Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neko je na forumu imao problema sa tim servisom, cini mi se da je Sony telefon bio. Patnja ziva bila. Sve zavisi kakve si nafake.

    Kod mene u familiji se nikada telefon nije pokvario, a ni jedan nije kupljen u telecomu. Oni koji nisu zaliveni vodom ili razbijeni i dalje su u funkciji :)
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jel ono el nino njima slao 16 puta :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    ..ili 32 puta. Šalu na stran, kad te zadesi los model, zayebancija je sa svim mobilnim servisima.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Da onda gledam gdje je najpovoljnije, ha ya.

    Univerzalno izgleda..
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    svakako je bolje imati 2g u ovlaštenom nego 6m u radnji gdje si kupio. Samo kazem kada su mobiteli u pitanju, stalno natezanja.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    aNaToMiC ! likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mesc je zvanični za Huawei.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto je debil? Nisu zar telefoni ukradeni?

    Edit: Ili je zbog onoga sto si naveo na drugoj temi, nije ti uspjela kupovina?
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    jesam i ja budala što trošim vrijeme i prste objašnjavajući
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja nikada nebih davao milju za telefon nekom random liku preko pika. U tom slucaju bolje i Univerzalno i slicne radnje. Jos upaliti auto i otici u drugi grad, nema sanse da bih to uradio ne znam kakav da je telefon.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sta biste preporucili za stariju osobu do 500 KM? Konkretno za oca gledam. Kriterij je da je uredjaj nov i ima dobru bateriju, znaci pozeljno 4000mAh.
    Trenutno koristi Xperiu Z1, kojoj je baterija vec pocela gubiti snagu, iako je telefon jos uvijek kao nov, nema problema s njim nikakvih.
    Modeli koji su mu se svidjeli su Huawei Honor 8X i Samsung A50.
    Gledao sam jos Xiaomi Redmi Note 7, Galaxy A40, M20, Huawei P20 lite i Mate 20 lite, ima tih midrangera dosta. Od svih mi se cini nekako A50 najbolji izbor.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Može li se F1 uklopiti u tu cijenu? :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možda Xiaomi A2 ili neka nokia. Nokia 7je odličan fon ako ima za 500
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    P20 lite isključi, imao sam ga, nije tu baterija neka sreća, redmi note 7 je moja preporuka, ostale nisam koristio pa neću komentirati.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  16. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Posjedujem Redmi Note 7, sve preporuke, velik displej, gorilla glass 5, odlicna 4000 mAh baterija, solidni Snapdragon 660 i kamera, notifikacijski led. A50 ima odlican amoled ekran i nesto je skuplji uz problem sa citacem otiska ispod ekrana koji je kroz par nadogradnji poboljsan ali nije precizan kao kod note 7. Note 7 sa 4/ 128 se moze kod nas naci za 400KM.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ja svoj platio 405KM, a 4/64 bio 390KM
    Olx cijene sa godinom garancije.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za koji bi se Xiaomi telefon isplatilo tradeat Note 8?
    Kontam da li cekati Mi 9T Pro, ali me brine motorizovani popup da nece vremenom poceti praviti probleme. Mi 9 mi ima slabu bateriju, da je bar 3500mAh...
    Razmisljao sam i o Note 9, jest stariji, ali je cijenom povoljniji, ili se protegnuti pa uzeti S10+, mana su mi kod Xiaomija i stereo zvucnici, jer ih je zadnji imao Pocophone.
    Iphone X me razocarao, pa sam se vratio na Android i tu namjeravam se zadrzati.
    Ne znam da li sam govorio, ali kod Super AMOLED na Note 8 mi se pojavio burnin jos u samom pocetku, cini mi se da je sad malo vise, mada to se ne primjeti u vecini slucajeva, to samo na svijetlijim podlogama i ako se bas zagleda u ekran.
    I ako moze preporuka za neki jeftiniji telefon za djevojku, nece ona nista zahtjevno, sad ima neki BlackView A20, uzasno joj steka, gdje nece.
    Dao joj Galaxy A7 2016, i on je spor.
    Mislio sam ili Samsung A30 ili Redmi 7, cijena oko 300 KM. Volio bih da je bar 4GB RAM, jer mi se cini da je 3GB postalo premalo.
    Hvala unaprijed.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    3gb rama jeste malo za kupiti telefon koji će koristiti godinu ili dvije... Ne znam baš, ali čini mi se da je 300KM premalo, bolje pojačaj budžet na 400KM,bit će ti mnogo lakše da nađeš telefon koji zadovoljava kriterijume... Redmi note 7 ili Samsung A50. Redmi 7 ne djeluje loše ako ipak budžet ostaje do 300KM.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala na savjetu, najvjerovatnije ce to biti A50, hocu da konacno ima neki kako treba, otac je taj uzeo i prezadovoljan je.
     
    dams82 likes this.