SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobit ce brzu instalaciju aplikacija, brze podizanje sistema i sl. sa ssd-om. Ali u radu, npr otvori jedan-dva taba u chrome-u, pokrene neku app i 720p video, ima da steka.

    Cpu je 1Ghz, grafika 300mhz, tako nesto. I to dolazi u kompletu, cip je zalemljen za maticnu, ne mozes nadogradjivati cpu.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa za sta je onda ovaj cpu? ovo je fakat lose.

    znam da je star hardver ali da laga kursor misa dok ga pomjeras, e to je jedam veci nivo.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Inace dobra cijena kod nas, ali je nedavno bilo na bhphotovideo 74 dolara sa postarinom za 500GB. Ako ti se ne zuri, prati hoce li opet biti na snizenju.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    ja uzeo na olx evo 860 500gb za 165 sa dostavom inače 155, čungalunga garancija po meni top
     
    Reventon likes this.
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ide hdd u vjecna lovista, gdje mu je i mjesto. Drzace neko vrijeme ovo 2TB+ ali ta granica ce se vrlo brzo pomjeriti na 4TB+
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    na aliexpressu par dolara skuplji a postarina ili besplana ili 1-2 dolara
    32 dolara
    opali su SSDovi skroz,cijene sada smijesne...mozda kupim i za laptop jedan
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Najavili su ovo, bit ce do kraja godine 500GB oko 100KM.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pisati cu ovdje,iako nije iskljucivo vezano za win 10,da ne trazim druge teme
    naime,dala mi zena jedan stari dell latitude e6400,rekla mi ima neki problem i hajde reko,posalji laptop da vidim o cemu se radi
    danas dobio laptop,donio kuci i upalim ga,kad poce bacati ove errore ,ne moze bootati sistem nikako
    https://photos.app.goo.gl/u54xqgsbcAAVSiG9A
    eto slike na linku
    dalje,ubacim bootabilni cd od win 7,nastimam da boota ali opet izbaci error...ovaj error "2000 - 04112" ima veze sa CMOS baterijom valjda...
    onda sam uzeo live linux i pokrenuo i live verzija uredno radi ali nigdje mi ne detektuje HDD...a i u ovim testovima nekim sto sma radio,kao da nema HDDa
    ja mislim da je HDD riknuo,jer ne postoji boot sekcija i zato error izbacuje
    sta vi mislite,je li ovo HDD otisao u vjecna lovista ?
    pokusavao sam preko linuxa doci do hdda ali ga nema nigdje i nemoguce je instalirati linux,pokusao sam i to...radi samo live
    nemam pri ruci 2.5'' hdd,date stiram a nisam 100% siguran da je HDD,pa da mogu javiti zeni o cemu se radi i hoce li popravljati
    ovaj latitude ne izgleda lose,bas je biznis klasa
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda da jeste HDD rikavela...HDD je iz 2008. godine a i pokusao sam instalirati linux i kada dodje do HDDa i odabira gdje instalirati linux,izbaci da nema gdje instalirati
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    mehanicki diskovi u laptopima crknu za cas pogotovo ako je isti laptop imao doticaja sa malom djecom

    ja sam tako prije nekoliko mjeseci imao cudnu situaciju sa ssd diskom u mom laptopu, nakon restarta laptopa odjednom ga nije bilo izlistanog da je prikljucen, onda napravim butabilni usb sa programima za disk ponovo ga ne prikazuje, izvadim iz laptopa i spojim na racunar ne detektuje ga, spojim ga u eksterno kuciste ponovo mrka kapa i na kraju vratim sve u laptop a napravim live linux disk da bi nakon gasenja laptopa i ponovnog paljenja ssd uredno bio prikazan kao da mu nista nije ni bilo i evo ga od tad radi vec nekoliko mjeseci bez ikakvih problema sa brzinama i uopce stanjem istim kao i prije te situacije
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    danas na jednom laptopu crče NVME disk...
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    haha cuj
    ma oni stari mehanicki su bili nepoderivi,radili i po 10 godina bez problema a ovo novo sada,svako malo i kvrc
    meni je do sada samo jedan HDD pokazao znake bolesti a evo i njega koristim 2 godine sa bad sectorima ali kao storage i nemam problema
    vidjeti cemo koliko ce ovaj jeftini SSD izgurati...za sada sve fercera odlicno
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakvi su ovi goodram diskovi ? Vidim da su pravo jeftini na piku.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjerovatno su dobri, mada bih ja radije Kingston ili Adata, gdje barem imas review na netu. Nije velika razlika u cijeni.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobro si. 240GB goodram je 69KM, kingston 79KM. Mislim da ima malo i jeftinije ali nisam dugo gledao diskove pa mi se ucinilo dosta jeftino. Mada evo na ebayu sa free šipingom uv400 240GB je oko 33€. 120GB 24€.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Najbolje je naruciti iz vana ako ti se ne zuri.