Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slušao sam ovog čelika uz trening, ma smiješno stvarno, mislim ima smisla neke stvari dok su neke urnebesne :D
    Sve valja čuti i pogledati, bitno je da znaš razlikovati bullshit

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    @Aldiin

    Iako i sad mislim da imam dovoljno znanja sto se tice i ishrane i treninga da mogu pomoci svakoj (zdravoj) osobi da ostvari svoje fitness goals-e planiram prije svega proci kroz "pravu" edukaciju prvenstveno radi sebe da neke stvari zabetoniram a usput naucim i nesto novih, a s druge strane i da dobijem kakvu-takvu licencu jer je mnogim ljudima to neki opener - nece ti se javiti ako vide da nisi certified i sl.

    Uglavnom, kada to rijesim planiram malo ozbiljnije uci u te vode, i raditi to kao neki side business. I do sad sam X puta ljudima pisao programe i zahvaljivali su mi se itd itd ali to je sve bilo cisto iz hobija i dobre volje a sada ce to biti na puno ozbiljnijem nivou. Trenutno radim u internacionalki u zanimljivoj industriji ali fitness je moja ljubav tako da ce mi to biti ono da radim fakat sto volim. S obzirom da imam dosta vece ambicije od pisanja programa (mada poznajem ljude koji okrecu i do 2k eura mjesecno samo od toga) to mi moze biti samo side business a nikako primarni izvor finansiranja.

    Btw. kad smo se vec dodirnuli foruma, prisustvovao sam na par okupljanja bodybuildera iz regije pa je izmedju ostalog plantan i seed da se digne neki novi ex-yu community na noge (zajedno sa par bivsih clanova sa teretana.net) koji bi bio invite only, nesto kao private tracker za torrente, ali gdje bi se dijelilo pravo znanje i iskustva. Vidjet cemo da li cemo to na kraju izrealizirati jer to iziskuje dosta vremena a ljudi jbg imaju 1000 obaveza u svojim zivotima ali I'll keep you posted kako god...
     
    aNaToMiC !, hurmash1ca and Aldiin like this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel to u Zagrebu ili kod nas završavaš. Ja sam ovdje mislio, kontam valja nauciti još a i certifikat, i odustanem prvenstveno radi vozarenja.
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Radi se o online PT course-u, sve se online uci a u Decembru officially polazes. Cijena je 1600$ ali je dosta dublje od samog procitaj, nauci i polozi. Bas iz tog razloga nisam htio da polazem ACE i NASM koji su me mogli i jeftinije doci jer je to nauci i polozi fazon, a na kraju krajeva njihove study materijale imas i na warezu na sve strane + svaki drugi PT ima njihovu licencu. Ako te zanima vise info pisem ti na PP.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker



    Amazing.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Trebam naručiti my protein whey. Me znam koji ukus da uzmem, koje ste vi probali?
     
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    [​IMG]
    Šta je sa ovim napitcima? 50g proteina za 2.20KM se čini kao extra deal. Čak imaju i manje šećera od ovih whey sranja. Jos je mnogo ukusnije i ne moras se peglat sa razmućivanjem.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta ima nema šećera, 5g na 100mil a tu je pola litra pa računaj.
    Plus 2,5kg whay-a dođe 70km što je ispod marke po mjerici.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. Neraa

    Neraa Aktivista

    Prirodna jagoda- meh, onako nije mi sjeo okus.
    Vanilija- sve preporuke.
    Cokolada-banana- najbolji okus za mene.
    Cookies and cream - meni ok i nije dosadio za 2.5kg.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naručio cookie and cream, ja se sa tom čoko bananom borim već dva mjeseca. Jebiga sto ljudi sto ćudi.

    Ja inače ne jedem to solo, obično banana, chia, kašika kikiriki putera i mjerica wheya, dodam kefira i ostavim preko noći. Ujutro prva liga puding :D

    Tako da mi je bitno da se ukus uklapa sa bananom i kikiriki puterom, ti voćkasti u startu otpadaju.
     
  11. xman

    xman Komšija

    Kakav je Myprotein kada je kvaliteta u pitanju? Rece mi danas jedan profi koji ide po takmicenjima da je to nula od proteina.
    Btw prodaje suplemente,a myproteina nema na policama. Da ima bio bi odlican predpostavljam?:D
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Najbolji omjer cijena/kvalitet.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Definitivno, posebno ako naručiš sa njihove stranice.
    Ja dobio par proizvoda od Herbalife najbolji ukus koji sam probao,, stvarno čudo koliko je dobar pomiješan samo sa vodom. Ali ebga Herbalife je skup.[​IMG]
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Neeeeeeee, haker herbalife sektaš :(
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hahahaha šta je fazon sa Herbalife
    Tetka mi prodaje, pa mi ovo dala a i mogu naručiti po dosta jeftinijoj cijeni sebi, mada izbjegavam proteine u prahu sve skupa.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Herbalife je MLM scam.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  17. xman

    xman Komšija

    Kod mene je skoro jedan dosao na vrata kao da predstavi Herbalife proizvode. Aj reko vrijeme je kafe, bujrum. Znaci nakon 40 min sam ga htio kroz prozor izbaciti jer mi je vise puta uvrijedio inteligenciju a nece da to prizna. Elem lik mi potura pod nos neke kesice,kao ovo je dorucak,ovo rucak,izmedju toga malo piletine,brokule,ribe,bijelog luka,crni hljeb...tjelovjezba,i eto te,bit ces zdrav LOL.
    Sve 5 rekoh ali gdje ove kesice tvoje upadaju u jednacinu o full zdravom zivotu i zdravoj ishrani:)
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker



    Kako nisi upoznat sa ovim :p

    Inace, sprdnja je pocela sa ovim likom i herbalife sektom jer prodaje placebo proizovde.

    Meni su se bili javili na insta, nudili saradnju ha hu, da reklamiram prozivode. Bye.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pogledao sam onaj dokumentarac o Herbalife prevari, koji mi nije toliko jasan. Što se tiče brenda meni je to sve u pet deka, sam Whey je smeće, ovo je blend isto sranje kao i sve ostalo, samo mu je ukus najbolji što sam probao.
    Te zamjene za obrok, bacanje para. Gledam ovaj prah što sam dobio Cristiano Ronaldo ovo ono, 20gr šećera, malo magnezija i lafo vitamina, probao jedno, dat ću ga nekom malcu u teretani nek misli da će mišići narasti.
    Kontam kupiti hemp protein, mislim za stomak da je puno bolja opcija od wheya.
    Ne zna čovjek šta više jesti, piletina puna govana nije ni ostalo meso bolje, to je najveći problem. Ja jedem pastrmku, blizu ima ribnjak u rijeci čistoj da je možeš piti, to jedem svaki dan, smučila mi se riba.

    Sada kada sam bio kod bakice, jeo domaća jaja na domaćem puteru, meso od krava što pasu vani po cijeli dan, sir isto od njih. Dobio litru domaćeg maslinovog ulja. U gradu je to gotovo nemoguće kupiti.
     
    Last edited: Apr 28, 2019
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Bjezi od bilo kakvih biljnih proteina topla preporuka