Koje slusalice da kupim do cca 50KM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Qler, Feb 19, 2015.

  1. nFare

    nFare Komšija

  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam ja neki jeftinjak. Bio nekih 10ak km. Radi solidno samo sto kad je na posve tiho cuje se malo šuma dok kad je pojačan radi ok. Ovaj FiiO sa linka je sigurno stroj. Imam njihov portable headphone amplifier FiiO E11 i baš je kvalitetan i zvuči nenadjebivo.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    nFare likes this.
  3. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Kupio ja dva komada - jedan mislio koristiti za kompom, drugi u autu. Oba sam na komp povezao pomoću USB Bluetooth Adapter-a.
    U autu, naravno, signal slao sa mobitela.

    Prvi je bio OVAJ
    Na kompu: Zvuk na slušalicama sad ok, sad nikakav, sad šušti, sad ima echo, sad ne radi nikako. Pokušao sam igrati Mass Effect 3 u to vrijeme i brzo odustao od ove BT ideje.
    U autu/s mobitela: Zvuk okej možda za telefonske razgovore, ali za muziku nikako. Basovi previše umjetni (ne znam kako drugačije da opišem), čak ni Viper4Android nije pomogao. Treble probija uši.
    Napomena, ovaj uređaj se ne može koristiti i puniti u isto vrijeme :eek: Doslovno ukine sve funkcije čim se prikopča na USB napon.
    Baterija neće više od 2 sata, da ga jebeš.

    Drugi je bio OVAJ - samo sam ga ja platio $3.
    Na kompu: Dobar zvuk, bolji od očekivanog (doduše, očekivanja su mi bila niska nakon gore opisanog prvog pokušaja). Stabilno radi, kad se poveže - kakav zvuk ima, takav i ostaje. Baterija drži oko 4 sata bez problema. Treble malo jači nego što volim.
    U autu/s mobitela: Opet, dobar zvuk, sa malo "TRŠ TRŠ" treble-om. Bilo je kul u malo starijem autu imati Android mobitel kao lafo neki info HUD, ljudi su zagledali. Pogotovo raja kad sjedne u auto i vidi da nema nigdje kablova itd. Da sam vještiji, odlično bi ispalo sa tabletom. Ipak, nije mi bio napredak sa FM transmittera koji sam do tad koristio, tako da sam se vratio na isti čisto jer mi je lakši za koristiti (plug 'n' play što bi rekli).


    Zaključak: Nije mi se ni jedan ni drugi pokazao za gaming i multimediju s kompa. Za mobitel je dovoljan sasvim, ovako za šetnje i jogging.
    Sad jedan (ovaj drugi) koristim uz zvučnike u kući, kad hoću nešto da pustim tokom dana, ono maksuz. Drugi (onaj prvi) stoji pored, kao zamjena kad zatreba :D
     
    nFare likes this.
  4. Daffy_ducks

    Daffy_ducks Guest

    Koje mozes li sliku postaviti ?
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

  6. Daffy_ducks

    Daffy_ducks Guest

  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    danas probao bluetooth slusalice HOCO ES7...apsolutna preporuka...slusalice razvaljuju u svom cjenovnom rangu
    univerzalno ih prodaje 50 KM a sa neta ima i jeftinije
    cistoca zvuka,bass ...onako ukupan dojam,ekstra
    prije njih sam stavio u usi AKG koje samsung isporucuje uz S seriju telefona...5 puta su losije od ovih HOCO
    od mene preporuka...i ja cu ih sebi kupiti
     
  8. Daffy_ducks

    Daffy_ducks Guest

    Nemam drugu opciju. Zbog toga i uzimam neke slusalice do 30 km. Da traju recimo godinu dvije i onda cu uzeti nesto kvalitetnije.
     
  9. Daffy_ducks

    Daffy_ducks Guest

    Gdje se moze naci na netu ? Univerzalnom mi ne pada na pamet da im dajem pare
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    google je tvoj prijatelj
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    A te AKG sto si probao? U sta si ih ukljucio,u S8 ili u neki drugi phone?
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Googlaj, nije niko sekretarica ovdje
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam u s8...znam da je velika razlika u DACovima koji dolaze u telefonu
    u xiaomiju sam probao...i nisu nesto

    zvuk je kompleksna tema i ima vise faktora da nesto bude dobro ili lose
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da je kopleksano. Te AKG sluše su bas pravljene za S8 i njegov DAC. Tako da samo na njemu i sličnim zvuče kako treba.

    U svjetu skupih sluslaica i pojacala lagano možeš spržiti po hiljadu i na DAC i na slusalice i da opet zvuk ne valja. Mora se nac ono sto dobro radi u paru.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  16. kio

    kio Komšija

  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  19. mirseth

    mirseth Aktivista

  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dosle mi sa alija ove mpow,po recenzijama odlicne ali uzivo,dobre ali ne odlicne u ovom cjenovnom rangu
    zvuk je solidan,bas solidan ali sam ocekivao vise,obzirom na ovu cijenu
    plus im je sto su jako udobne,skoro se ne osjete u usima
    https://www.aliexpress.com/item/Mpo...pm=a2g0s.13010208.99999999.273.30453c00P5UK8U

    ali,sto se zvuka tice i basaa,HOCO LS7 su puno bolje,jaci zvuk i udarniji bass a jeftinije su
    po meni su ovo najbolje slusalice do 50 KM...a probao sam ih sada vec nekoliko...MPOW sam mislio da ce biti tu negdje u rangu ali nisu...a namjerno sam mpow narucio,da uporedim sa hoco
    https://www.aliexpress.com/item/Hoc...pm=a2g0s.13010208.99999999.266.30453c00P5UK8U
    sto se dizajna tice,potpuno su iste...cak sam ocekivao da unutra budu isti driveri ali ocito nisu
    od mene preporuka za HOCO LS7 ,zvuce puno skuplje nego sto jesu