Koji Wi-Fi router?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SpookyMoO, May 8, 2009.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Koliko si dobio poboljšanje u praksi sa UniFi AC LR u odnosu na Lite koji si ranije koristio?
     
  2. black

    black Komšija

    Pa jesam malo, imam jedan IoT uredaj koji je bio na granici i cesto bi se diskonektovao, kad sam stavio AC LR nisam imao vise taj problem. Previse betona i cigle izmedu AP-a i tog uredaja. Bio je skoro -90dBm a sad je -80dBm.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    exwizzard and DSA like this.
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Ti si vidim isto na telemach i Ubiquiti ti je spojen na ovaj technicolor EPC3928S? Jesi li zadovoljan kako rade zajedno ovaj modem i AP? Jel preporučljivo isključiti wifi na EPC3928S kad Ubiquiti preuzme wifi?
     
  4. black

    black Komšija

    Kod mene je iskljucen WiFi ali opet UniFi odasilje. Radi vrlo solidno, imam server koji mi NAS pa cesto ponjeram fajlove preko WiFi-ja, brzine preko 50MB/s

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Pa može se isključiti UniFi ako hoćeš
     
  6. kio

    kio Komšija

    Koji bi mi wifi ruter preporucili. Trenutno koristim defaultni od moje tv i sa njim mogu max da dobijem 20 mbs. Gledao sam neke asusove u imtecu, 1200+ ili tako nesto. Treba mi ruter koji bi mi pruzio istu wifi brzinu kao preko kabla sto dobijem, ako je moguce ( Budzet do 200 KM, trenutno je brzina 50 mbs preko kabla) a takodjer sam uzeo telemach probno da vidim njihov paket.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    Možda da uzmeš neki Ubiquiti AP AC
     
  8. black

    black Komšija

    UniFi AP AC Lite ili LR :D
    Ja imam defaultni Telemach modem/router ali je wifi iskljucen na njemu.
    U praksi je moguce na ovim UniFi AP-ovima do 600 Mbita, tih 1200+ je samo teoretski.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  9. kio

    kio Komšija

    Ma meni za sada treba 50 tj 100 mbs. Je li konfiguracija pain in the ass ili je jednostavna? Ako imate linkove, proslijedite pa da kupim . Ovaj asusov sam gledao recenzije na difitalcitizen website i bas ga hvale, dodje 170 KM ili tako nesto.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Edit:
    Nemam puno pregrada trenutno u stanu izmedju rutera i uredjaja.
     
    Last edited: Mar 9, 2019
  10. black

    black Komšija

    Ubiquiti UniFi AP AC Lite je 200 KM
    http://after.ba/shop/index.php?route=product/product&product_id=667#container

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    kio and exwizzard like this.
  11. kio

    kio Komšija

    Prije nego sto uzmem, samo da pitam da mi nije to "overkill". Gledam domet AP, 120 metara :S

    https://snag.gy/RI2UMg.jpg -> nije bas reprezentativno. U ovoj obojenoj prostoriji mi se nalazi ruter, i tu mi je potrebna max jacina signala. Znaci nekih 20 tak kvadrata, a "moj" radni stol je udaljen 1 metar od rutera. Nema nikakvih pregrada (tj ima staklena, ali nije uvijek zatvorena).
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Nije overkill, i kod mene je slicna situacija i 2 racunara su spojena wifi preko tp-link usb kartice na unifi ap, nikad problem nisam imao. Nivo jacine signala mozes namjestit u unifi controleru tako da ako ti ne treba "120 metara" mozes smanjit na najnizi nivo, cak bi ti preporucio da iskljucis 2.4ghz skroz i samo napravis 5ghz da radi ako ti uredjaji podrzavaju jer ces dobit najbolju brzinu i ping.
     
    kio likes this.
  13. kio

    kio Komšija

  14. black

    black Komšija

  15. kio

    kio Komšija

  16. black

    black Komšija

  17. kio

    kio Komšija

    Jesam, kaze da bi trebalo da dodje :)
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    Evo da podjelim iskustvo sa NetGear Orbi Home systemom tacnije model Orbi RBK 50 router + 2x satelita = RBS50.
    Jedan uređaj pokriva 175 m2. Meni je idealno rjesenje za KUĆU jer imam 3x sprata kuce na svakom spratu pokriven je signal WiFi sa jednom WiFi mrežom i nema prekida na Viberu ukoliko silazim sa jednog sprata na drugi.
    Sistem je vrlo lako povezati za pocetak je bitno povezati LAN kablom satelite sa RBK 50 routerom kada je spojeno uredno sve uređaji poplave..nakon toga mozete satelite redati gdje god hocete po kuci bilo to WiFi vezom da rade ili LAN vezom.
    Sve u svemu meni pun pogodak :) ali jos uvijek skupo rjesenje za nase uslove.
    https://ibb.co/MCY8y3S
    https://ibb.co/LrYHxQW
     
    Last edited: Mar 16, 2019
    Esh and DSA like this.
  19. DSA

    DSA Aktivista

    I ja sam nedavno prešao na mesh i zadovoljan sam pokrivenošću kvalitetnim signalom. Internet je 200 mbps koliko i imam u prizemlju. Na spratu imam još dva čvora i gore je stabilan intenet i vrti se oko 100 mbps što je dovoljno za većinu stvari koje koristim. Kod mene je D-LINK COVR-C1203
     
    Esh likes this.
  20. selvin

    selvin Moderator