Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ali na rucak ici u Italiju :D
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije ni cudo sto normalni ljudi odlaze...kada poslodavci otjeruju i ne postuju te ni promil
    moja situacija od jucer...dosla inspekciija,fiskalna 2018. nije bila zakljucena i nasli jos nekih sitnica (zato i dodju da pisu kaznu,nisu dosli na kafu) i hajde napravio inspektor zapisnik i otisao i kroz 2 minute zovu svi,kako je proslo,reko nesto je pisao,gazda nas je kroz tri minute optuzio da smo mi krivi i vec nabraja koliko ce ko kazne platiti ,kao mi cemo platiti kaznu za firmu
    ni kriv ni duzan...a sve i da smo krivi,kako je on uspio detektovati krivce za 3 minute,ne vjerujem ni da je zapisnik vidio...kasnije se svi digli,svi imaju nesto reci...a kada mi prijavljujemo nepravilnosti da se isprave,da se problemi rijese,samo im na jedno uho udje na drugo izadje a kada inspekcija opali kaznu,onda su radnici krivi
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne znam kakva ti je situacija tj imas li izbora, ali usprotivi se tome, ne daj ni marku zato sto on ne radi kako treba...
     
    Sena likes this.
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ako može jedna informacija, tema je aktuelna od 2015.
    Koliko je ljudi sa foruma u međuvremeno napustilo BiH ako nije tajna naravno.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uvijek ima izbora i vec sam rekao da necu ni feninga platiti

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ja sam otisao u septembru 2016.
     
  7. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Da li ima kakva opcija na forumu da napravimo upitnik?
    Odg na pitanje: Nov 2016 (Ja mislim da je tad)
    Edit: Ranije u austriju sam nekad otisao, 2016 je u njemacku
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Napravi strawpoll.
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Pa sto ga ti ne napravi crni :) Eto ti informaticara svi lijeni. Salim se drug, evo link za poll:
    http://www.strawpoll.me/17244673
    Edit: Naslov mi je glup, nije u njemacku vez iz bih, sto ga dodje gotov na isto :)
     
    Last edited: Jan 16, 2019
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mada je bila i opcija na forumu, jeste da sa pokretanjem nove teme se pravi, ne znam da li moze in post (ne moze).

    Ja otisao 2012.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo ubacio sam pool kao kreator teme, pa da možemo pratiti situaciju, naravno primarno za razmjenu iskustava.
     
  12. becke

    becke Aktivista

    Otisao 2016. u Cesku.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    neko u Tuzli sam do petka :D pa ako je ko za kakve kafe :D neka se javi :D
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Danas sreo dva jarana dok sam ganjao neke papire, pa i oni ganjaju isto. Jedan u Aachen, drugi u Frankfurt, termini do kraja mjeseca. Kod mene je prije dvije godine skoro citavo drustvo bilo u BiH, sad ce za par mjeseci otici prakticno svi. Juce dosao u Zivinice, prvo smog naravno, iskasljao sam se ko nikad. Drugo, nema vode citav dan. Nema kad je susa, nema kad je previse kise, nema kad je puno snijega. Zvijezde se moraju poklopiti da se covjek okupa. U sred grada. Nisam se loncicem kupao od 96. Na pjesackom prelazim, covjek svira. Sto mi treba da moram razmisljati o tim stvarima uopste, hocu li se moci okupati poslije 20-satnog puta, hoce li me grlo boljeti zbog smoga jer imam osjetljivo grlo. I tako jos milion stvari te iritira svaki dan i ne bila toksicna atmosfera medju narodom.
     
    exwizzard, kvaju and Haker like this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto mogli smo onda kafinjat, ja sam na pauzi obicno oko 13h, ne znam kako ti odgovara. Centar grada.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam kako ce mi biti posla koliko cu moci i kada izaci, ali iza 17h sam libero.
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja evo provedoh godinu dana u Zagrebu, studirao sam/zivio 3 godine i u Irskoj... dzaba sve sto se kod nas kaze "svugdje podji kuci dodji". Nikad se nista nije smanjila zelja da se vratim. Dzaba sve - dodjem tu dozivim culture shock (mada nije ni Zagreb neki aman zaman level kulture ali su za nas gospoda ruku na srce) svaki put, i zgrozim se i na politiku i situaciju u drzavi i kriminal i sve ali opet evo varijantisem da se vratim. Najvjerovatnije da se kroz 2 mjeseca selim nazad ako mi u firmi uvaze odluku da me relociraju. Ko je otisao u ranoj mladosti pa se doslovno asimilirao u neku sredinu i postao "lokalni" to je druga prica, ali ko je proveo dobar dio zivota u BiH i onda otisao negdje skonta kad - tad da nije to to. OK, imam fina primanja, lijepo zivim u smislu da mogu voditi opusten zivot, ali to i mi je sve sto trenutno imam.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imas kakav kontakt, ja sam za kafu poslije 15:30
    Mi se stalno mimoilazimo a nikad da kafu srknemo.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja tek iza 18h (najranije, obicno prebacim) al tad vec nisam za kafe, vise za hrane. :)
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja nemam ništa pametno poslije posla, zovite :) kome nisam dao broj neka mi se javi na pm

    Sent from my Huawei P10 Plus