Fortnite (Battle Royale)

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Sep 29, 2017.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    U PUBG je doslovno sve nabavljeno kroz outsourcing. Cak i glavni likovi. Ali meni Fortnite nema dubine. Ne mislim vise nesto plaho igrati PUBG radi ogrmonog broja čitera ali ne mislim paliti ni Fortnite. Rekao bih da je dobra alternativa za H1Z1. PUBG je nesto sasvim drugo. Samo je gamemod isti.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa "dublji" je Fortnite jer imas citavu mehaniku oko craftanja, samo sto je vise fokusiran na akciju, ne ganjas nikog 15min po mapi.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Djaba krafting kada je cijeli koncept i gameplay arkada. Samo napucavanje je meni k'o za mobitela. Ovo vise lici na neku nintendo TDM igru nego na ARMA-u ili SQUAD. U Fortnite nedostaje veliki dio taktike. Uopste me ne privlaci. Fortnite je kao NFS u racing igrama. Nemam nista protiv ali neka hvala.

    Ovo ce se prije svidjeti onima koji igraju plants v zombies. Fortnite nema ni jedne dodirne tacke sa PUBG osim gamemoda a stavljati u isti koš sve shootere samo zato sto koriste isti mod nema smisla. PUBG i Fortnite ne mogu biti razlicitije jedna od druge.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislim da izjava da nema "taktike" i nije bas realna. Po meni vise taktike imas u Fortnite jer imas i tu alternativu craftinga i onda moras praviti vise kombinacija, sta grindati, koliko vremena potrositi, gdje sletiti, koje puske imati, kako se braniti, kako prilaziti drugima dok napadaju i sl. Istina da je sama igra dosta "nerealisticna" ali to ne smije umanjiti cinjenicu da imas vise akcije s tim da imas vise i taktike.

    Ali si u pravu kad kazes da su potpuno 2 razlicite igre, jedna je simulacija realnosti a druga cartoon-shooter :)
     
  5. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ma ne treba upoređiviati igre uopšte - uvijek se nešto nekome svidi, a nekome ne.

    Meni je Fortnite legao, iako sam frustrirajuće loš u FPS igrama. Odličan mi je gameplay, sviđa mi se što nije pretrpana mapa, pa da ne možeš koraka bez snajpera na čelu, a vala ne valja ni kad je prazno, pa ne možeš naći protivnika po 20 minuta

    To ne znači da mi PUBG bi ili ne bi legao
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igra raja sta im se igra. Ja uletim sa rajom cesto u squad. Nisam ljubitelj singles.
    Imam dvojicu pajdasa, nasih Bosancherosa, koji igraju parove, i koji imaju oko 250 pobjeda. Mislim da su top 100-150 na PS4, ili tako nesto.
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja sam prestao igrati dok ne naprave makar jos jednu mapu, nacin za brze putovanje osim jump padova (kao npr. skuter, segway, biciklo, skate) i dok ne ukinu random spread na oruzju. Takodjer treba napraviti bolji unlock/loot sistem za free kopiju igre jer igrajuci ne dobijas nista.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa zar i PvE nebi trebao biti free sad nekad ubrzo?
     
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja sinoć pošao da uđem, kaže "Queue", odmah mi ruka odleti na uninstall, ali sam se suzdržao :D

    Pogledam na netu, kad ljudi se žale - i oni koji su platili imaju taj Queue :eek:
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sena likes this.
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo update na mapi, ima dosta novih gradova i dodataka.
     
  12. Esh

    Esh HWB

  13. Esh

    Esh HWB

    Season 5:

     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Esh

    Esh HWB

    Bas me interesuje kako ce proci u 2019. posto sumnjam da ce se zadrzati taj nivo popularnosti..
     
  17. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ma likovi su poslije dugo vremena uboli zlatnu koku.
    Sad je treba pustiti da lijeze zlatna jaja koliko god moze.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I epic se pomamio u zadnje vrijeme, nabacuje neke igre, prave jos jedan propali launcher.
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    Slava im udarila u glavu pa se razbacuju sa kesom.
     
  20. Esh

    Esh HWB