Cloudy screen

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AdoSA, May 15, 2019.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Imam Philipsov 55 4k TV i u zadnje vrijeme su mi se pojavile anomalije kao na slici:

    [​IMG]


    Pokušao sam da očistim sa mixom vode i blagim sapunom i nije uspjelo i. čini mi se, da ovo nije prljavština. Imate li neku ideju kako da se riješim ovoga?
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma to je takav wallpaper postavljen na background :) :D

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    De nemoj trollat :). Ako treba slikaću i sa bijelom pozadinom kad se vidi dosta bolje.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Mislim da je samo servis tu opcija.. sta je s garancijom?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Nema tu popravke ako nije u garanciji uređaj. Ne isplati se.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    I kod mene 48H6400 ima probijanje pozadinskog osvjetljenja, manje upadljivo od ovog problema, ali cekat ce da dodje na red :D Vec je 5 godina kod mene, nek izgura makar jos jednu, pa onda 65+ :D

    Philips je imao akcije za 5 godina garancije, tako da ako si upao u to, sigurno je jos uvijek pod garancijom jer je 4k, nije star toliko.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Garancija istekla ... jbg. Nista, sacekace dogodine i oled... tnx decki
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Pa hajd' nazovi prvo servis, vidi kakve su opcije, koliko košta.. Nisi prvi s tim problemom.
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Dobar savjet. Uradim baš to i postavim ovdje šta su mi rekli

    Sent from my STF-L09 using Tapatalk
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Pretprošle godine u maju sam kupio Philips 50PUS6401 (Android) sa 2 godine garancije. Nakon 14 mjeseci su mi se pojave bijele fleke po displayu. Nakon sedam dana u servisu, javiše da mogu doći po TV i da su zamijenili "nešto", uglavnom bijelih fleka nije bilo. No, nakon narednih par dana se pojaveše tamne fleke kao kod tebe gore. Opet odnesem TV na servis, kad javljaju da odem u radnju gdje sam kupio TV i uzmem novi. Rekoše da se ne isplati popravljati. Srećom pa sam bio u garanciji. Otišao sam u radnju i odabrao Samsung 55NU7172 sa 5 godina garancije. Odličan TV.

    btw. Isti slučaj sa ovom Philips 6000 serijom je imao i moj drug na godinu dana prije mene.

    Savjet: Bježi od Philipsa i ganjaj Samsung ili Sony sa 5 godina garancije.
     
    Last edited: May 17, 2019
    AdoSA likes this.
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bemu kako takvi problemi. Lijepe plazme, steta sto ih ukidose. Kod mene jos gura panasonic viera od prije 11 godina.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    I kod mene, žao mi što još jedan nisam kupio kada su bili jeftini :/

    Ma ovo su greške u proizvodnji, štancaju ih a kontrola kvalitete loša.
     
  13. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ja sam imao problem sa prljavim ekranom na LG-u evo ovde sam pisao o tome, kod prijateljice Tesla LCD i isto joj se desilo nije bio pod garancijom platila 40KM ciscenje.
    https://forum.hardwarebase.net/index.php?threads/tv-problemi.31103/page-2

    To ti nije do odredenog proizvodaca, svi LCD-ovi su podlozni od jeftinih do skupih.
     
    Last edited: May 17, 2019
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Javio se ovlašteni servis za Filips "Asbis"... Donesite TV u servis da pogledamo.
    Kontaktirao sam i ostale provjerene servise i čekam odgovor
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pisao sam ja o tome vec.Meni je to odmah bilo na novom tv u sva 4 ugla ali nista specijalno.Bili su voljni da zamijene za dr tv ali nisu ni tada garantovali da nece biti i na tom drugom.To je jednostavno sreca kakav ces panel dobiti.To se zove ako se ne varam DSE ili dirty screen effect.Nisam se jednostavno htio peglati da pakujem 50" tv i saljem nazad radi ovoga.Kada gledam saren sadrzaj nista ne primijetim.Samo kad je nesto u jednoj boji to se malo primijeti

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene je na starom LGu sada ekran sav DSE :D
    ali onako kada gledam i ne primjetim to...jedino se primjeti kada je cijeli ekran bijel,onda je to prosarano maksimalno...nekada sam stavljao i sliku sa bijelom pozadinom,gdje se najbolje vidi
    ali tv je star 9-10 godina i evo radi kao i prvi dan...mislim da nije imao niti jedan kvar za ovo vrijeme
     
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    Ne moraš druge čekati, Asbis je top servis i jako profesionalan. Od mene imaju veliki +
     
    Esh likes this.
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Clouding, generalno ne isplati se popravljati.
    I generalno ce te odbiti u servisu ako procjene da nije severe enough.
    Moj samsung UE7000 je od starta takav bio, prva generacija bocnog edge led, tad sam se pokajao sto nisam uzeo G10 Panny koja je jos bila skoro milju jeftinija, ali jbg ne valja a i ne vrijedi prebirat po proslosti.
    Samsung KS8000 je dosta bolji, ali edge led na dnu je izazivalo probijanja svjetla u kompleksnim scenama, i jednostavno to je SDR tv koji je marketiran kao HDR, nema tu hdr, ni h, samo prosiren color gamut, 10 bit panel i jako osvjetljenje, zapravo poduplano u odnosu na prve gen edge led 8 serija.
    FALD LCD (QLED/NanoCell) se nekako mogu izvuci, ali ja sam ovaj put oled izabrao.
     
    Last edited: Jun 15, 2019
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Sena ne moze se to popraviti drug. Sve solucije su privremene.

    Naravno da ce te odbiti jer te samo glava moze zaboliti od takvog tv-a. Ako je u garanciji, odradi se procedura, tv se pakuje i cao.

    Zato ja uvijek kazem, nadoplatite jos malo i uzmite produzenu garanciju. Prst u uho.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg, tad sam mladji bio puno, zato sad uvijek kad se tv kupuje, ganjam ovo sa 5 god.
    Taj samsung je imao glup dimming algoritam koji kao da je dizajniran bio da skriva oblake svukud, testirao sam iskljucenjem local dimminga kroz service menu, auuuu, ali eto, 10 godina je drndo.
    Bezveze sam bjezao od plazme, a derala je lcd tad, sad sami vrh ponude samsunga je ispred, a tv-ovi su +5000 KM.
    Iz tog perioda sony W4500 je vrh bio, i nasljednik je dobar, dok Z5500 nije ispunio ocekivanja Z4500 koji je tad bio vrh Sony ponude, i mogao ako se sjecam da resolvira 900 linija od 1080, sto je milestone bio.
    Eto kako se vremena promjenise to i ne gleda nitko vise
     
    Last edited: Jun 15, 2019