SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako sam ja taj test razumio, health mu je 99%? Vidis da je pored svake stavke status OK.
     
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Da, tako je izgleda da je health 99%, ali meni je neobicno da je ocitao znaci jednom iz nekog razloga da mu je health 1% jer je ova worst valuta 1, sta moze biti razlog tome, ima li iko misljenje oko toga? Cak i diskusije radi, ne mora sad biti vezano za ovaj SSD.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma kakvih 1%, moj Samsung 830 128GB jos ima 90% health, a svaki dan se koristi evo 6-7 godina.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pazari i ja sada na onoj aliexpress godisnjoj rasprodaji onaj ssd sto je kolega rekao da je rebrendirani crucial
    uz neke kupone,plati 21 eur 240 gb...zao mi bilo propustiti :D
    pa za ove pare cu prodati ovaj HDD od 500 gb i to je to
    treba mi za laptopa...mislio sam mijenjati laptop ali SSD ce mu dati novi zamah ...svakako ga koristim samo za citanje i surfanje
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja nesto htio uzeti sa alija, ali kaze ne shipa za BiH?

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa taj seller ne shipa, sta je problem :D
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    promače mi dobar deal sa kuponom :(

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ne shipuje, nije ni bio. :D
     
    Hellas likes this.
  9. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

  10. Esh

    Esh HWB

  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dosao mi danas ssd koji sam narucio sa alija i ubacio sam ga u laptop
    prilikom instalacije windowsa na njega,podijelio sam ga na 2 particije...ssd je 240 GB i kada sam uradio test brzine na hd tune,citanje mi je bilo jako nisko a zapisivanje kaze da nije moguce uraditi jer je particionisan
    je li ovo losa brzina upravo zbog ovog dijeljenja...mislim znam da brzina raste sa kapacitetom na SSDovima...ali mi je citanje ispod 200 Mbps...a trebalo bi biti i citanje i pisanje preko 400 Mbps
     
  12. Majesco

    Majesco Aktivista

    Prvo vidi koji ti je SATA standard na tom laptopu.
    Ako je SATA 300 onda je to ok brzina.
    Racunaj da ti jeftini SSD nema na sebi DRAM cache, tako da nemoj ocekivati cuda.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    instalirati cu aidu 64 pa pregledati detaljno
    ne ocekujem cuda ali mislim da je trebao biti brzi...ali moguce da je sata 3 sucelje a ne sata 6
    imam u desktopu isto neki jeftini ali je puno brzi od ovog
    najvise me zanimalo da li kada radi test brzine,jednu particiju gleda kao ssd pa mjeri brzinu...jer u tom slucaju je velicina ssd ono 100 BG ,mada mislim da ne mjeri ovako

    btw.kupio sam ssd koji je i kolega kupio,onaj sto ima iste performanse i kontroler kao crucial...pa mi ova brzina cudna i to brzina citanja
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj ga u tom desktopu i vidi njegove performanse.
     
  15. black

    black Komšija

    Narucio Samsung PM981 512GB, pa javim, utisak kad stigne. Odkad sam sastavio novi komp nervira me 7200rpm HDD koji pravi najvise buke u sistemu, sad prelazim na SSD only. Imam postojeci SanDisk X300 od 256 GB i sad ovaj novi NVMe od 512GB sto bi trebalo biti dovoljno za moje potrebe.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  16. Hellas

    Hellas Aktivista

    Nije ni cudo kad vidis koliko ljudi na klix forumu naruci nesto, skontaju da trebaju platiti carinu i porez i onda samo odustanu :D.
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    čitam solidne recnzije za adata xpg, cijena je isto solidna
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    ja zamijenio na 3 laptopa m2 xpg, dobri dok ne crknu
     
    Esh likes this.
  19. Almir

    Almir Komšija

    znači crkavaju? ja taman mislio uzeti 1 za tmp files
     
  20. black

    black Komšija

    SX8200?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk