Mikroservisi i orkestracija (kubernetes i raja)

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by commit, May 8, 2019.

  1. commit

    commit Guest

    Kakva je zastupljenost pazi sad - konteinerizacije (po naski) u nas? Nesto slabo vidim da se nase firme/preduzeca pominju kao korosnici slicnih tehnologija...
    Tu i tamo neko spomene da se vrti Docker ali nisam imao priliku da cujem neka firma gura orkestraciju...


    Sent from my Oneplus using Tapatalk
     
    Last edited by a moderator: May 8, 2019
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koristi se poprilicno, mada samo vece firme, corporacije.. koliko sam ja upoznat :)
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa kako ces cuti ako ne radis u toj doticnoj firmi? Treba neko da ti objavi na sajtu ili mozda Facebooku sta koriste interno za svoje proizvode? :) Koristi se itekako i nema direktne veze sa velicinom firme, vise sa potrebom za tim i entuzijazmom osoba koje rade na projektima gdje bi to imalo smisla i znacaja.
     
  4. commit

    commit Guest

    Ispade sad svaki granap vrti k8s :)))

    Pitam jer ne vidim da se igdje se spominje kako po forumima tako i blogovima domacim...

    Sent from my Oneplus using Tapatalk
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Pa ajde spomeni ti u smislu da malo pojasnis i eventualno navedes gdje se to moze koristit

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Meni i dalje nije jasno zasto bi se spominjalo. Mislis u fazonu ako naletis na neki problem? Pa neces valjda rješenje kod nas trazit :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Ninja likes this.