Moja mreza

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Zeleni, Jan 9, 2014.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Iskreno, UniFi se isplati svakako. Postavio sam ga već na par lokacija uključujući manji hotel gdje su imali užas sa uslugom interneta, toliko da su konstantno imali loše ocjene za wifi od strane gostiju.. Tri Unifi APa riješila sve. Sad čekam da prođe tender u firmi za 15 komada :D
     
  2. kio

    kio Komšija

  3. zdici

    zdici Aktivista

    Ja koristim ovaj i dobro mi se pokazao..fata mi Internet na udaljenosti od 80m i koristim ga u jednoj prostoriji..prezadovoljan TP-Link TL-WA850RE-EU Wireless N Range Extender
     
    Last edited: Dec 6, 2018
  4. anel007

    anel007 Komšija

    Za podesavanje tog xiaomi extendera ti treba mi home app ako se ne varam, ne moze se podesiti obicno preko browsera kao vecina. Imam ga ja ali nisam nesto previse testirao jer mi jos uvijek ne treba ali ono mapo sto sam testirao radi poprilično dobro mada imas 2 generacije tog extendera pa ne znam koji si uzeo.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  5. kio

    kio Komšija

    Drugu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    Onda bi taj trebao da radi i bolje od mog jer je kod mene prva generacija kupljena uz njihov ruter

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Meni je stigao wAP AC :) bridžovan je sa RB2011. Na 5,8GHz preko Poco telefona sam uspio izgurati 400Mbps (ftp na telefonu), ali cu se jos igrati sa WLAN postavkama, ima ih dosta. MikrotikOS je fakat lud. Jučer izašao update za BF V, i PC mi kući bio ugašen. Preko mikrotika i njegove WoL (Wake on LAN) funkcije bez problema upalim PC i nakčim se na PC preko RDC i pustim update :)
     
    zdici and Reventon like this.
  8. Almir

    Almir Komšija

    kažu da je wap ac blji od cap ac, navodno ovaj prvi ima 3 antene, ali sam čitao da je imao neke probleme, valjda su updetima to otklonili...
    ja čekam crs305 da dođe i da naručim pa da probam 10g mrežu, naručio sam neke chelsio mrežne 10g pa da vidim kako će to raditi.... ugl 2 radne stanice 1 server i drugi backup svi na 10g... :)
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jeste bolji. Ima malo stariji cpu, ali ima 3 chaina na 5,8GHz i skuplji je

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. kio

    kio Komšija

    Dosao xiaomi wifi repeater. Signal je ocajan, bas slab. U medjuvremenu sam narucio jos jedan pa cu testirati, ali je skroz slabo. Tipa sa telefona dobijem 11 mb/s, a preko xiaomi extendera brzina 4 mb/s...
     
  11. black

    black Komšija

    Pa nez sta si ocekivao, ti jednostavni repeateri prepolove bandwidth jer kmaju samo jedao radio.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    kio likes this.
  12. kio

    kio Komšija

    Ma ovaj ima dva . Ma prikaze da je sve super i prilikom postavke i u radu ali slabo vala.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koliko si ga platio? 5$? 10$? Haha :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. kio

    kio Komšija

    7

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. kio

    kio Komšija

    Je li imate preporuku za kakav wifi extender. Moja tv je u pitanju

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    Netgear EX7000 Dual Band WiFi AC1900 Range Extender. Pokazao se odlicno!
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zdici hoces da ga herc strefi kad vidi cijenu haha

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    Haha nije strasno.. :D
    moze se na ebay aukciji naci jeftino..bar sam ja tako uzeo polovno :) uglavnom extra router! Ja ga imam kuci vec neko vrijeme. WiFi na 2.4GHz do 600 Mbps, 5 GHz do 1300 Mbps..i dobro baca WiFi ! Ja kroz 2x zida iz drugog sprata dobivam 3 od 4 max crtice na mobitelu.
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    evo ja veceras testirao svoja 2 xiaomi repeatera bas da vidim imam li ja tih problema sa signalom, ruter je u mojoj sobi a repeater u dnevnom i izmedju uredjaja je nekih 7-8m razmaka i jedan zid, testirao sam i prvu verziju obicnog repeatera kao i pro verziju pa evo slike stanja, prva slika je kad je laptop spojen direktno na ruter, druga je obicna prva verzija a treca slika je pro verzija:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    kio likes this.
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ako hoces da testiras kapacitet unutar svoje mreze, mozes koristiti IPERF3.

    Jedna za raju iz pilane :D

    [​IMG]
     
    SpookyMoO likes this.