3D modeliranje proizvoda

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Bumbe, May 17, 2019.

  1. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Pozdrav ekipa,

    Pošto ne posjedujemo tehničke ( detaljne ) crteže, pa tako ni 3D modele proizvoda koje prodajemo ( Kina majka) naše LED rasvjete, odlucio sam to odraditi putem freelancinga.

    Recimo da mi je fiverr opcija preko kojeg bi nasao nekog da mi odrade 3d modeliranje nasih proizvoda kojih ima bas puno, ali za pocetak bi to uradio sa 6,7 proizvoda koji bi predstavljali kategorije.

    Zanima me sta tacno treba da trazim, kako bi taj rezultat koristio u kreiranju animacija, video reklama itd ?

    Koja je realna cijena koju treba da platim po proizvodu ?

    Recimo da mi je najbitniji proizvod , a ujedno i najkompleksniji LED reflektor sa linka ispod.

    https://www.greentech-light.eu/product/led-flood-light-stx-50w/
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zasto modelirati, zar ne bi onaj fazon sa 360 stepeni slikanjem (kad mozes rotirati proizvod u webshopu) bio bolje rjesenje ?
     
  3. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    hmm, nisam siguran da te pratim ? mozes li mi linkati tako nesto ?
     
  4. Bumbe

    Bumbe Aktivista



    genijalno
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Eto skontao si :D
    Valjda ima neko domaci ko to moze povoljno raditi.
    Mozda te neko od forumasa moze uputiti u kakvim formatima to ispadne i kako dalje s tim, tu sam slabo potkovan :D
     
  6. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    Ne bi bilo lose da neko od forumasa radi ovo :D....

    btw. vec sam platio jednom na fiveru da mi odradi jedan reflektor. nije mi jos poslao zavrsen rad sa refleksijama, bojom itd. ali ovo je skroz ok sto mi je uradio

    https://myhub.autodesk360.com/ue29a...xAtAJwDsALAEb6kDMEh+AHA+QExUDGuAhhute9WwgAukA
     
  7. efo

    efo Komšija

    Pozdrav raja, može li mala pomoć; znam da ima ovdje negdje post gdje je bilo dosta govora o 3D modelingu i dosta primjera i price oko toga, znam da su neki tenkovi, avioni i kuhinje bili, pa moze li samo link ako neko ima? Treba mi za frenda. Unaprijed hvalaa :)
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator