG]

    Pa tako, ako izadje neki problematican update, pa dok ga isprave, odgodis dok sve to odrade. Meni vecinom stoji na pola godine. Do tada bude sve ok. Ove security mozes ostaviti da se odmah skidaju.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene windows zablokirao,tacnije nije aktiviran i sada je pola opcija nedostupno
    iz cista mira,iako je bio aktiviran,poceo je iznacivati da nije registrovan i nije prihvatao moj mail
    sada cu ga formatirati,nakon sto dodje ovaj novi update
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni se na starom laptopu, iz nekog razloga, cak i nakon friske instalacije desi da pri drugom ili trecem startanju pokaze blue screen (inaccessible doot drive error), HP 550, C2D 1.8 GHz, novi ssd Kingstone A400 128GB, 4GB ddr2. Baterija mu ne radi, na punjacu je - za roditelje dosta :)

    Predpostavljam da povuce neki update pa se zabaguje. Mislim da nema veze sa ovim zadnjim apdejtom jer je se problem prvi puta javio prije mjesec dana.
    Sinoc sam opet reinstalirao win 10, usput promijenio i termalnu pastu, iskljucio win update pa cu vidjeti danas.
    Kontam da ako je do hardwera nebi radilo nikako?
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Može biti do hardware-a. Ako ti disk nije u onom mosaču možda je loš kotakt ili je otisao kontakt na sata kontroleru... vidi je li sve fino naleglo i ima li lufta ssd u laptopu...