Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    pa skoro svi kineski brendovi koriste ove chipove.
    Ako se prosiri na ostale brandove, ode sve u helac :)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Rat je počeo... kako je krenulo, mogao bi i onaj kakav običan narod poznaje...
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prave se ali ih prave kinezi,ne prve marsovci...ako otjeras ove gigante,ostajes bez stotina hiljada radnih mjesta...tako da ne razumijem ove glupe poteze politicara,ovo je situacija u kojoj svi gube...drzave,proizvodjaci,stanovnici tih drzava i na kraju korisnici cijelog svijeta

    ima li vijesti hoce li se huawei pravno boriti
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Napravit ce Kina svoje cipove, Huaweijev Kirin uopste nije los. A nebi me cudilo da kineska vlada upumpa milijarde u Mediatek.
    Ovdje su svi na gubitku, pa i amerikanci. Ne samo tehnologija, nego i u ostalim granama privrede i to osjeti obican covjek, samo sto to neces vidjeti u vijestima.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nece nista biti, huawei ce nastaviti po svome, samo nece biti googleovih aplikacija, ali nista sto se ne moze sideloadati, kao na xiaomi telefonima sa china romovima.


    mada google ce pretrpjeti velike gubitke, huawei ima veliki udio u trzistu i svakim danom se siri.
    ne znam koliko sad zavise, i dalje imaju neke telefone sa snapdragonima, ali ne kao prije. sad ne znam kakva je situacija sa patentima
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa zato kažem trebaju kinezi sve to protjerati :D
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Sve je to velika dilema trenutno radi adaptacije 5G tehnologija. Kako sam cuo od ljudi iz industrije, je da imaju jako velikih problema radi zagrijavanja baznih stanica, pri cemu dolazi do slabljenja i misdirekcije samog 5G mm signala. Sto je slabiji signal sa cell towera, tako ce se i 5G cip u tvom telefonu vise "napinjat" i crpit bateriju. Svakako, 5G signal ima dosta manji domet od LTE signala i mnogo vise vanjskih faktora utice na njegovo slabljenje, na putu do krajnjeg korisnika, tj. nasih uredjaja. Milijarde se trenutno ulazu u mMIMO 5G bazne stanice i Cell tornjeve. Mnogo vise tornjeva ce biti potrebno da se pokrije ista povrsina u poredjenju sa distribucijom LTE 4G signala. 5G je trenutno u nekoj beta fazi, mislim da ni proizvodjaci telefona nisu bas sigurni kako ce se sama tehnologija odrazit na battery life. Prve 2 generacije 5G telefona ja bi preskocio, definitivno, treba tu dosta kalibracije da se odradi.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znaci 5G niti je isplativiji ,niti je naprednija tehnologija i koja jos nema ni svoj zacrtani put a vec se gura...izgleda da tu ipak stoje one price o 5Gu kao zadnjoj fazi "porobljavanja",jer taj signal probija kroz sve barijere i bukvalno ce svako moci biti cipiran,pracen,targetiran i sta sve ne govore teorije zavjera
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Bas suprotno, problem 5Ga je sto ne probija, tj probija vrlo, vrlo lošije od 3Ga npr. Ako želiš dobar 5G, onda će skoro svaka kuća / zgrada morat imat antenu (jako su malih dimenzija) za slanje 5G signala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sama cinjenica da ce biti bilo kakvih limita po pitanju Huawei telefona je problem. A ovo kako su naglo samo povukli licencu, moze se desiti i da odjednom posve ukinu. Jer sve je samo - do daljnjeg. Sramota.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako je, uništise im povjerenje kupaca u sekundi. Ja znam da neću više nikad kupiti Huawei mobitel, ko ce ga razmišljati hoće li ti mobitel od 1.500 KM postat obična cigla,jer bez Google aplikacija mobitel i jeste neupotrebljiv.
    Od sada samo Apple ili Samsung (on je Južna Koreja, prijatelji su Zapada, tako da tu ne bi smjelo ikad bit nekih problema).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    Sta fali oneplusu ? Prave izvrsne telefone,zadnji ovaj 7 pro je topcina,a nisu zakuhali ni sa kim :D .
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    To je upravo ono ka cemu se ciljalo sa ovim sankcijama. Bas danas pisem jaranu u diskusiji, sve je ovo monopol Apple-a i Samsunga. Cak i da ukinu ovaj softwerski ban Huaweiu, da sve bude po starom od sutra, velikoj vecini kupaca Huaweija, povjerenje je vec uzdrmano . Nizak udarac korporativne Amerike i samog kapitalizma. Ovo je cista filtracija trzista kojom te primoravaju da kupujes "ciljane" proizvode.

    Sa Reddit-a: :D

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: May 21, 2019
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa dobit ce i Apple u Kini isto, past ce im prodaja ili ce biti banovani skroz, porast ce prodaja Huaweia, a tamo je polovina svjetskog trzista mobitela. Da ne spominjem da ce se odraziti i na ostatak svijeta, jer mnogi mrze Ameriku. Najvise ce profitirati Samsung.

    Drugi problem anerikancima je taj sto je Huawei br. 1 u 5G tehnologiji, nemaju konkurenciju. U evropi su postavili svoje uredjaje, a amerikanci su protiv toga, pa makar i ne imali 5G mrezu. Alternativa je Ericsson ali je tanak po tom pitanju.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Kina je odavno banovala sve od Googlea npr., ne možeš u Kini koristiti YouTube i ostale Google apps. Tako da ispade da sad ameri samo uzvraćaju udarac.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kina ima takav sistem da otvoreno vrsi kontrolu nad svojim narodom, mozes koristiti samo aplikacije koje oni kontrolisu. Amerika isto to cini svom narodu samo "ispod haube". Google, Facebook, Microsoft, svi redom daju info o korisnicima kada to zatreba. Cijeli internet kontrolisu.
    Dugo se oni samaraju na ovaj nacin, neka nastave samo nek nepucaju. Ako ove stvari osjeti cijeli svijet, sta bi bilo kada bi pravi rat krenuo.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Opcenito servisi u kini imaju kinesku verziju. Vlada hoce pristup. Sto se "monitoringa" tice, pored Kine, mislim da je Engleska najgora.

    A u Kini narod ima scoj scoring sistem:

     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Teorija zavjere ili ne, VW no1 i krenu osvajati američko tržište odjednom u Americi provale dizel gate. Toyota no1 u Americi krenu otkazivati kočnice. Kinezi ih stignu u tehnologiji općenito, me samo u telefonima i sve za manje love i sada ovo.