Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moras nazvati i pitati, zavisi od velicine i tezine paketa.
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne zavisi ti uvijek od volumena, InTime-u placas troskove carinskog posredovanja tj uvoznu carinsku deklaraciju + administrativnu taksu. Takodje mozes imati troskove skladistenja i manipulacije koja zavisi od tezine posiljke.

    Naravno Upravi za Indirektno oporezivanje placas carinu + PDV, ukoliko je posiljka vrijednosti preko 300KM i ukoliko ti salje pravno lice (prodavnica). Naravno Carina ti moze traziti dokaz o placanju prije oslobadjanja posiljke dadzbina.

    Zavisno kojim sistemom ti dolazi posiljka, In Time-om (znaci posiljke iz HR RS tj region) , TNT-om ili Fedexom ti navedeni troskovi su razliciti. Najbolje nazoves Odjel Prodaje In-Time BiH na 033/779-213 i pitas koji bi bili troskovi, naravno das im podatke o vrijednosti, tezini, dimenzijama i odakle posiljka dolazi ukoliko je Uvoz u pitanju.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Neka preporuka osim gearbest, ali... trazim ilife a4s robot usisivac ispod 170$ da fulim carinu :D
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Kad nadjes, narucis, isprobas, onda javi i kakav je jer sam i ja gledao nekad davno ali se nisam odlucio kupit. Ti si ipak s parama :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Prošle godine prijatelj naručio Xiaomi roborock 2 preko Ali express

    Naručio na moju adresu.

    Došlo preko DHL-a, paket u ruke.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakvo je vama stanje sa pošiljkama. Za sedmicu došlo do nas i evo od 30. stoji.[​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

  9. dams82

    dams82 Komšija

    Mislim da ovo nije vjerodostojno, ovaj broj se ne može pratiti kod nas. I kod mene nekad piše da je stiglo u BiH, ali ja ne vjerujem u tačnost tog podatka. Posebno što taj podatak dolazi od pošte iz Kine, a ne od BH pošte.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odakle naruciti najpovoljnije

    Xiaomi Amazfit bip?



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    prati na gearbestu akcije, svaki mjesec bude na nekim snizenjima samo treba upratiti kad je snizen
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 ja mislim da je tačno jer sam preko ovog broja pratio do moje pošte, a kad ovi skinu njihov tracking I stave svoj koji naplate 1,80 onda uvijek piše da je na aerodromu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nasi na carini dugo drze pakete
    moj bio 8 dana na carini...danas je dosao u postu,sutra cu podici ako me sta ne sprijeci
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Piše lijepo yanwen, a to je economic pošiljka koja nema međunarodno praćenje.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da, da, sve mi ispadaju, zato bih i kupio, to sto ispadne da bude na jednom mjestu :D
     
    donjapa likes this.
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tesko za 170$...
    Trazim jos neki popularan/provjeren sajt da prrgledam ponudu, gearbest nudi samo expedited shipping od 117$ :D to su garant nasi sjebali i gb, prijavljivali da lafo nisu dobili...
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    De priupitaj iskren review tog modela. Ja gledam vec odavno da uzmem, ali nikako da se nakanim (ne samo Xiaomi nego i masu drugih sam gledao)

    Koliko vidim cijena Roborock 2 je $429 + $6 i na to sve bi vjerovatno platio jos 25% carine. Problem je sto ga mogu nadji kod nas za 420 e - 500 e

    Edit:

    Pogledao reviewa dosta, kazu da je jedan od najboljih usisivaca na trzistu. Narucio lokalno da ne moram cekati shipping, platio 500e. Sa banggood ili gearbest sad uzeti zamjenskih dijelova i dodataka :)
     
    Last edited: Jan 17, 2019
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Milja na usisivac... Nisam gledao review, jel se sam ocisti, ono da ode do kante i isprazni se? :)
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh, da ima tu opciju dao bi i 800e :p

    Nema to, ne znam niti jedan da ima, da bas ode do kante i isprazni, ali ima sve ostalo. 13 senzora, skenira sobu, odradi ciscenje, usise i prebrise pod, coskove, kamere, ovo ono.

    Odavno gledam da uzmem tako da nije bas "impulsivna" kupovina, ali sam se bio ohladio dok ovaj nisam ugledao. Inace volim Xiaomi proizvode i uvijek sam bio zadovoljan. Pogledam review-e na svedskim stranicama i sve 5*, tako da mora da je dobar!
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija