Gdje kupiti kvalitetnu stolicu?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by electro_p0wer, Jul 17, 2016.

  1. Hellas

    Hellas Aktivista

    Leap V2 stigo danas. Na prvu mogu reći da stolica izgleda solidno. Vizuelno izgleda kvalitetno ali ne toliko, koliko joj sugeriše cijena. Ipak, kad se sjede na nju postane jasno da je to neka druga klasa. Stolica je udobna, nijedan dio nije šlampav, nema cvrčaka. Jako je teška i stabilna.
    Recline je ekstra. Podešavanje sjedišta po dubini isto. Kad se zavališ, sjedalica se blago izvlači napred zavisno koliko si se zavalio, što ne primjetiš, al za razliku od moje stare lesnina kineske fotelje nemaš potrebe za korekcijom dupeta kad dođeš u maksimalan recline položaj. Moguće je sjediti na njoj i sa podvijenom nogom i na "noga preko noge" način.

    U poređenju sa drugim stolicama, od Herman Miller Mirra 2 stolice je drastično bolja. Rekao bih negdje na prvu bolja od Aerona, a u najmanju ruku ista, mada gledano na cijenu ova ispadne duplo bolja. Mada i mimo cijene nakon sjedenja na obe bih opet izabrao Leap V2. Od Embody mi je teško za reći jer sam njega kratko probao i nije mi ležao ni malo, možda zato što ga nisam podesio ili ta stolica nije za mršave i visoke ljude. JYSK i ostala klasa stolica je neuporediva, dosta su lošije. Negativne stvari na prvu je teško primjetiti ali ako šta skontam editovaću post u budućnosti.

    Opcije:

    Klasično stolica je podesiva po visini.
    Sjedalica se pomjera po dubini.
    Recline ima lock na više pozicija.
    Recline ima razne nivoe otpora.
    Nasloni za ruke se podešavaju po visini.
    Nasloni za ruke se podešavaju po širini i uglovima - nisam siguran koliko mi je to trebalo.
    Lumbarna podrška je podesiva po visini.
    Donji dio gdje ide donji dio leđa je podesiv po tvrdoći.

    Opcije su jednostavne, nema potrebe za gledat recimo u brošuru za skontat čemu šta služi.
     
    Last edited: Feb 9, 2018
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ima li opcija naslona za glavu?
     
  3. Hellas

    Hellas Aktivista

    Ima ali mi je bio mnogo novca. 100 eura samo za njega, a kako ga nikad nisam imao ni na jednoj stolici "skonto" sam da mi ne treba.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ja cesto gledam video na PC-u pa zato pitam.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    @Hellas hvala sto si s nama podijelio utiske!
     
    Hellas likes this.
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @Hellas Kako sluzi stolica nakon godinu dana?
     
  7. Hellas

    Hellas Aktivista

    Kao sto rekoh na PM zasad nemam zamjerki. Cak sta vise probao sam u Banja Luci sa kolegom Aeron ali onaj classic. Nakon godinu dana sjedenja u Leap V2 nevjerovatno mi je da je Aeron toliko popularniji i trazeniji. Kad sam prvi put isprobao Aeron prije Leapa razlika mi nije bila ocigledna. Leap je udobniji, komotniji za neke nepravilne posture pa subjektivno mozda i duplo, plus je i da bolje izgleda i jeftiniji je.

    Takodje mislim da su obe stolice precijenjene i da je prosto nevjerovatno da niko ne moze napraviti nesto slicno upola jeftinije.

    Sad da uzimam Leap opet, mozda bih razmisljao i o glavo naslonu.
     
    Last edited: Mar 11, 2019
    Esh and exwizzard like this.
  8. Hellas

    Hellas Aktivista

    p.s. Volio bih da je naslon na Leapu za nijansu robusniji nego sto jeste. Meni nije problem jer sam mrsav, ali kontam da nekome ko ima preko 90 kg ne bi legao.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Leap i Aeron bi sada kod nas trebali koštati otprilike isto ako se ne varam?
     
  10. Hellas

    Hellas Aktivista

    Ja kad sam kupovao Aeron je bio dosta skuplji pogotovu Remastered. Leap V2 sa svim dodacima osim glavonaslona opet bude jeftiniji 200-300 KM od obicnog Aerona.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mislim da sam na forum već postavljao i svoj DIY gaming chair projekat. Za, relativno, malo love se sklopi extra stolica. Mene služi već, dobrih, 6 - 7 godina i u istom je stanju kao kad sam je napravio. Pa ako je neko ograničen sa budžetom, a želio bi kvalitetnu stolicu, neka malo potraži po forumu ili neka mi pošalje pm... pošaljem slike čitavog projekta
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Gledam ponudu i ima "leap plus" model stolice, quote "Leap Plus offers the same benefits, aesthetic appeal, and functionality of Leap with support for users up to 500 lbs."
     
    Hellas likes this.
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    https://forum.hardwarebase.net/index.php?threads/gaming-chair-projekat.31620/
    eto tema, reuploaduj slike
     
    AdoSA likes this.
  14. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @Hellas Uzeo sam leap sa naslonom, dobra je :D
     
    Esh likes this.
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Evo par slika, ceko sam stolicu da promjenim i stol pa sam tek sve spojio, kasnije cu sredit kablove

    [​IMG] [​IMG]
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Okreni kuciste za 90 stepeni, jer ces nogom proletit kroz stranicu :D
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Stavio sam ga u svakom mogucem polozaju i opet zapinjem lol, kontam stavit cu ga ili na stol ili tamo negdje sa strane skroz izvan.
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Koliko si platio stol :)
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Izbaci tu staromodnu policu iz coska, ubaci kuciste. Probusi rupu u stolu za mis i tastaturu, sredi te kablove, monitor na zid, imat ces 10 setup.
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija