Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel huawei kod nas pruza infrastrukturu za 4g? jer je sa ovim banom i network odijel zahvacen
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto sad, pa Toyota je No. 1 u Americi vec 40 godina, ako nije i duze. To nije nista novo. VW nije nikad bio No. 1.
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Toyota je najpopularnije auto srednje klase Amerikanaca. Tu nema price, svako drugo auto na putu je Toyota :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I kakva im može sad biti alternativa za Arm?
    Da li uopšte šta takvo postoji na trzistu?



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    nikakva.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta jedan covjek uradi jbt, mislim da ni sam nije svjestan.
    Pa i svoj narod je zrtvovao za ovo, jer ce firme morati dijeliti otkaze nakon gubitka poslova sa Huaweiem.
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    On je svakako totalni kreten. Nije ustvari ni svjestan sta radi.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Nije nikakva teorija zavjere već realnost. VW je imao rekordnu godinu prije afere, a softwer za kontrolu ispušnih plinova je razvijan sa podružnicom u Americi. Toyota je godinama nizala rekorde. Dojče bank je zaključno sa 2018 platio Americi oko 15 milijard $ odštete na ime propalih stambenih kredita u vrijeme krize 2008. Bayer je prije dvije godine platio za kupovinu Monsanta 65 milijardi, danas na berzi vrijedi 50 i nešto, posljednjih mjeseci non stop plaćaju milionske odštete u Americi na račun presuda kojih još ima na stotine.
    Huawei je 2018 imao abnormalan rast...
    Stvarno ako neko misli da su ovo slučajnosti i eto slijed događaja koji se tek tako desi bi fakat morao malo otvoriti oči i mozak. Možeš sa Amerima do određene mjere, kad je pređeš u odeš u crnu knjigu crno ti se piše, simple as that.

    Btw kupih Huawei tab 10" na rasprodaji "cigli" za 79€ :D
     
    Haker likes this.
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    An Apple a day keeps doctor Huawei
     
    nFare likes this.
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sad treba kupovati huawei telefone. A ovo sto Fare govori je istina, ko se sjeca samsunga, ameri konstantno uticu ovako na trziste
     
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    ja bi ga cisto kupio samo da vidim taj njihov novi OS,ako ga ikada izbace. Kazu da ce biti i do 60% brzi nego android,sto me ne bi iznenadilo,ipak je huawei u pitanju :D .
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Valjalo bi da sad ovi kinezi tipa Huawei, Xiaomi, Oppo itd. naprave svoj open source OS i odjebu ove za sva vremena ali da to bude funkcionalno. Ja bi sigurno gledao u buducnosti da uzmem takav telefon. Pisam im se na apple.
     
    SpookyMoO and Reventon like this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Što se telefona tice, propali su oni kada je google povukao android. Za to nemaju alternative. Sta da izbacuju, symbian.

    Ali mislim da ce Kina zaprijetiti i da ce se ovi odnosi ispeglati jer Kina jednim potezom moze ugasiti Apple. Radnu snagu i nacin snabdijevanja sirovinama koje Apple treba moze samo u Kini dobiti. Bilo gdje drugo bi maksimalno usporilo proces proizvodnje.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Valjalo bi sad p30 ubosti povoljno :D
     
    Stevie_Ray likes this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije mi jasno zasto bi neko i kupio Huawei telefon, bez obzira na ova nova desavanja. I generalno ne kontam otkud im toliki rast.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    OS ce i napraviti nekako ali SoC bez ARM-a u ovom trenutku je nemoguca misija.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    ili bi cijene odletilo tipa 10k = 1 iphone, = radna snaga u US 10x skuplja
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Zašto ne bi? Za 550KM, koliko sam platio Honor 9, dobio sam predobar telefon. Izgledom, kvalitetom i samim radom može parirati puno skupljim telefonima. Gulim ga, evo, dvije godine skoro i radi isto kao i dan kad sam ga kupio. Od mene imaju +

    EDIT.
    Da napomenem i to da sam dugo vremena bio fan isključivo flagship modela popularnih proizvođača(Samsung, LG, HTC, Sony) za koje sam redovno izdvajao preko 1k KM. Od kako sam uzeo Honora, taj mi luksuz više ne pada na pamet