Online prodaja(ebay, amazon...)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tensai, May 14, 2019.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    Imamo temu za online kupovinu ali ima li neko iskustva sa online prodajom?Ja već 4-5 godina prodajem preko ebaya i imam solidnu reputaciju preko 100 transakcija i 100% feedback. Mislim da je jako dobra ideja ko ne želi da se pegla sa našim "može li zamjena" ljudima.
    Ovdje možete podjiliti iskustva ako ih imate ili pitati mene šta vas zanima ukoliko odlučite sebi napucavati account.
    Ako vam se pak ne da peglati s tim mogu vam ja prodati neki artikal preko ebaya uz dogovor pa ko želi nek me kontaktira u pp.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Na koji način rješavaš dostavu robe koju vani prodaš i na koji način naplaćivaš?
     
    nenji_avero likes this.
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koliko uopste kosta dostava recimo BIH-DE :) paketa tipa, graficku karticu saljes gore.
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Citao sam na ovom forumu cini mi se da trebas biti d.o.o da bi mogo radit izvoz robe iz bih?
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

    Naplata ide putem paypala. Kad dobijem uplatu šaljem putem obične pošte.
    Cijena poštarine uveliko zavisi od težine pošiljke. većina grafičkih kartica je od 500g - 1kg što znači da je cijena oko 26KM.
    Najbolje se isplate sitne stvari tipa RAM, SSD, CPU i slično sve ono što je lagano jer je poštarina vrlo jeftina.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa da, ako radis sve po zakonu i to ti je biznis. Ali ako prodajes kao fizicko lice drugom fizickom licu neki svoj predmet, to je druga stvar. Ne saljes mu racun, niti je taj paket oznacen kao otkup, jer ti dobijes pare unaprijed a paket saljes kao da ces poslat poklon tetki u Njemacku.
     
  7. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Pozdrav ljudi,
    ajde da ne otvaram novu temu, interesuje me shop na wordpress platformi i integracija kartičnog i paypal plaćanja (woocommerce). A u pitanju je BiH, znači opcija da ovdje ljudi u BiH plaćaju karticom ili preko paypala. Znam da je vani popularan Stripe, pa me interesuje ovdje ima li kakvih zamki, i da li je moguće uopće implementirat, mislim ono kakve probleme da očekujem i ostalo ?

    Edit: Vidim da paypal ne podržava KM, već da treba postaviti drugu valutu.
     
    Last edited: Oct 5, 2019
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Znam za BiH da imaš wspay i pikpay za Internet Payment Gateway usluge da bi mogao primati uplate preko kartica.
    Jedan radi sa Raiffeisen bankom drugi sa Intesa San Paolo, klijent koji prima uplatu mora u jednoj od te dvije banke imati račun da bi koristio uslugu.
    Integraciju gateway-a radi firma leftor
     
    Ronaldo_9 likes this.
  9. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ok, hvala na infu, pogledaću to, a Leftor će biti svakako hosting provider.
     
    Tyger likes this.
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    Kako dodati bankovni racun na paypalu ? Imam karticu dodanu s kojom sam placao stvari,npr. wow subscription,ali kada kliknem na "link a bank account" da skinem pare sa paypala,samo mi otvori bijelu praznu stranicu ? Ima li ko kakvu preporuku za nesto osim paypala ? Htio sam da prodam wow account pa mi je paypal bio najlaksi,ali ako ne mogu da skinem pare sa njega,od kakve mi je koristi :D .
     
  11. Tensai

    Tensai Komšija

    imao sam isti problem. Nisam ga uspio rješiti pa sam otvorio novi paypal račun i onda radi. Alternativa je Google Pay
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Link bank account je samo za USA mislim. Ti trebas linkati karticu koja podržava primanje novca u BiH, tj. Visa electron ili classic.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    @Tensai bgt ako ti nije tesko objasniti na koju foru ide to sa pošiljkama

    Prije par godina sam imao nekoliko velikih kutija punih stvari za prodaju. Znam da kod nas nisu zanimljive, a da bi na ebay-u išle k'o halva.
    Eh, ja pokušao postaviti na ebay, traži mi boga oca, samo što još nije tražilo biohemijsku analizu.

    Najviše sam zapeo na tačci oko dostave, jer mi je tražilo detaljno da upišem za svaki servis koliko bi poštarina koštala (što ja nisam znao u tom momentu).

    Možeš li napraviti neki mali tutorial isl, čisto da nam bude jasnije kako pokrenuti ebay prodaju?
     
  14. Tensai

    Tensai Komšija


    Svaki item ima svoju shipping policy. Sve što trebaš uradit je unijet podatke za domaću shipping i internacionalni shipping. nalakše ti je da izabereš onu opviju "Flat:same cost to all buyers" i jednostavno uneseš cijenu i to je to.
     
  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ali kako da znam cijenu? :D
     
  16. Tensai

    Tensai Komšija

  17. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Šta je ovo bokte, pismo od 2KG par maraka
    Paket od 2KG 57KM :eek:
     
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Trebam poslat paket za svicarsku i mora imat tracking broj, jel moram nesto dodatno odabrat na kalkulatoru ili ima tracking na svakoj posiljci?
     
  19. Tensai

    Tensai Komšija

    moras poslat preporuceno i unijeti tezinu paketa
     
  20. rainman

    rainman Aktivista

    Nevezano za online prodaju, kad vec primas uplate na paypal da li mozes koristiti paypal balance za placanje ili ti prvo prebacuje na karticu pa onda paypal skida sa kartice?