Help: Najbezbolnije do Windowsa

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by aeRo, Feb 7, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Ljudi pomagajte.

    Stavio laptop na oglas i banu mi lik na vrata iz vedra neba, izcashira i ode. Elem ostadoh sada bez laptopa neplanski. Nasao sam Dell G3 koji cu sutra uzeti ali uz njega ne dodje Win nego Linux.

    S obzirom da mi je internet prespor ovdje, da li mi je najbezbolnija opcija kupiti online Win 10 Home key, uzeti piratski Win DVD i aplicirati kupljenu licencu? Ili ima neka bolja opcija. Jer ce mi Win instalaciju skidati jedno 2 dana.

    DVD origigi windows u Zg nema ispod 780 kuna, sto je fina cifra.

    Jel se online key najvise isplati uzeti? Ako da, koji je pouzdan a povoljan reseller?

    Hvala.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Win10 je free, nemas par opcija al ok. Manje vise svaki sajt ce ti prodati za par dolara key.

    Pa mozes to, ubaci cd, bootaj, kljuc i onda deri updates.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Nije free ali eto. Ti jeftini su uglavnom preprodavaci msdn licenci.

    Nek ti neko snimi na usb i posalje autobusom iz BiH?
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma nije meni problem nabavit cu na instalaciju na dvd-u, samo me zanima gdje je koliko toliko sigurno uzeti licencu? Kinguin i sl. sajtovi - ovo navodim samo kao primjer
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    @aeRo Uzmi na eBayu za 3-4 USD, full validna licenca za Win 10 Pro.
    https://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-...6:g:NagAAOSwzDFcCbfO:rk:1:pf:1&frcectupt=true

    A samu instalaciju snimis na USB (bar 8 GB mora biti) ili DVD sa ofishl MS sajta: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

    Ti eBay kljucevi su validni, skidani su starih bacenih racunara pa se preprodaju, bilo je na Linus Tech Tipsu objasnjenje odkud ti jeftiniji keyevi. Ja do sada kupio bar 10x, svi perfektno rade, nikad nikavkih problema.

    Ja taj piratski DVD ne bi, jer obicno dodju "pre-cracked", Bog sami zna sta im je mjenjano. Otidji kod komsije, il na kakav javni WiFi se nakaci i skini instalaciju uz kahvu.
     
    Eldorado and bhd like this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Isti sam :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kao što Vedo reče, originalni windows se skine sa microsoftovog sajta (downloader ti ponudi da sejvaš .iso pa na DVD ili da instalaciju nabacis na USB stick). Key kupiš za par $ na ebay i ne može lakše i jednostavnije.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja i Win 10 i MS Office keyeve uzimam sa ebaya, za 20KM sve licencirano i prst u uho...
     
    kolinsb likes this.
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam kupio win8 direkt od MS-a kad je bio 40$ i kad se mogao uraditi upgrade sa nelegalne sedmice :) prije pola godine kupim office 2016 Pro za 7$. Sve radi ko doksa. Ne bih se nikad više handrio sa aktivatorima
     
    pac and exwizzard like this.
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Hvala ekipa na pomoci, ide i Win i Office sa eBaya.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zbog cega je taj softver sada dzaba? Ima li i Corel za par dolara? :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo uzeh oboje za cca 6 dolara. Vidjet cemo kasnije radi li. :D
     
  13. gusar

    gusar Guest

    Internet spor u Zagrebu? Pa di živiš? U Pešćenici???

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hahahahah gdje Pešćenicu nađe jbt :) :)
     
    gusar likes this.
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Legendo nisam htio da se vezem ugovorom a jedina firma koja radi month-to-month basis uslugu u mom kvartu je optima. Upozorili su me odmah da im propusnost nije najbolja ovdje gdje sam ja ali nisam imao druge opcije. Tj. jesam, da uzmem nesto na ugovor pa da se onda drkam s njima ako slucajno dobijem relokaciju iz Zagreba sto mi je fakticki moguce na svakih 6 mj da se desi.

    Btw i Win i Office keyevi sa ebaya normalno rade.
     
    gusar likes this.
  16. gusar

    gusar Guest

    Slažem se.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
Thread Status:
Not open for further replies.