Pomoć porodici Kešetović

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Mujka, Aug 22, 2016.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    Pozdrav Ekipa

    Po uzoru na ovu temu pokrećem incajtivu da skupimo određenu novčanu pomoć za porodicu Kešetović nastanjenu u Crvene njive – Fridriha Kacera 21. 75000 Tuzla.
    Što se tiče načina ja predlažem direkt novac pošto oni znaju šta im je najpreče. Ovo je 100% provjereno.
    Ja se slažem ako zelite da im mi od novca kupimo ono što im je potrebno ako ima neko protiv metode direkt novca. Znači sve opcije su otvorene.
    Ja ću maximalno ispostovat i popratit sa slikama udjeljivanja novca/ili onog što im treba kupiti.
    Ukratko porodica (muž,žena - i troje djece) su u potrebi za ogrevom, dugovi za vodu - struju, veš mašina(sad se pere ručno), konstanta medicinska njega .....

    A trenutno stanje mozete pročitat ispod...
    Kešetović Amira i Nevres 062/765-213
    Crvene njive – Fridriha Kacera 21. 75000 Tuzla,
    Račun: SBERBANK BH d.d. SWIFT, Code: SABRBA 22, račun 140-401-00149333-24 na ime Kešetović Nevres, poziv na broj: 6006110 149333

    Nevres Kešetović je 6-tu godinu u vigilnoj komi, životne funkcije se odvijaju preko medicinskih cijevčica, i na 9 aparata.
    Nevres je bio vodeći građevinac u svijetu (doktor nisko gradnje, govorio je engleski-njemacki).
    Imao je mnogo životnih želja i ciljeva, ali život se okrenuo u sekundi nakon što je imao najteži oblik moždanog udara 12.03.2011. godine.
    Ljekari su mu prognozirali samo 3 mjeseca života. Međutim, njegova supruga Amira je napustila posao i posvetila se medicini.
    I dan danas čita, uči i usavršava se da bi što više mogla pomoći svome suprugu.

    Bez obzira na poslovne ponude koje gospođa Amira ima, ne može ući u radni odnos jer stanje njenog muža zahtijeva 24-satni nadzor i brigu (intenzivna njega).
    Osuđeni su na pomoć države (koja je nikakva) i pomoć dobrih ljudi.
    Žive od dječijeg dodatka (koji nije redovan) i invalidnine. Imaju duga oko 1000 KM za vodu i struju. A to im je neophodno zbog održavanja Nevresovog života.
    Svu medicinsku opremu naručuje iz Austrije i Njemačke, zbog toga što se ne mogu naći ni dobiti u BiH.
    Sanitetski materijal, uređaji i medicinska oprema su neophodni za održavanje života, tako da je Amira došla u situaciju da prodaje stvari iz kuće.
    Najneophodnije za održavanje života su mu: sterilne gaze, aspiracioni kateteri Ø14, šprice - kateter od 50ml – za hranjenje i dezinfekciona sredstva.
    U porodici ima 3 maloljetne djece, od kojih jedno ima dijabetes tipa 1., i na intenzivnoj je terapiji inzulina. Što dodatno usložnjava situaciju.
    Ovde imate i članak od pomozi.ba http://www.bh-index.com/tuzna-zivotna-p ... kesetovic/ iz 2013 godine :(

    SLIKE
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Što se tiče uplata zainteresovani mogu direktno uplatit na gore navedeni račun.
    Ili na moj račun > Transakcijski račun : 3384402618292237 / Adnan Mujkanovic
    Ili na paypal
    [​IMG]

    Ako ste zainteresovani da uplatite ili ste vec uplatitili citirajte post ispod sa imenom i cifrom(nije obavezno moze u pp cisto da vodim evidenciju)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Spisak uplata 28.08.2016 22:45

    Adnan Mujkanovic
    Vedo
    Adrian Čosić
    Jusuf Čano
    Selvin
    exwizzard
    Goran Preskar
    xxxxx - anonimni :D
    EnisDonKing
    KolinsB :)
    XXXX - anonimac :D
    aNaToMiC :)
    Armin G.
    Dino P
    Muhamed P
    HWB - anonimus :)
    Mahir
    Nale
    XXX anonimus
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    bližimo se 500 KM or 250 € :)
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Svaka cast na inicijativi i zahmetu, odlicna ideja :)
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Hvala vama kad ste donirali

    Na 650KM smo
    Hvala svima još jednom ko hoće može još sutra ili u pon do 17h uplatit što na karticu što na paypal
    Ako je neko uplatio na karticu nek samo javi cifru da znam koliko para trebam podignut

    Pozz
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    UPDATE

    Predao sam novac ukupno 700 KM
    Po prici Amire (supruge) oko 1400 KM potrose mjesecno na odrzavanje zivota Nevresa.
    Covjek bukvalno nema pola gornjeg dijela lobanje ali eto ziv je ne znam sta bi rekao... (mozak kao u 150godisnjaka)
    Pomoc drzave sem 400KM invalidnine ne postoji uglavnom puno vam se svima zahvalila i porucila da se cuvate... da gledate sebe prije posla drzave itd...

    HVALA JOS Jednom svima
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hvala Mujka sto si se potrudio da sakupis lovu i urucis to. I ja njima želim mnogo srece i da sto prije počnu živjeti život dostojan jednog živog bića, čovjeka.
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    Pozdrav raja,
    Gospođi Amir su došle tužbe na naplatu. (bh telecom itd) Ako neko želi mogu mu poslat svu dokumentaciju od tužbe do otpusnog pisma itd.
    Nevres je i dalje živ.

    Ako ima ko voljan da opet šta skupimo javite iću vjerovatno tokom ove sedmice da joj makar malo pomognem.

    Pozz
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Kako si mislio skupljat? Ako je neka varijanta tvoj ziro racun ili PayPal, javi na pm.
     
    Mujka likes this.
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Može i na paypal a i na račun
    račun kod unicredit banke 3384402618292237
    paypal
    [​IMG]
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Donacije:
    Mujka
    HWB Aktivista
    Esh
    HWB clan
     
    Last edited: Dec 25, 2018
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    Ako ima još ko voljan da uplati nek se javi danas ću odnijet ovo što smo skupili hvala vam :)
     
    donjapa likes this.
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    Evo updejtane liste

    Esh
    ExWizzard
    HWB Aktivista
    Overclocker
    Kolins
    Mujka

    Do sad smo skupili oko 170KM
     
    Esh likes this.
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Pozdrav ekipa,

    Bio sam veceras kod Amire.
    Zena se zahvalila.
    Ovaj novac joj je puno pomogao.
    Novost je nazalost da je imala srcani udar i bas joj je tesko sto je primorana da zivi od pomoci dobrih ljudi.
    Urucio sam joj 200KM zena se rasplakala.
    Na moju radost dok sam se vratio kuci jos je uplata pristiglo tako da cu sutra ili najkasnije u petak joj odnijet.

    Ako neko zeli na drugi nacin pomoc adresu ima u prvom postu a mogu poslati i broj telefona.

    Jos jednom puno Hvala!
     
    kvaju, kolinsb and donjapa like this.
  15. Esh

    Esh HWB

    Hvala tebi sto se sjetis i sto ti nije tesko da sve organizujes. Hwb vise nije velika zajednica kao prije, i na zalost ovakvih slucajeva u BiH je bukvalno na stotine, ali sigurno svako ko je bio u prilici da pomogne i podrzi i prvi put, bas kao i sada, je to uradio od srca i u okviru mogucnosti.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovaj covjek je bas loseg zdravlja, a zive od 400KM mjesecno. Na zalost to je danas premalo za zdravog covjeka a kamo li za bolesnog.

    Rekao sam i Mujki, vidjet cemo sta se jos moze uraditi da se financijski pomogne.
     
    Mujka likes this.
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    Evo updejtane liste

    Esh
    ExWizzard
    Donjapa
    HWB Aktivista
    Overclocker
    Kolins
    Mujka
    Aktivista
    Paypal 70$ 122,5KM
    Preko računa 250KM


    Ukupno 372,5KM

    Do sad sam predao 200KM
    U petak cu odnijet ovo sto je još naknadno uplaćeno.

    Još jednom hvala puno!
     
    kolinsb and Esh like this.
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    400 stoje smo skupili ;)
    danas idem opet
     
    aNaToMiC ! and Esh like this.
  19. Mujka

    Mujka Komšija

     
    aNaToMiC ! and Esh like this.
  20. Almir

    Almir Komšija

    @Mujka da li žena može raditi, da probam pomoći...