Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    je li na tom boxu Android TV OS (verzija androida za smart TV) ili klasični android? Kako radim s android boxovima, play store (ili android store) je ogranicen i ne mogu se svi appovi pronaci, ali se taj problem premosti instaliranjem aptoide app-a (naravno preko browsera).
     
  2. ac1dev

    ac1dev Guest

    Android TV OS 8.0

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    onda kroz browser pronadji i download-uj aptoide i pici app-ove ;)
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jel ima TM peering na Google, Netflix ili bar cache yt server
     
  5. ac1dev

    ac1dev Guest

    Našao sam ja nekoliko apk, zakačio sebi Netflix apk na GDrive pa ovamo otvorio preko ES File Explorer, incompatible device izbaci, error 13 čini mi se.

    Iz nekog razloga nijedna verzija Netflix for Android TV ne prolazi.

    Probat ću sad svakako sa Aptoide, nisam vala znao ni da je živ još, zadnji put baš davno bilo kad sam koristio.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zahvaljujem. Znas li buraz koja ce cijena biti ovom Eon full duo 80/8? Jel to sad ovaj duo paket sto imam od 40/5 (ili je 6, zaboravio sam)?
     
    Last edited: Oct 20, 2018
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Evo i cijene, uz napomenu da u light pakete ne ide EON box nego PDS2K risiver.

    Eon light duo 40/4 - 46,90
    Eon full duo 80/8 - 57,90
    Eon premium duo 150/12 - 72,90

    Eon light trio 60/6 - 55,90
    Eon full trio 100/8 - 65,90
    Eon premium trio 200/12 - 79,90

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Patton2410 likes this.
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Aptoide radi, nabacio preko telefona na Gdrive, onda sa ES file explorer otvorio Gdrive i instalirao. Sam Aptoid nije bas prilagodjen pa preporucujem koristenje misa, obicni usb mouse samo ukljucite radi navigacije u samoj aplikaciji.

    Netflix ne radi, mislim na apk, jedna se ne moze ni instalirati, druga se instalira ali javlja error 13 kao i kolegi prilikom pokretanja.

    Instalirao sam browser Chrome, preko njega otvori Netflix.

    I jos caka, aplikacije koje instaliras preko Aptoide ne prikazuje u meniju aplikacija, nego ides na postavke - aplikacije i odatle pokrenes.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  9. black

    black Komšija

    Skini Sideload Launcher iz Play Store-a, tako je kod mene na Android TV 7.0

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam sve iscitao ali da li se ovo komplet ponuda mijenja ili ostaju i stari paketi
    najvise me zanima cijena...je li ovaj eon light duo 46,90 novi paket a stari duo grande ostaje ili se stari izbacuje a biti ce samo ovaj ?
    vidim da je ovaj skuplji 3-4 KM a to vjerovatno ukljucuje eon box

    nadam se da nece opet biti onih hinjski posljupljenja od 3-4 KM kao do sada
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Stari paketi izlaze iz ponude, a svi korisnici starih paketa imaju pravo da ih koriste i dalje po starim cijenama. S tim da se stari paketi neće poboljšavati, ostaju kakvi su bili dok se koriste.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne mora se ni poboljsavati.. ne koristim ni ono sto ima...tv i ne gledam...internet jedino koristim

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Preduslov za Internet je priključak kablovske televizije :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači ne gine u budućnosti ovaj eon. Glupo brate za istu stvar da dajem 15km više radi android kutije koju svakako imam i platio je 50 dolara kod braće kineza.
     
    aNaToMiC ! and Esh like this.
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma nije ovdje kutija ni bitna, mnogo bitnija je mreza, tj serveri i ostalo sto omogucuje rad same usluge EON-a.

    Dal je glupo ili ne pokazat ce vrijeme. EON kao brand je po prvi put jedinstven za sve zemlje u kojima grupacija posluje i istovremeno je "pusten" u pogon.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. Almir

    Almir Komšija

    @hamo pipa
    - eon premium , trio paket, koliko se može odraditi priključaka na tv i na koji način?
    uz ovaj paket dođe 1 eon smart box, šta sa ostalim uređajima koje bi želio spojiti neki su suviše stari nemaju smart, neki imaju smart ali neznam da li ima podrška za te modele i sl...
    - koliko istovremeno može raditi tv uređaja?
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mozes uzeti jos dva dodatna uredjaja. Volja ti jos dva EON boxa ili obicni risiver. Znaci ukupno 3. Osim toga imas jos opciju da spojis 1 smart tv, i 5 ostalih uredjaja, telefon, tablet, racunar i sl.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  18. Esh

    Esh HWB

    A kakva je prica bila iznad za gledanje Telemach kanala van mreze?
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nije glupo kao usluga, meni se sviđa, glupo je što je skuplje.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Jedna mana je sto eon box mora bit skopcan direkt na modem.

    Meni je npr Cisco modem u PC sobi, spojen direkt na PC. A u dnevnom tv je spojen samo koaksijalnim.

    Sad ce znaci modem morati stajati kraj Eon boxa u dnevnom, pa valja busit zidove da se LAN kabal dovuce od modema iz dnevne do PC sobe.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk