1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko ja znam Telemach nema dovoljno sirok link izmedju Zenice i Tuzle i rade na tome, i nisu neka sreca sto se Tuzle tice za sad.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Recimo u Mellainu nema, ne znam da li je zato sto je BHTelecom dobio ekskluzivno da provede optiku ili jer nisu jos taj dio pokrili. A Caffe Oscar ima Telemach. Ti si na pola puta izmedju. Stupine mislim da imaju, sjenjak blok A do skoro nije imao, bulevar mislim da ima. Tako da ne idu redom sigurno :)
     
  3. Teraflops

    Teraflops Guest

    Za link između Zenice i TZ ne znam ali u Lukavcu imam njihov net (faktički je više od pola Telekom korisnika prešlo na Telemach) i osim par dječijih bolesti na početku, internet je sasvim OK - nisam primijetio padove u brzini i slično...
     
  4. Teraflops

    Teraflops Guest

    Mislim da mi je neko davno rekao da su zbog pizdarija koje im je priredio TXTV oko dozvola za prolazak optikom, morali ići alternativno, sa oba kraja grada...

    Nek me ispravi ko ima bolje info.

    A šta je to sa telekomovom optikom? Ne vidim nigdje da je nude.
    To bi bila interesantna opcija.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakvo je stanje sa Telemach paketima u Lukavcu, koliki je upload i download i po kojim cijenama?
     
  6. Teraflops

    Teraflops Guest

    Paketi su oni koji su na oficijelnoj stranici - nema kod njih ovih bolesti kao u TXTV.

    Ja sam svojevremeno bio uzeo Trio Grande paket koji je tada sadržavao 40/4 Mbit internet koji je još uvijek aktivan iako je ugovor istekao, bez ikakvih pizdarija oko poskupljenja paketa nakon isteka ugovora.
    U međuvremenu su izgleda povećali brzine jer počesto ostvarujem i po 60/8 Mbit bez problema. Plaćam ga (pošto je istekao popust) oko 56 KM.

    Na jos jednoj lokaciji u Lukavcu imamo isto Telemach internet sa paketom Trio Grande Family i brzinama preko 80 Mbita...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    poskupo jbg. Jest da je pofin upload, da hoce na txtv uduplat upload :D
     
  8. Teraflops

    Teraflops Guest

    Uduplali bi oni rado da im vlastita mreža i linkovi na nadprovidere mogu podnijeti opterećenje. Ionako se švercaju preprodavajući brzine pa nas pola nema ni onih zagarantovanih 50% koliko nas ugovorom sljeduje...

    Jeste Telemach skup - to bez daljnjeg - ali sam ga uzeo da se rahat raziđem sa onom krvopijom od BH Telecoma koji je tada bio preopterećen do besmisla i prodavao muda pod bubrege i to masno naplaćivao.
     
    dams82 likes this.
  9. tesy

    tesy Novi član


    Prije 6-7 mjeseci sam razgovarao sa jednim momkom koji je iz sela Seona kod Banovica i bas tad spominje kako im Telemach kopa kroz selo i postavlja kablove da spoji Tuzlu i Zenicu . Odakle tacno idu i dokle je to doslo pojma nemam ...

    [​IMG]
     
  10. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ja san u A bloku na Sjenjaku i kod mene ima samo TXTV (samo kablo bez optike) i BHT (optika do u ulaz). Telemach-a ni na vidiku u bilo kom obliku.
     
  11. Teraflops

    Teraflops Guest

    Vjerovatno pojačavaju kapacitet mreže jer gdje god da dođu, uzimaju korisnike šakom i kapom. Čuo sam i ja nešto da su bukvalno najkraćim putem krenuli da to što prije povežu. Kad namire sarajlijice, u BiH ne ostaje baš plaho puno većih gradova koji bi im bili interesantni za implementaciju onog mumbo-jumbo Giga grad fazona. To može biti Banja Luka, Tuzla, Zenica...
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I Zavidovići :D :D :D
     
  13. Teraflops

    Teraflops Guest

    Ma ja bih Zavidovićima Google Fiber uveo - nek im crknu dušmani :D :D :D
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    O tom' ti pričam. Ali ne diraj mi Taleta :D :D :D
     
  15. Teraflops

    Teraflops Guest

    Ma ne bih nipošto - ja čak štaviše smatram da bi Tale, pošto Zdiće smatra rupetinom, trebao lično da predvodi TXTV optičkonaute u pohodu na Zdiće, da svo življe tamo prevede u optičku vjeru :D :D :D
     
  16. tesy

    tesy Novi član

    Iskoristite akciju i u Novu 2019. uđite sa dodatnim kanalima!


    Korisnici Standard digitalnog paketa mogu pratiti i zaključane tv kanale poput: Nova, NovaBH, Pink media BH, Klasik tv, AMC, Pink plus, Pink reality, Happy tv, Erotic, Babes tv, te mnoge druge.



    Svi novi korisnici usluge kablovske televizije (analogne ili digitalne) te duo i trio paketa ostvaruju pogodnost korištenja Standard digitalnog paketa za vrijeme trajanja ugovora od 24 mjeseca.

    Postojeći korisnici usluge kablovske televizije (analogne ili digitalne) te duo i trio paketa obnovom isteklog ugovora, stiču pogodnost korištenja Standard digitalnog paketa za vrijeme trajanja ugovora od 24 mjeseca.



    Akcijska ponuda počinje 20.12.2018.godine, a završava 17.02.2019.godine.

    Akcija važi za područje Tuzlanskog kantona, Maglaja, Žepča i Zavidovića.



    Postojeći korisnici pozivom na broj 081 92 00 00 mogu provjeriti da li ispunjavaju uvjet za korištenje akcijske ponude.



    Vaš TXtv
     
  17. Teraflops

    Teraflops Guest

    I guzice bi dali da korisnike navuku na dvogodišnju obavezu...
     
  18. Teraflops

    Teraflops Guest

    Baš nešto razmišljam, kad li će se sjetiti da od Telemacha pođone korisnički portal, iz kojeg se može upravljati svojim nalogom, paketima, dodacima, brzinama i slično...

    Možda za jedno tri-četiri godine, a?
    Jel' preoptimistično?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samo da se ne sjete da poskupe ko telemach :D
     
  20. Teraflops

    Teraflops Guest

    Ne brini, biće i to :D
    Zar da nas tako nešto maši - ne bi to sebi halalili :D