HP Probook 450 rastavljanje/sastavljanje :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Alibegovic, Feb 6, 2019.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da postavim upit ovdje, da ne spamamo na temi kupovine.

    Dakle, rasšarafih, očistih, promijenih pastu, zašarafih, za divno čudo nisam imao viška šarafa. :)

    Računar radi, sve OK, čini mi se da se opet grije, ne znam u kom obimu tek sam ga upalio pa ćemo vidjeti dalje, nego me buni što mi usb2.0 portovi sa desne strane ne rade, a usb3.0 sa lijeve rade sada. Da li se oni u toku ovih egzibicija otkopčavaju, i kako im izgledaju kablovi? Mislio sam da sam sve školski spojio, možda i nisam?
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    sto se tice grijanja ja imam EliteBook 9470m koji je dizajnom jako slican tom tvom (bar vanjski dio) i takodje sam primjatio grijanje u gornjem lijevom uglu od konektora punjaca pa negdje do sredine laptopa iznad tastature, svoj sam otvarao i vec 2 puta mijenjao pastu kao i cistio ventilator ali je to grijanje i dalje tu i koliko sam vidio razlog za grijanje je da bas na tom dijelu idu heatpipe-ovi sa socketa na procesoru do listica ventilaora

    opet kazem ne znam kako taj tvoj igleda unutra ali kod mene je to razlog grijanja i nikakvo ciscenje i zamjena paste tu ne pomaze
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ti je verzija probook sa ati grafičkom, dosta ćeš rasteretiti sistem hlađenja ako deaktiviraš grafičku i ostaviš da radu samo Intel hd
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    ako ti ne rade usb portovi, rastavi ponovo i pogledaj kako si spojio flat kabal, desava se da nekad ne ulegne fino, zato sam ti i pisao da provjeris prije uklapanja kucista radi li ti sve na laptopu
    sad ce ti rastavljanje/sastavljanje svakako ici brze jer si naucio gdje je sta, ali idi polako da ne zeznes sta u brzini
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Iskljucio u biosu switchable graphics, ako je to to.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Problem je sto ne znam koji je flat kabal tih desnih usb-ova. Da li je neki od ona tri sto se stekaju ispod tastature, sa jednim od njih sam se malo natezao dok sam uklopio.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas na YT, trebao si pogledati prije nego si krenuo sa tim poslom
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jok napamet sam ga rasklapao. Naravno da sam slijedio korak po korak sa yt snimka.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk