Zamjena Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bhd, Jan 22, 2019.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok ti je onaj cm240, imao sam ga na 5960X koji se podosta vise grije i drzao je ok.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je stariji U12P i vent se nasloni na memoriju, u pitanju su milimetri. A znas koja je razlika kada koristim samo jedan vent, par stepeni, znaci neces gubiti nesto u performansama ako ga izdignes par mm.

    i7 2600K sa umjerenim OC od 4.2GHz nije prelazio 65 stepeni osim u benchmarku, a tvoj procesor sa novom Noctuom ce raditi i bolje.

    Mada bih ja isao na vodeno, Corsair ili CM, nemas se tu sta brinuti oko odrzavanja i sl.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znas sta, nisam siguran da li bi to dobro uklopio, da nece kapat, kontas..nesto mi suhva ako mi vjerujes zato primarno kontam na zracni
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hebo ga ti jesi njubara, nema tu sta kapati, to je zatvoreni loop. Ne mozes ti ni doci do vode, jedino ako nozem presjeces crijeva :D

    Idi na zrak kad si old school :)
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da novu temu ne otvaram.Moze li preporuka za cooler do 100KM za ovaj moj komp iz potpisa?Treba mi nesto da ga bolje ohladim da ga malo kloknem :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo je sve spremno.
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne znam samo koliko cu prostora imati tj mogu li uopste to smjestiti u ovo prkno od kucista?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko me sjecanje sluzi H60 je poprilicno kompaktan, tako da bi trebalo biti ok.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Uzmi artic 120, taj h60 je prestar.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mislis na arctic liquid freezer 120?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da, upravo na njega.
     
  14. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma smetlje.
     
  16. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Pretpostavio sam da je tako, al hajde pošto sam u zadnje vrijeme prestao da pratim sve vezano za PC možda i nije loše hahahaha. Znači valja tražiti kakvu Noctuu ili nešto slično da je tiho, a da može da ohladi kako treba :D
     
  17. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Kakvi su ovi AIO vodeni sistemi sto se tice buke,konkretno me zanimaju oni u cjenovnom rangu do max 150 KM
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    ja iskreno nikad ne bi uzeo 120mm clc...svaki osrednji air kuler ce ti dati bolje rezultate,a nemas brige o pumpi,curenju,itd...ako vec planiras da kupis clc,idi na neki kvalitetniji 240mm,nista ispod.
     
  19. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Bojim se da mi ne pokrije ram slotove air cooler,i meni bu draze bilo da nadjem neki dobar air cooler
     
  20. Stryker

    Stryker Komšija

    Cijenjene kolege,

    Procesor je Intel Core i5-12500, LGA 1700 socket.

    Šta vi mislite da li bi Thermaltake Water 3.0 Extreme S AIO vodeno hlađenje radilo sa ovim procesorom?
    Piše da je kompatibilno za LGA 1200 socket, pa možda nisu stigli testirati sa LGA 1700.

    https://www.thermaltake.com/water-3-0-extreme-s.html

    Radilo je nekoliko godina sa Intel i7-4790k procesorom, da li postoji vjerovatnoća da je hlađenje oslabilo tj. da je tečnost za hlađenje malo "isparila" i sl.?

    EDIT: Ovdje piše da je podržan

    https://www.thermaltake.com/thermaltake-support-intel-lga1700-socket#page6

    Pitanje je da li je siguran za koristiti s obzirom da je vjerovatno star oko osam godina? Nedavno je radio sa Intel i7-4790k pa je u jednom momentu CPU bio na oko 99 stepeni. Kada sam malo dohvatio kablove od kulera proradilo je normalno. Ne znam do čega je bilo, možda nešto nije bilo fino spojeno jer je stajalo van kućišta pa sam sa nečim nešto pomjerio.

    Na hladnjak su postavljena dva Arctic F12 kulera.

    Unaprijed zahvalan na odgovorima.
     
    Last edited: Feb 13, 2022