Igre 2018

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 27, 2017.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Onda ne valja nesto jer 30 vsync je isti kao i na konzolil. Nema teringa, sinhronizovano sa refresh rateom itd. Mada opet kazem, moze biti i los port pa je slika stalno čopy, jer ja nikad ne koristim vsync ako ne igram sa gamepadom jer mi smeta input lag. A nisam jos vidio igre da mi toliko smeta tering. Cak ga frostbite 2 ima na dva mjesta.

    Znma da AMD karte imaju problema sa frame pacingopm ali ne i nvidia.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je svaka igra slide show sa 30 lock. Taj lag I ne primjećujem. U svakom slučaju jebo ovo trećinu igre provedem po opcijama.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hakeru evo ja zavrsih igru sad i nista ne propustas, igra sranjce :)
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je gamplay bolji od svih do sada, priča je svakako bezveze.
    Ove akcijske avanture mi se jedino i igraju, posebno ako su stealth orijentirane. Ovo i Resident Evil još čekam.
    Koji je u tebe CPU?
     
  5. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Instaliraj Riva Tuner Statistics Server
    Ukloni FPS cap u igri
    Ukloni FPS cap u RTSS
    Uključi Scanline Sync i stavi na -30

    [​IMG]

    Pokreni Tomb Raider i vidi jel' bolja situacija, trebala bi biti
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    kod mene 3770k@4,8GHz i u pojedinim scenama ga zna oboriti ispod 60 fpsa.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    @nenji_avero probat ću.
    Ma ja i meni je CPU problem kada zapne, nije do grafe.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Isto tako se iznervirao dok sam napravio BFV da radi kako treba i onda slijedeci patch sve ponovo. Evo sad uzeo God of War, em je igra 10/10, em ne moram nista cackati, samo motion blur iskljucio. Ide ko podmazano na 30fps, grafika vrh, zavrsim ostavim u rest mode, kad hocu da igram, bukvalno za 2sec se loada. I ja sam jedno vrijeme pokusavao napraviti na PC da je smooth kao na konzoli, ali nema sanse. U opcijama od graficke bi trebao imati adaptive refresh rate ili half i uz to lockas na 30fps, ali opet nije to to.
     
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ajd, pa javi jel' prošlo
    Nisam još zaigrao igru, ali znam da radi na novom AC isl.

    Kod mene je konfa iz potpisa i probao sam ovo na Dragon Quest XI i piči čak i kad uradim DRS na 4K
    Smanji input lag i da ti neki vid "jeftinog" g-sync efekta - tj nema prelamanja, a sve bude tečno i fino :)
     
    Haker likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni je DQ fino išao. Zapravo sve su mi igre fino radilo. Igram Deus ex isto fino ide a važi kao zahtjevna igra. Ovaj tomb raider nije optimizovan da valja.
    @Pelikan to i ja kažem, ne znam koji me đavo natjera da opet pc sastavim.
    Konzoli nema zajebancije, sama činjenica da imaš ovaj meni sa postavkama pokvari igru posebno kada znaš da može bolje :D a nails sumnjam da ima konzolu ili da je skoro igrao na nekoj.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi konzolu, PC nije za tebe. Tvoj "proces" rjesavanja problema govori da uopste ne razumijes problem koji imas.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    De pojasni malo ovu opciju sta radi, zasto -30? Evo ja sad pokreno AC novi i ogranici fps na 60 al brate tearing linija na gornjoj trecini ekrana!?

    EDIT: Naso sam moras imati pofino zalihe gpu snage da bi ovo funkcionisalo :)
     
    Last edited: Nov 19, 2018
  13. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    30% gpu-a otima SSync
    Ako imaš dobar GPU, imaš i dobru grafiku :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na kraju je ovo najviše pomoglo, izgleda prihvatljivo, ja lag i ne primjetim. Ovo i u kombinaciji sa RTSS najb olje radi
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako je moguce da su izdali igru u ovakvom stanju. Ovo je lose i po Bethezda standardima. Fizika kretanja je vezana za FPS. A multiplayer naslov.



    I pored svega toga, izgleda kao PS2 naslov.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Naplatili masno mod Fallout 4 i gratis dobijes tonu bugova + bugovi iz F4, neprocjenjivo.
    Ovo se danas takmice ko ce goru igru zbaciti, sve nezavrsene i neispolirane igre u beta fazi.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Ljudi frapirani koliko je Bethesda loše uradila posao, a 76 iste kvalitete kao i svaki naslov do sada što su izdali.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dishonored 2 izbacili pokvaren, pola ljudi ga nije moglo pokrenuti :D
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Odgovarajuća :

     
  20. ming

    ming Veteran foruma