Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vjerujem da je u Neumu plata dosta manja...radije bi pokusao negdje sjevernije na Jadranu ili otocima
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa šta te konkretno zanima? Predpostavljam da misliš na ugostiteljstvo.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ugostiteljstvo prvenstveno ali moze i nesto drugo,odrzavanje ili tehnicka podrska,popravke i servis u objektu i tako to
    samo da bi preko neke preporuke,ko zna na koga ces naletiti na slijepo


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Damir Lenart i dalje pomaže, pa možda pomogne i nekome od vas ;)

     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako sam razumio, najveci problem je cekanje termina za vizu u konzulatu, koji se ceka po godinu dana?
    Gledao sam ovog lika prije, sevapa je zaradio vise nego merhamet :)
     
    kolinsb likes this.
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Blize je dvije godine nego godinu. Koliko sam upratio, termin krajem maja su dobili ljudi koji su se registrovali u oktobru 2017.
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    vizu za sta ?
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. Decerto

    Decerto Komšija

    Mislio sam za koju tacno drzavu :D . Ovdje svi bjeze u germaniju ili ? Ja presao u meksiko prije par mjeseci,prosjecna placa (barem ovdje u cancunu) je oko 800$,s kojom se moze pofino zivit (ne prezivljavat,kao sa prosjecnom placom u bosni) . Dok platim rezije i rentu za mjesec,kupim namirnice za dvije sedmice,izadje ukupno oko 400$,tako da imam 400$ za potrosit. Ovo racunam samo jednu osobu.

    Ali ipak,znam da svi ganjaju sjever evrope,prijatelj mi slao poruke kako radi za 2000,3000 eura,sto bi bio san ovdje u meksiku,ali opet,ne mozes porediti totalno dvije razlicite drzave i ekonomije :D .

    PS : Malo offtopic,da spomenem kulturu naroda. Na prvu ruku mi bilo cudno kad ljudi udju u pun autobus i kazu dobar dan,a ne poznaju nikoga,ili u prolazu kasno navece ljudi ti kazu dobro vece itd,iako ih nikad u zivotu nisi vidio :D . U opcini se naprijer zna linija g dje pocinje i zavrsava,tako da svi sjede na klupama i pomijeraju se po jedno mjesto prema salteru,i nema zbrke ili dreke kao kod nas :D .
     
    MakaveliTheDon, Ninja and aNaToMiC ! like this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    O situaciji u Mexicu znam samo preko medija, a kako oni prenose ni tamo nije plaho bolje i sigurnije od balkana.
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    Tako sam i ja mislio,dok nisam dosao ovamo. A i to sto mediji spominju su gradovi koji granice sa amerikom,juarez,tijuana i monterey,koje i sami meksikanci izbjegavaju haha :D . A uglavnom,ako ne planiras da dilas drogu nemas o cemu da se brines,kako zivi ostalih 126 miliona ljudi u drzavi :D . Isto kao sto i amerikance mediji pune svakavim glupostima,pa kad im kazem da sam iz bosne,99% njih me pita pa zar nije tamo rat jos uvijek. Enough said .
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Kako se bas odluci za Meksiko? :D
     
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    Radio na kruzeru,tu upoznao zenu,bilo mi je ili u bosnu ili u meksiko,iako imam i hrvatski pasos,ali ni hrvatska mi nije nesto :D . Sad cekamo da vidimo hocemo li nazad na brod kad izbace ovi iz virgin voyagesa prvi kruzer,ili da se ovdje ustelimo.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja volim taj juznjacki mentalitet i volio bih barem tamo posjetiti te drzave,Meksiko,Argentina i tako to
    jezik odlicno razumijem,gledajuci one serije u djetinjstvu hah
    nego kako si ti dosao do Meksika,ako nije tajna ?
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    Napisao sam gore iznad. Slika sa balkona :

    ps : a interesantno mi je i ovo gdje je ivicnjak ofarban crvenom bojom,tu je strogo zabranjeno parkiranje,i svi to postuju.

    [​IMG]


    Ako slika nije primjerene velicine neka admin brise :p .
     
    zippoo and exwizzard like this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo lici na Bosnu, samo vegetacija malo drugacija, ja mislio Sarajevo prvo dok nisam procito :D
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Decerto - nekako mi tesko za povjerovati da Monterrey spada u te gradove koji su "problem" jer su generalno dosta razvijen i moderan grad koji ujedno hosta i jedan od boljih svjetskih universiteta (Tec de Monterrey).

    Skoro sam bio u Mexico City-u jedno 10 dana sa poslom i obilazili smo dosta, zivio sam kao "kralj" reklo bi se a uopste nije kostalo mnogo. Ja bi rekao da je hrana cak jeftinija nego u BiH (ili je tu negdje) a stopa kriminaliteta mozda i jednaka sa Sarajevom :D Kako sam cuo od lokalnog stanovnistva Cancun i ostale turisticke destinacije su inace dosta sigurne, mada je u Akupulku bilo nekog belaja prijasnjih godina.

    Velike su sanse da cu ici opet nekad u Septembru ili Oktobru pa sam mislio doletiti do Cancuna na sedmicu malo odmor. Javim ti se ako budes tu pa mozemo popiti koji tequillu, bez paradajz soka.
     
    Decerto likes this.
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mexico djeluje baš cool. Moj poznanik otišao u Chile na baustelu za stranu firmu i kaže nije mu loše može se zaraditi ok. Sad jaran ganja preko njega da ide sa njim jer mu je pun kufer svega.
    Recimo što se sigurnosti tiče mislim da je Brazil puno opasniji pogotovo recimo Sao Paolo i siromašni kvartovi.
    Znam još jednu djevojku otišla u Tunis.
     
  19. Tensai

    Tensai Komšija

    JA da mogu birat Njemačka bi mi bila zadnja opcija. Njemačka nije što je bila nekad, svaki drugi njemac se zove Mehmet, Oleg ili Haso. Nekako prenatrpana i zgužvano pogotovo u velikim gradovima.Da se spominjem problem ilegalnih migranata kao što imamo u Bosni.
    Ima kamaru boljih opcija samo u Evropi, evo samo nekih:
    Estonija- jedna od tehnološki najnaprednijih država u svijetu, plate nisu nešto ekstra vlike ali je standard zadovoljavajući
    Island- Ne treba puno predstavljat, extra strandard nema kriminala itd...
    Irska- popularna destinacija medju hrvatima, treba im gomila radnika, najveće plate u evropi u rangu sa Švicarskom i Norveškom
    Malta - Soldian standard, dobro za one koji voče plaže i more...

    Da nse pominjem ostatak svijeta gdje ima kamaru opcija kao što je Japan, Korea, Novi Zeland, Indonesia, Singapur itd....
    Uglavnom da ova tema ne svodi samo na njemačku, ko ima nekih opcija da se ide drugdje, nek postavi.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sorry ali LoL, sa hrvatskim pasosem citava EU otvorena a ti u Meksiko :D