Idealno kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by heroic, Mar 11, 2019.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Hajmo jednu temu da malo diskutujemo :D

    Maloprije procitah neko spomenu da 5.25" izumire, sve manje kucista imaju podrsku za taj format komponenti, uglavnom su to bili opticki uredjaji i rijetki fan kontroleri i slicni gadgeti, sto se danas sve manje koristi.

    Sta bi po vama bilo idealno kuciste? Koji stvari bi izbacili, a koje dodali? Ima li stvari koje su "izumrle", a nedostaju danas ili mozda nesto sto dolazi u buducnosti, ali jos nije u prodaji?

    Mislim da im nedostaje modularnosti, kao sto imamo sa drugim komponentama, dosta kucista bi se moglo praviti sa modularnim panelima, da imaju neku standardnu sasiju (nekoliko velicina) gdje se montira ploca i interijer, a eksterni paneli se na to dodaju. Pa mozes birati zelis li staklo sa strane ili ne isl. Cooler Master je nesto slicno zamislio sa svojim MasterCase serijom, ali po meni nije ni blizu dovoljno modularno.

    Ja bih isto volio i da vidim i customizable all-in-one kucista, kupis recimo AIO/monitor koji iza ima recimo maticnu i prazne slotove za komponente.
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Idealno kuciste meni je da se ne primjeti, da ga ne vidim i da ne stvara nikakvu buku.
     
    heroic likes this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma da je jednostavno i da sve u njega moze fino stati :)

    ja imam tih diskova, i svaki mi je za nesto.. evo juce odradio clean install sistema, jer nisam nakon sto sam mijenjao komponente, samo location od ovih foldera promijnio, desktop, downloads, documents, steam linkao na njegovu particiju, kao i battlenet launcher i to je to, za cca 30min sve mi se vratilo... jedan disk za muziku i sta imam filmova, i jedna svastara...
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jednostavno, cisto, modularno.
    Fractal Design Define serija je fakat daleko dogurala sto se toga tice.
    Nisam jos nasao kuciste koje mi bolje odgovara. Prosao sam vec 3 verzije, sada sam na R5.
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja sam gledo r6 da uzmem ali nema kod nas nesto.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nešto kao MS CUBE da je nize 10tak cm, bilo bi perfektno.

     
    NeTRa1der likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li neki dobavljac koji bi mogao dofurati sta od BitFenix? Dugo sam trazio Ghost BitFenix i odustao.



    Sada je to vec starije kuciste ali ocito od njih nista ne ulazi u BiH.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Wow.Predobro!Da sam koji slucajem ovo cudo prije vidio ganjao bih ga sebi a ne uzeo neko smece od Raidmaxa.Jbg

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Meni je HAF XB bio super, steta sto nisu nesto skontali da nastave sa ovakvim tipom kucista.

    [​IMG]