Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    problem nastane kada se ulogujem u svoj microsoft account...na njemu mi je preko maila aktiviran windows i on kao da napravi tog drugog usera sa ovim mailom
    na taj account se mogu ulogovati normalno i sa tog accounta sam i skinuo administratorske ovlasti...
    kod mene administrator account,ne reaguje ni na jednu sifru...a ne sjecam se da sam stavio ikakvu sifru na administratora...to preskocim prilikom instalacije

    ovaj problem mi se desava skoro nakon svake reinstalacije...pobrkaju mi se ovi accounti ...na laptopu isto imam situaciju,gdje imam ovaj account sa microsoft mailom,onda imam isto administrator account,na kojem isto nece sifra i imam jos jedan user account,koji sam ja kreirao

    kada pokusam ovaj tvoj nacin,izbaci mi da trazi sifru,koju nemam pojma koja je...jer ona koju koristim za drugi account nije
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Odes u computer management, users and groups, desni klik na admin acc i resetujes pass tj. odredis novi ako ga vec pri instalaciji windowsa nisi postavio.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne moze nista...jer nisam admin...jesam ga usrao sa ovim,momacki...bez administratorskih privilegija,ne mogu bas nista
    moram opet reinstalirati...tacnije moram pronaci onu opciju refresh ili kako se vec zove na windows 10
    da mi ostanu programi

    edit:
    cak ni refresh ne moze bez admin privilegija
    sreca prazan je windows,pa cu opaliti ponovo instalaciju sa dvda...nemam sta izgubiti
    pokusao sam sve ove cake sa neta ,youtuba,i ostalo ali nista nije upalilo
     
    Last edited: Dec 3, 2018
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa opet amaterski preskoci lozinku za admin acc pri instalaciji win ;) postavi je, pa ako ti je problem da je kucas svaki put, uradi kako sam ti gore objasnio.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ukucao sam je sada,mamu joj ***em :D
    zacas sam podesio sve na windowsu...jos kodi da ustimam i to je to
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Juce obrišem igru sa c i sroka mi sistem, sa igrom obriše sve. Danas instaliram win ponovo, samo osnovno, driveri i par programa. Ugl neke igre su mi zakljucane na 50fps. NEmam pojma do cega bi to moglo biti, malo sam guglao neki su imali problem specifican za igru, kod mene se na tri desilo, neke rade normalno. Zna li neko šta bi moglo biti?
     
  7. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Probaj iskljuciti Game Mode, na Settings, Gaming, Game Mode.
    How to Turn On or Off Game Mode in Windows 10
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da li neko zna sto mi se ovo odjednom pocelo prikazivati
    nesto je od monitora...pojavi se i nestane i tako svako malo...danas se pocelo pojavljivati
    gledao sam i vga/dvi adapter,spojeno sve kao i do sada
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    To ti je druze 100% ili kabla ili adapter.
    Ako imas drugu kablu ili adpater, probaj s njima.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma i Windows zna zajebavati... i meni nekad pocne da se pali i gasi jedan monitor... mijenjao vise monitora, dockova, kablova... isti klinac...
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    bio je neki novi update windowsa i sutradan mi se pocelo ovo desavati
    nesto ne vjerujem da je do hardwarea ali cu svakako i to probati,ako se problem nastavi rjesavati
     
  12. veki81

    veki81 Aktivista

    Komentar za ovaj zadnji update win-a :D:
    "If EA owned Windows the Start button would be DLC".
     
  13. kio

    kio Komšija

    Ima li ko pouzdanog prodavca za key za windows 10 pro :) Odakle ste uzimali kljuceve?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ebay, 3-4 $ dodje key.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
    kio likes this.
  15. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    + stize odma :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    kio likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda da kod mene monitor polako odlazi u vjecna lovista
    vec odavno mu ne rade ove tipke za podesavanje,menu,paljenje i gasenje i tako to
    danas poce sam od sebe da suzava sliku i siri sliku a i ovo cudo sa slike sto se pojavi,pojavi se kada se klikne na neko dugme na monitoru
    mrsko mi postavljati video da vidite

    edit:
    evo video,samo sto nisam potrefio kako siri i skuplja ekran,ostao je skupljen
    https://photos.app.goo.gl/yUNijqZHgcuwaRgh8
     
    Last edited: Dec 20, 2018
  17. heroic

    heroic Komšija

  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    bilo je i ocekivano...windows 10 je sa svim svojim manama ipak sistem sadasnjosti a win7 vise nije zanimljiv...jer sve sada radi i na windows 10
     
    heroic likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    January 8th, 2019: Cumulative Updates
    • Windows 10 version 1507: KB4480962 (OS Build 10240.18094)

    • Windows 10 version 1607: KB4480961 (OS Build 14393.2724)

    • Windows 10 version 1703: KB4480973 (OS Build 15063.1563)

    • Windows 10 version 1709: KB4480978 (OS Build 16299.904)

    • Windows 10 version 1803: KB4480966 (OS Build 17134.523)

    • Windows 10 version 1809: KB4480116 (OS Build 17763.253)
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako fino tjeraju ljude da rade apdejte :) skoro citam negdje da je vecina win 10 na aprilskom 2018 apdejtu. Sad ako nemas najnoviji, onda nema ni dalje podrske.