Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    NaLe!
    Ugašeno mi je to.

    EL NINO CFC
    Koja qwertz ? Jer kada stavim recimo Srpsku standard qwertz, opet znakovi na brojevima nisu na pravom mjestu, nema naših slova niti je @ na V + Alt.

    Evo sinoc dok sam pisao post izbrisao Eng, i opet se vratila.

    [​IMG]
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Samo Standard Qwertz, nista Serbian, ja na njoj imam našu tastaturu i radi alt+v za @

    mada ne pomaze nista, meni se danas vratilo opet USA keyboard, ali evo sad je nema


    Jedino sto mozes napraviti je da promjenis onaj key combo, po defaultu je win+space za mjenjanje tastature
     
  3. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Probaj jos da odes na svoj Microsoft account, na kojem je Windows instaliran, i idi na devices, Cloud synced settings i Clear synced settings.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemam ms acc. Lokalni je.

    EL NINO CFC Vidiš, i tebi znaci prebacuje.
     
  5. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Onda tesko da ce ista pomoci, osim "Clean Install Windows 10", ali predlazem da sacekas malo, jer u maju sad svakako izlazi nova verzija, pa onda. :)
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    evo kako sam ti se pozalio, nema vise :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Bude i meni ok nekih 7-10 dana i onda se pojavi iz vedra neba. Nekad prije mi je znalo prešaltati sa Bos na Eng svaki put kada bih pokrenuo PUBG. Koja je tu korelacija, samo Nadella zna.
     
  8. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    zdici likes this.
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ima li još neko problema saViberom na win10? Često piše u aplikaciji da nema konekcije, izbacuje kad pošaljem poruku i ponovo se podigne... tako u krug
     
  10. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Bio je update pa mozda zato, sad i dark theme dodje :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni radi bez problema.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li jos ima nacina da se dobije free licenca, mozda opet kroz insajder program ili nesto tako ?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Na ebay je skoro pa free. Ne znam je li 10$...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne treba meni, hocu jednoj osobi podici win.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ima za 3 dolara na ebay-u, a ima i narodna verzija za te potrebe.
     
    NAILS likes this.
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbt pa moja 4 jarana su i win 10 i office 2016 kupili za po 15$ (win bio 5$ a office 10$). Ja sam samo office kupio jer od ranije imam licenciran win8 upgradovan na win10.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Colins, skuplje moje slušalice od njihovog racunara. Kakve licence kakvi bakraci kakvih crnih 15$. Ja pitam radi sebe da registrujem i da me vise ne vuku za rukav. Ja imam licence za pc i laptop pa nisam dugo narodnjake koristio. Znam da je mislim osmica mogla samo 6m biti aktivirana pa opet na novo. (halali Enis)
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Halališ 5-10$ i neće te više zvati :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    kolinsb likes this.
  20. nFare

    nFare Komšija

    Pozdrav. da li je iko imao problema sa ovim:

    [​IMG][​IMG]

    Radi se o fajlu kojeg pokušavam spasiti iz Autocada. Sve defaultne foldere osim documents sam izbrisao sa backupa na one drive, u docs su mi samo bitne stvari i projekti i nema šanse da spasi, moram na save as i u downloads, ne može ni na desktop. U opcijama documents foldera stoji obilježeno read only i ne može se promijeniti. U administrator opcijama je sve dozvoljeno...