Vrijeme/sat na Win10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by heroic, Oct 14, 2018.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Nisam mogao naci slicnu diskusiju pa otvaram novu.

    Imam Win10Pro i sat mi kasni 2min.
    Ne moze da se sync-a sa time.nist.gov ili time.windows.com u oba slucaja se desi timeout.

    Prvo sam posumnjao na bateriju, ali vrijeme ne kasni nakon sleepa (pustio ga cijelu noc da spava), vec tacno u sekundu kasni.

    w32tm /query /source komanda vrati "Local CMOS Clock".

    https://www.sysnative.com/forums/wi...blems-internet-time-settings-not-working.html
    @hamo pipa Da ovo nije slucaj i sa Telemachom (rjesenja na 2 stranici)?

    Ima li iko slican problem ili rjesenje? Nastimao sam vrijeme rucno, ali bih volio da se sam sync-a. Prije nisam imao ovaj problem.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    I kod mene je isti slucaj. Ne mogu se sjetiti od kada. Ima sigurno pola godine.
     
    heroic likes this.
  3. heroic

    heroic Komšija

    Ne znam ni ja tacno kad se pojavilo, znam da je prosle godine radilo sigurno jer sam tad zamjenio bateriju na Maximus VII Formula jer mi je kasnio sat nakon sleepa. Sync je tad radio 100%.

    Sad je razlika u hardware-u sto se tice PC-a ali ne bi trebalo to da utice, nije nista staro ili nekompatibilno. Probat cu na Win10 laptopu da provjerim.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam taj problem imao na poslu. Kasni sat po par minuta. Radne stanice su na domeni. Riješio sam tamo sto sam editovao jedan zapis u registry i onda restartovao time servis.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni se to desilo neki dan, nakon nekog update-a, vratio ga ručno, kliknuo sat, i tamo bilo isključeno da automatski vrijeme se podešava, kad sam uključio ok sve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Na kojoj si mrezi?

    Sad sam probao hotspot preko BHT 3G, radi. Znaci do mreze je 100%, eventualno do mog routera, morat cu i to provjeriti.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  8. heroic

    heroic Komšija

    Slaze se i moj sad, ali ne radi automatski update kad sam na TM mrezi. Izbaci error i da je bio timeout. Dok na 3G odmah kaze da je update prosao.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kod mene je automatski non stop, samo sto nisam prije provjeravao, nego sad kad si spomenuo i eto slaze se.
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Nismo se razumjeli, tacan je sad i meni i bice vjerovatno narednih godina dok ne odluta koja sekunda, ali automatski sync vremena ne radi na TM mrezi.

    Probaj ovo pa mi reci da li i tebi pokaze ovaj error?

    [​IMG]
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  12. heroic

    heroic Komšija

    :(
    Meni samo preko 3G, probat cu router izbacit isl.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    I kod mene je error, i evo u poredjenju sa onim satom:

    [​IMG]
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako ovo kod tebe javlja da je sinhronizovan u buducnosti :D

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]
     
    heroic likes this.
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kod mene podešeno na:
    0.europe.pool.ntp.org
    Radi na svim mrežama.
    Sa defaultnim postavkama ne prođe mi ni na jednom, izbaci error a ispod piše da je update bio uspješan.

    Sjećam se da sync nije bio ispravan ni na win7, tada sam prebacio na ovaj NTP i sve radi kako treba.
     
  17. Tyger

    Tyger Aktivista

    Sad sam malo provjerio oba servisa (time.nist.gov i time.windows.com) i na oba kad pingam je request timed out.
     
    heroic likes this.
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To ne znači da ntp server ne radi. Možda je blockan icmp protokol.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Radio je prije ali je bilo cca 150ms odziv (sjećam se da je bila visoka latencija)
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mozda su ih floodali pingom pa su blokirali. A što ne koristite europske ntp servere? Svaka država ima bar jedan :)

    https://www.pool.ntp.org/zone/europe

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk