Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    dogovorio sam sa prodavcem da on meni ostavi odmah dojam i tek onda cu kupitit i covjek ostavio, koji debilizam od sajta fakat. Jos onaj iz supporta kaze "Zaista ne vidimo razlog zbog kojeg prodavač ne bi ostavio dojam, ukoliko prihvati ponudu kupca." OMG :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da makar urede site inace dojmovi prodavcu nemaju veze s vezom, jer prodavac dozvoljava ko ce ostavljat dojmove :D
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ljudi polako. Prodavac ima rok da prvi ostavi dojam u 10 dana. Nakon toga, opcija dojma se otvara kupcu, iako prodavac nije ostavio
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma kakvi dojmovi ba :D

    Ako lik ima 100x dojmova, barem 50x dojmova su nastimani sa bratom, drugom, kum i ostala famelija :D

    Vecina svercera iste likove ima kod svojih dojmova malo precesljaj vidis i sam.

    Sjecam se kad sam uzimao iphone lik 300+ pozitivnih dojmova, u oglasu naveo sve tip top slike uredno kad sam otisao do njeg totalno drugi mobitel, touch id naravno ne radi vadi se ma to update sistema zeznuo :D

    PIK je lutrija teske kategorije.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    mogu se dojmovi na piku kupiti, bila je opcija platis i dobijes dosta dojmova
    plus 100% stite olx radnje i uglavnom onemogucuju da ih se negativno ocijeni/prijavi, vise puta sam neke stvari prijavljivao a i dalje isto stoji
    nevjerovatno je da onaj pc shooop nema nijedan negativni dojam, lik nema sta ne podvaljuje i tesko je povjerovati da nema nijedan negativan dojam, i na ebayu to za vecinu velikih i dobrih prodavaca nije moguce, uvijek je to manje od 100%
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam nedavno bio prevaren na olxu,lik uslikao artikal kao nov,oglasava ga bez ostecenja a kada mi je dosao artikal,sve polomljeno na njemu,za smeca bukvalno...kada sam mu se javio,pravio se budala,kao ja sam poslao sve ispravno,javio se olxu,niko nista,pojeo vuk magarca
    ja sam svjesno isao na rizik i uvijek idem kada kupujem da ne vidim artikal a eto nekada mi se moralo desiti i da me neko zahebe

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa jesi li vidio sto je ovaj napiso "Isto sam dozivio mnogo puta.Artikl bude izbrisan" Znaci poslije 10 dana bude izbrisan ili ga prodavac izbrise u toku tih 10 dana!?
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema veze sto nastimaju 1000 pozitivnih dojmova ali je fazon sto mu ne mozes ostaviti negativan ako te prevari.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Od sad trazi da ti unaprijed ostavi pozitivan dojam i onda neka salje, reci da u suprotnom ne uzimas. Jedino je to sigurno da mu kasnije mozes ostaviti dojam i da on ne moze izbrisati artikal!?
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ovo sto sam ti napisao je 100%. Prodavac ne moze obrisati oglas dok se ne razmjene dojmovi (i prodavca i kupca). Jedino preko dostave kada se naruci imas problem sa dojmovima, jer nije sve uvezano jos do kraja. Preko "Kupi artikal" ako se zavrsi transkacija, sigurno ces moci kao kupac ostaviti nakon 10 dana ako prodavac ne ostavi, a on obrisati ne moze.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesu li to promijenili nesto skoro? Vidis sta ovi pisu.

     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ne znam sta pisu ovi korisnici ali kod ovog Denisa iz OLX mozes vidjeti potvrdu ovoga sto ti pisem. Prodavac ima mogucnost (prednost) od 10 dana da prvi ostavi dojam a nakon toga se otvara i kupcu. Nema mogucnost da obrise 100% sve dok se ti dojmovi ne razmijene
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako da ga kontaktiram kad kliknem na njegov nick nista samo odvede na pik :D
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Najlakse ti je poslat im upit na [email protected] ili ako bas zelis preko bloga dodaj novi komentar :D
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok probat cu na mail, a u blogu su ga vec pitali kaze cojk ne vidim razlog zasto prodavac ne bi ostavio dojam :D
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Samo licno kupovina nema druge.

    Ja sam iz Sarajeva narucio mobitel radnja u BBI fontele, uredno sva sreca mobitel radi evo al fiskalni racun i garancija nije poslato, vadi se zaboravio poslat racun cak slikao garanciju 6x mjeseci i rekao da ce poslati al jok nikad nista :D

    Ostavio mi pozitivan dojam, ja nisam nista ostavio cak sam razmisljao staviti negativan zato sto me laže tj slikao upisao sve fino.

    Prljav smo narod, zato nam i jest sve u raspadu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Negativan dojam ostavi odma.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobio odgovor sa OLXa, haman da ipak poslije 10 dana mozes ostaviti dojam.

     
    kAcA likes this.
  19. comrade

    comrade Aktivista

    Inserthome?
    Iskustva, iko? Na prvu mi izgleda ok, al sve nesto ko da zavlaci, ceka , sta znam vise
    Lik mi prije 7 dana rekao bice sutra(7.3.) kao "narucio" je to moje...
    Dajem bruku kesa
    Sad mi govori kao da mi odvojeno salje kutije i pc:S??
    Dodje mi da sad otkazem Sve
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    "Imaš li na stanju da sutra odmah šaljes?" Ako kazu nema, trazi dalje. Niko od pik prodavaca nema vise nista na lageru. Odoše zivci, ne vrijedi.

    A pik nije pooštrio pravila otkako postoji. Jako je puno stvari pod NOVO a koristeno i do godinu dana.
     
    NaLe! likes this.