Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Hahaha ma spreman sam ga halaliti. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znaci da ces mu bilo sta nastetiti ali da ima vise nacina da ga ostetis,ima
    zato laganica...nemoj zuriti i nadji par video klipova prije samog rastavljanja i onda nece biti problema
    samo pazi na skrivene serafe,plastike se moraju lagano odvojiti...ako ne ide,onda je negdje neki seraf ostao zavrnut
    kada ga rasklopis,najbolje ti je da odmah uslikas unutrsnjost,pa kada budes vracao,gledaj sliku i pazi da sta ne zaboravis ponovo spojiti
     
    Alibegovic likes this.
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Odvrnuo sve sarafe i po belaju zadnji mi proklize i ne mogu ga skinuti. :) Sinoc kad ga nisam otresao o zid. Haha

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja se evo ponovih sa Dell G3 a penzionisah ROG G750J. Fino me je sluzio.

    Ne planiram gejmati ali sam poredio ultraobookove u ovom cjenovnom rangu i kontam sto ce mi laptop sa integrusom kad za iste pare mogu imati sa 1050Ti. Mozda me nekad i prenese za gaming. Ja prezadovoljan. Zamijenio laptop star 7 godina i dodao cca 100 Eura za novi. Ljepsi deal ne moze.
     
    heroic likes this.
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa nije ista ciljna grupa, ultrabookovi su tanji, laksi, duza autonomija i sl.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Pa iskreno G3 dizajnom i gabaritima podsjeca na sve osim na gamerski laptop. Meni nakon one mrcine od 4,5kg ovo igrackica. Mislim da je definitivno jedan od tanjih gamerskih laptopa.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ne bas, 2014te si imao gamerske tih gabarita a danas ultrabook ispod 15mm debljine... Vjerujem da ti je to prvi dojam, ali je subjektivan.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opet treba laptop, sad drugarici. Glava me boli od laptopa.

    X1 carbon i7 4600, 8gb,256gb... (700 KM)
    https://www.olx.ba/r/32514176/114743

    Jel ovo dobar deal

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Da, 600-700 je realno, samo iz prve ruke provjeriti ocuvanost.
     
    Haker likes this.
  10. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Potreban je nov laptop za 3dsmax, autocad, revit, do 1500, ispod koje konfiguracije ne treba ici?
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozes proci i sa 8GB rama, sve zavisi od workloada. Pretpostavka je da ces na tom laptopu modelirati, rendanje bi trebao ostaviti za neki PC, nije bas zdravo drzati laptop par sati na full CPU loadu. Na laptopu neke male previewe rendat mozda, pa bi 16 GB bio optimum, a 32GB je bas za zahtjevne scene.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni zvuci da je ozbiljniji rad. Ja sam svakako dosta toga uradio i sa 8GB ali je to baš patnja. Moram paziti sta otvaram na netu da sve ne kreša :D Kolega Back se mislim zalio i na svojih 16. Ali kako god, ja bih izbjegavao laptop za rendanje.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije ni za gaminga, prvom prilikom se vracam na desktop. Temperatura je veliki problem i da bi ga ohladio izgubi svaku prednost prenosivosti.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam rad toga i uzeo laptop sa 32 GB rama (Asus GL753VE) , kad sam na putu koristim ga za modeliranje i neke sitne preview-e samo, a samo rendanje saljem kuci na PC.
     
    Last edited: Feb 11, 2019
  16. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    HP Zbook sa specifikacijama I7 4800MQ, 32 gb DDR3, 512 gb SSD, Quadro 1100m 2gb za 1300 KM je li dobra kupovina za gore navedeno?
     
  17. edgsi

    edgsi Aktivista

    Jeste Waha, extra lik. Nekoliko puta saradjivali na obostrano zadovoljstvo.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @edgsi Ja sam kupovao od ovog lika HD Hardware al nisam znao da je on Waha? Ovaj zivi u Vukovarskoj, ulica iza princeve dzamije u Tuzli.
     
  19. edgsi

    edgsi Aktivista

  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Aha, nisam znao. Sjecam se da sam mu nekada prije 5-6 godina narucivao bijele sleeved kablove preko ebay-a. Inace dobar je lik skroz, ima i fine opreme. Nabavlja odnekud iz Swe ili Norw.